Skocz do zawartości


Zdjęcie

sezon 2015 rozpoczęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#101 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 25 maja 2015 - 20:51

Witam

Promocja się skończyła :( Nałowienie 70 szt nie było problemem.


  • wydra1979 lubi to

#102 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 06 czerwca 2015 - 14:19

Rejs 5.06.16 z Władysławowa Admirałem I. Udało sie skorzystac z chwilowej poprawy pogody

/okienko między wietrznymi dniami/ i wypływamy wraz z większością floty wędkarskiej z portu..

Jest piekny słoneczny ranek. Po 1godz. 50 min. docieramy na docelowe łowisko.

Stan morza 2 , wiatr 4/5B, dryf dość duzy. Pierwsze dryfy nie napawają optymizmem.

Pojedyńcze dorsze ląduja na pokładzie. Wokół widzimy większość jednostek Władkowych.

Cały czas wszyscy szukają dorszy a dorsze nie żerują.Wiekszość złowionych dorszy

łakomi się na przywieszki. Trzeba dobrze kombinować żeby coś złowić. Kto potrafi się dostosować,

ma wyniki. Ja np. musiałem zmienić wędkę na dłuższą i o mniejszym cw i dopiero miałem wyniki.

Trafiło sie kilka dubletów, kilka większych dorszy / największy miał 2,4 kg/. Po południu dryf stanąi

i było gorzej. Ilościowo na kutrze złowiono od kilku do 34 szt dorszy max. Cały czas letnia piękna pogoda sprawiała,                     że wszyscy dobrze sie bawili.

Piękny jest nasz Bałtyk i nasza pasja. Pozdrawiam wszystkich i załączam kilka fotek

Załączone pliki

  • Załączony plik  001.jpeg   41,95 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  002.jpeg   53,78 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  003l.jpeg   34,46 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  004.jpeg   32,94 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  005.jpeg   42,56 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  006.jpeg   44,2 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  007.jpeg   38,56 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  008.jpeg   46,97 KB   0 Ilość pobrań


#103 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 14 czerwca 2015 - 11:11

13,06,2015 -  4 rano ruszamy z Władysławowa, pierwsze dorsze o 6 na pokładzie. Pogoda super, dryf bardzo słaby ok 0,1-0,2, ryba głęboko, cały dzień na 70-80 metrów. W moim przypadku sprawdziły się głównie pilkery 150-165gr, miałem ważenie, że wszelkie przywieszki ryby miały głęboko w d... (nosie). Nałowiłem na kolację, grilla a i do uwędzenia coś zostanie. Wielkością nie powalały, ale te które ja miałem złowione były wszystkie ok 50cm. Zdjęć nie ma, bo tel się rozładował. Dzień uważam za udany.



#104 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 14 czerwca 2015 - 11:55

13.06 kameralny wyjazd czyli Szczepek i Ja. Obsadziliśmy dziób na Marinero a za napływanie odpowiedzialny był Gufi.

Rybka daleko i głęboko. Do połódnia słaby dryf i trzeba było machać wedą, później troszkę dołożyło wiaterku. Na sam koniec zrobiliśmy dwa mało czepliwe wraczki, na jednym nie bylo życia ale drugi obdarzał fajnymi kabankami. Przeczesaliśmy go kilka razy i powrót do portu. Na lądzie zameldowaliśmy sie dopiero po 19-tej ale każdy miał banana na twarzy  :)  Ryb było dużo i grubo, widać że kondycja populacji sie poprawia.

 

Pozdrawiam

Tadzio



#105 Wojciech

Wojciech

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
  • MIejscowośćKołobrzeg

Napisano 16 czerwca 2015 - 10:27

zbynio fajne fotki, widzę że wyprawa się udała mimo niezbyt wielkeigo połowu :D



#106 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 17 czerwca 2015 - 09:49

@wojciech Dzięki, rzeczywiście rejs był udany. Ja miałem akurat tego maxa.

Myśle jednak, że nie w tym rzecz żeby łowić jakies rekordowe ilości dorszy.

Cała otoczka rejsu, atmosfera , umiejetności czysto wedkarskie,  a szcególnie 

wtedy gdy dorsz słabo żeruje, liczą się u mnie najbardziej.   

Pozdrawiam,



#107 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 29 czerwca 2015 - 06:18

Sobota, rejs kutrem Zahir B z Władysławowa.
Każdy połowił, mało było "bolków" choć sporo ryb spadło bo głębokości duże. Największa ryba na kutrze tego dnia - 6 kg

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Zahir.jpg   33,66 KB   4 Ilość pobrań

  • Szczepek, Tleilax i zbynio lubią to

#108 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 29 czerwca 2015 - 15:20

Gratulacje, i znowu padła większa sztuk.



#109 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 18 lipca 2015 - 19:32

https://youtu.be/ptr_XCE0j80



#110 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 22 lipca 2015 - 05:51

Wczoraj w końcu doczekałem się na rejsową pogodę. Przed szustą melduję sie z Juniorem na Marinero, za sterami Grzechu.

Pojechaliśmy na westy, pierwsze dryfy słabo ale małolat łowi pierwszego dorsza na pokładzie  :1_miejsce: .Dryf nie za mocny, metry 30-40, słoneczko ładnie grzeje a Grzesiu znalazł kilka stadek chętnych do wspołpracy, jednym słowem idealne warunki na pierwszy rejs Juniora.

Na pokładzie meldują się dublety triplety a nawet kwartet  :D, taki stan utrzymuje się do 14-tej, później rybki zaczynają kaprysić.

Młody "żeźnik" wytargał 41 dorszy, ja też kilka złowiłem  ;). Na okrasę trafiłem piekną makrelę około 0,7kg. Teraz rozumiem jaką jazdę robi pełna choinka takich rybek.

 

Pozdro

Tedi



#111 Lasol

Lasol

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • MIejscowośćLechbruck am See

Napisano 22 lipca 2015 - 17:07

Gratulacje za udany polow! Ja wyplywam jutro z Ustki-statek wybrany przypadkowo-Amelia Max-prawie nowy z 2013 roku.Kto za sterem i jak nas powiezie o tym jutro!



#112 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 23 lipca 2015 - 09:55

Widzę Janek że znów biją w przywieszki :)



#113 Lasol

Lasol

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • MIejscowośćLechbruck am See

Napisano 26 lipca 2015 - 16:36

23.06-Ustka Amelia Max.Wyplynelismy o 4.00 lekko wialo i stopniowo bylo coraz gorzej.Od 10 praktycznie nie dalo sie lowic.Na lodce byl komplet czyli 20 osob ale polowa z lapanki czyli turysci w krotkich spodenkach,ktorzy po godzinie lowienia mieli dosc wiec na pokladzie pustki.Udalo mi sie wymeczyc komplet ale bylo ciezko.Dorsze w miare duze czyli od 1-2 kg.Szyper sie staral,obsluga mila,zurek wysmienity,statek duzy ,nowy i czysty wiec jestem zadowolony.


  • Slodziaksos lubi to

#114 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 26 lipca 2015 - 17:21

Gratuluję,

Lato nie długo się skończy i dorsze lepiej będą brały.



#115 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 01 października 2015 - 22:20

30.09.15 Rejs z Władysławowa. Po 2 terminach weekendowych, które nie doszły do skutku,

decydujemy się na rejs w środę. Jest to akurat okienko między niesprzyjającymi wiatrami.

Wypływamy Admiralem o godz. 7.00. Po 2 godz pierwsze dryfy. Szyper próbuje coś znależć 

na głębokości 28m. Wychodza pierwsze bolki. Pogoda dopisuje. Jest słonecznie.Praktycznie flauta,dryf

 bardzo słaby. Wyciągamy pojedyńcze bolki. zapowiada się więc, że pogoda będzie fantastyczna a

rybki na wczasach, Po 11.00 szyper płynie jednak dalej na głębsze łowiska. Na głębokości ok. 60 m bingo.

Praktycznie co rzut to dorsz. Mniejsze, większe ale biorą. Ci co są pierwszy raz troche więcej trudu muszą włożyć

w złowienie dorsza ale radość na pewno mają większą. Trafiają się dubleciki. koło nas pojawia sie Nautic, Marinero,

pozostałe Admirały i inne jednostki. Po południu wiaterek i dryf się zwiększają i rączki zaczynają już boleć.

Dryfujemy praktycznie w jednym miejscu po korektach szypra Mariolki. W tym miejscu dziękuję mu i załodze za udany

rejs. Wyniki na kutrze to od 11 szt. do 47 szt. Największy dorsz to 3,5 kg a najcięższy, który zwyciężył w naszym konkursie

to 1,87 kg. Wszyscy wędkarze byli zadowoleni z fantastycznej pogody i udanych połowów. W załączeniu kilka zdjęć.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpeg   54,44 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpeg   77,55 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3l.jpeg   49,12 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4l.jpeg   32,38 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5l.jpeg   51,87 KB   0 Ilość pobrań


#116 bubu

bubu

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
  • MIejscowośćlidzbark warmiński

Napisano 05 października 2015 - 15:17

30.09.15 Rejs z Władysławowa. Po 2 terminach weekendowych, które nie doszły do skutku,

decydujemy się na rejs w środę. Jest to akurat okienko między niesprzyjającymi wiatrami.

Wypływamy Admiralem o godz. 7.00. Po 2 godz pierwsze dryfy. Szyper próbuje coś znależć 

na głębokości 28m. Wychodza pierwsze bolki. Pogoda dopisuje. Jest słonecznie.Praktycznie flauta,dryf

 bardzo słaby. Wyciągamy pojedyńcze bolki. zapowiada się więc, że pogoda będzie fantastyczna a

rybki na wczasach, Po 11.00 szyper płynie jednak dalej na głębsze łowiska. Na głębokości ok. 60 m bingo.

Praktycznie co rzut to dorsz. Mniejsze, większe ale biorą. Ci co są pierwszy raz troche więcej trudu muszą włożyć

w złowienie dorsza ale radość na pewno mają większą. Trafiają się dubleciki. koło nas pojawia sie Nautic, Marinero,

pozostałe Admirały i inne jednostki. Po południu wiaterek i dryf się zwiększają i rączki zaczynają już boleć.

Dryfujemy praktycznie w jednym miejscu po korektach szypra Mariolki. W tym miejscu dziękuję mu i załodze za udany

rejs. Wyniki na kutrze to od 11 szt. do 47 szt. Największy dorsz to 3,5 kg a najcięższy, który zwyciężył w naszym konkursie

to 1,87 kg. Wszyscy wędkarze byli zadowoleni z fantastycznej pogody i udanych połowów. W załączeniu kilka zdjęć.

Pozdrawiam.

gratulacje,my też 2 terminy straciliśmy przez pogodę.teraz próba będzie we wtorek na AD z Mariolką



#117 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 06 października 2015 - 10:25

Dzięki. Z pogodą teraz jak z totkiem. Zyczę udanych połowów.



#118 bubu

bubu

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
  • MIejscowośćlidzbark warmiński

Napisano 12 października 2015 - 15:26

Dzięki. Z pogodą teraz jak z totkiem. Zyczę udanych połowów.

i tym razem pogoda wygrała.jutro AD stoi w porcie Neptun nie chce go widzieć a morzu.następny termin środa 21.10



#119 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 12 października 2015 - 18:43

czyli znowu jak w piosence...

 

zo ba czyłeś morze,

 

zo ba czyłeś keje,

 

lecz se nie popływasz,

 

bo znów kuźwa wiee je

 

:D :D B)



#120 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 12 października 2015 - 18:50

Jak by co to na dole strony jest grupa terapeutyczna :D, witaj w klubie w tym roku już 15 terminów mi poleciało  :angry:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych