Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pudełka, torby, skrzynie,gumy, pilkery, akcesoria - porządek na łódce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wicher

Wicher

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 25 sierpnia 2015 - 08:15

Witam

Pomyślałem że fajnie byłoby wymienić informację dotyczące sposobu przechowywania tego wszystkiego, co wrzucamy do wody i co jest przydatne na łódce podczas wypraw do Norwegii.

Wicher

#2 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 218 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 25 sierpnia 2015 - 08:38

Jako iż 4 ostatnie wyprawy leciałem samolotem to musiałem zarówno ja jak i reszta drużyny ograniczać ilość klamotów. Mam wrażenie, ze wszystkim to wyszło na dobre a i tak duuuużo za dużo tego było :).

Na łajbie- 1 mała skrzynka + organizer na burcie= kilka pilkerów + kilka gum (w małej skrzynce). Organizer jak i skrzynka jak najtańsze gdyż po każdej wyprawie idą do śmieci.

 

Osobiście mam jak najtańszy nóż, a właściwie 2- zwykły + fileciak, jak najtańsze szczypce (idą do śmieci). Staramy się na łajbie mieć ze 2-3 pałki do ogłuszania ryb- jako iż większość ryb wypuszczamy służą do... nawinięcia plecionki przy zaczepie celem jej urwania.

Do tego- szpulki z żyłką na przypony- ja dogaduje się z ziomami- nie ma sensu by każdy miał po szpuli 100m żyłki i każdy ma 1 rozmiar (od 0,80 do 1,20). W kieszeni- agrawki, kilka gotowych przyponów w strunówkach.

 

Ważne na łajbie dodatkowo- środki opatrunkowe !!!!

 

Każdy ma tylko po 2 wędki.

 

Im mniej gratów- tym lepiej :).


  • zdrowaczekolada lubi to

#3 Hero

Hero

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów
  • MIejscowośćOslo

Napisano 25 sierpnia 2015 - 12:18

Ja rowniez latam samolotem . Widzialem juz rozne patenty. Kupowalem najtansza skrzynke na narzedzia , Ostatnio  gumy  na lajbie trzymalem w malej ale mocnej torbie na zakupy wielokrtotnego uzytku ala Lidl.  Mozna tez kupic  male plastikowe wiadro  na miejscu i wieszac gumy dookola na brzegu , pilki w srodku.  Jadac autem mozna pokusic sie o jakas torbe lub skrzynke na duze przynety. Najwiekszy problem jest wlasnie z najwiekszymi 30 cm gumami . rzadko sie mieszcza. Savage  ma fajna w ofercie.  

Podczas  ostatniego  wyjazdu zostawilismy  przynety  w bazie wiec kolejny lot  bedzie na lekko -).

 

Pozdrwiam

Rafal






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych