Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ytre Honingsvag


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 14 czerwca 2014 - 21:28

Dotarliśmy z Ryśkiem dzisiaj ok. 18:00 ale się nam już nie chce wypływać. Startujemy jutro. Niemcy 2 tygodnie temu nie za dobrze ale ponoć niezbyt rozgarnięci.



#2 Marioo

Marioo

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 15 czerwca 2014 - 10:16

???? Niemcy 2 tygodnie temu nie za dobrze ale ponoć niezbyt rozgarnięci. ???? Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu i jak ma się do reszty tekstu.

 

Ps.

 

Jesteście w Honningsvag?? czy w Skarsvag



#3 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 15 czerwca 2014 - 10:35

i jeszcze to że..." Dotarliśmy z Ryśkiem dzisiaj ok. 18:00 ale się nam już nie chce wypływać " - nic już nie rozumiem :D :D B)



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 czerwca 2014 - 10:49

No nie przesadzajcie, pisze, że dotarł na miejsce, tj. Ytre, że są zmęczeni i nie wypływają od razu, że Niemcy wczesniej tam byli i nie połowili :D

Zrozumiano? ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 15 czerwca 2014 - 11:44

Wiadomczak- to jeno taki żarcik B) :D



#6 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 15 czerwca 2014 - 11:52

No to czekamy na relację Ryśka i spółki- czekał, czekał i się doczekał :) Połamania chłopacy, niech dobra passa znajomych trwa



#7 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 czerwca 2014 - 18:54

Szału nie ma, zatrzęsienie małego seja. Do odnotowania może jedynie dorsze sztuk 2 takie po ok. 5kg złowione przez Ryśka, reszta mniejsza. w porównaniu z pobytem 3 lata temu bryndza :( . Ytre Honnigsvag jest w Selje Kommune a jesteśmy u stóp Vestkapp. Wędkarzy jak na lekarstwo , pływają tylko za łososiem tubylcy w ilości sztuk jeden i w jednym z domów są Niemcy ale chyba im też nie za dobrze idzie.



#8 marus471

marus471

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów
  • MIejscowośćŁochów

Napisano 15 czerwca 2014 - 20:16

Spokojnie, my na pierwszy rzut mieliśmy ciężko złapać kolację. Chcieliśmy  będąc zmęczeni po podróży nałowić ryb blisko mariny, co skutkowało pustą kastrą i musieliśmy się zadowolić kilkoma niewielkimi sztukami. :rolleyes:



#9 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 18 czerwca 2014 - 12:22

U nas marnie :( , nie dość że pływanie ze względu na stan morza nie bardzo idzie to i z rybą źle. Na łódce trzeba się koncentrować na trzymaniu równowagi bo buja,

z ryb wczoraj wymęczyłem dorsza 8kg a dzisiaj rdzawca ok. 5 i nie ma nic innego oprócz małych czarniaków. Łowimy kawałek od wyjścia z portu bo dalej się nie bardzo daje wypłynąć. 3 lata temu na echu ryb było na gęsto a teraz bryndza :( .



#10 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 18 czerwca 2014 - 14:21

a jaka temperatura wody?

my mieliśmy wodę w Torsvag okolicach 14.5 stopnia i tez nie było szału z dorszami.

Myśl ę że jest za ciepła. Choć sama pogoda nie rozpieszczała temperaturami.

Golfstrom pompuję masę ciepłej wody w te okolice i być może dlatego jest taki efekt



#11 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 19 czerwca 2014 - 07:42

Pogoda nie pozwala na wypłynięcie :( a prognozy nie napawają optymizmem. Może się okazać że do końca pobytu 27.06 nie wypłyniemy :( .



#12 bruno

bruno

    Śledź

  • Gość
  • PipPipPip
  • 35 postów
  • MIejscowośćGjesvaer

Napisano 19 czerwca 2014 - 07:47

Panowie w Norwegii są miejsca,które gwarantują sukces wędkarski,po co kombinujecie.



#13 marus471

marus471

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów
  • MIejscowośćŁochów

Napisano 19 czerwca 2014 - 14:27

Panowie w Norwegii są miejsca,które gwarantują sukces wędkarski,po co kombinujecie.

Możesz to rozwinąć i napisać coś więcej :rolleyes:



#14 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 19 czerwca 2014 - 15:09

Panowie w Norwegii są miejsca,które gwarantują sukces wędkarski,po co kombinujecie.

 

Możesz to rozwinąć i napisać coś więcej :rolleyes:

Kolega pewnie miał na myśli Torsvag- skąd wraca już kolejna zadowolona ekipa w tym roku :D :D B)


Użytkownik giaur27 edytował ten post 19 czerwca 2014 - 15:25


#15 bruno

bruno

    Śledź

  • Gość
  • PipPipPip
  • 35 postów
  • MIejscowośćGjesvaer

Napisano 20 czerwca 2014 - 11:08

Kolega pewnie miał na myśli Torsvag- skąd wraca już kolejna zadowolona ekipa w tym roku :D :D B)

Niedawno mój kolega wrócił z Hitry i też był bardzo zadowolony. :lol: i nawet go ręce bolały.



#16 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 24 czerwca 2014 - 14:20

Gratuluję kolegom ryb na północy, u mnie bryndza :( . Od 14.06 pływaliśmy 6x ze względu na silne wiatry z północy a fiordu czy jakiejś wyspy za którą można się schować tutaj nie ma. I to jest kolejna nauczka na przyszłość chociaż okolicą jestem zauroczony (no i dom super) i dlatego tu przyjechałem 2x. Wiatr z północy zaczął wiać kilka dni przed naszym przyjazdem i nawet ojciec gospodarza który jest rybakiem nie wypływa bo nie ma po co. W/g niego przy północym wietrze ryby odchodzą, mój 8 kg dorsz wzbudził u niego zdziwienie. Do tego rdzawiec ok. 5kg i 2 molwy po ok. 1m, reszta to mniejsze dorsze w ilościach dziennego limitu na Bałtyku przez te 6 dni tak że w styropianowym pudle o poj. ok. 45-50 litrów mam luzy. Haliflądry podwyższyły wynik z 4:0 do 5:0 :angry: ,tak przynajmniej sądzę.

Na jedyną gumową przynętę 300g kupioną w drodze na prom w Centrum Wędkarstwa coś tak p....ło że nie podejrzewam dorsza a po kilkusekundowym holu , on mnie a nie ja jego plecionka PP 40lbs się zerwała  :( i przynęta poszła się j....ć. W ramach turystyki spacery po okolicy cud-urody, Selje, Maloy, latarnia w Krakaners a jutro Trollstigen i Geirangerfjord. Na drugim końcu wsi od tego dnia co my siedzą trzej starsi Germanie i w akcie desperacji biorą 30-35cm seje   :o a któregoś dnia mieli jednak większą rybę - wrócili z 1 brosmą taką ok. 50cm :rolleyes: i niczym więcej . Przy moich wynikach chyba powinni do mnie mówić: miszczu :faja:  



#17 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 16 lutego 2015 - 07:55

Jakieś 3 lata po zarejestrowaniu się na FB okazało się że potrafię wklejać zdjęcia  :rolleyes: . A że zbliża się sezon wyjazdów do Norge to wkleiłem trochę z 2 czy 3 ostatnich wyjazdów. 

Wspominałem że na moich wyjazdach ryby są na drugim miejscu i za rekordami nie gonię choć byłoby miło łowić większe ale sam urok Norwegii mi te braki rekompensuje.

Za kilka lat pewnie opanuję i wstawianie zdjęć na MP ale jak komuś się tęskni za Norwegią niech ma :

https://www.facebook...sz.krystosiak.3



#18 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 16 lutego 2015 - 09:29

Super foto z makrelami na suszarce do prania   :1_miejsce:



#19 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 16 lutego 2015 - 14:46

Super foto z makrelami na suszarce do prania   :1_miejsce:

Jak sama nazwa wskazuje suszarka służy do suszenia  :P . U sąsiada Norka wisiały skarpetki, slipy męskie + kilka dorszy to uznalismy że i makrele podeschną.



#20 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 16 lutego 2015 - 22:29

Super foto z makrelami na suszarce do prania   :1_miejsce:

Ale jakie dobre były :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych