Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkursy i promocje w klubie megavega.

Royber Jig pętla na ogon halibuta duże kotwice duże gumy gaff osęka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 12 stycznia 2015 - 02:20

Takich już nie robią. Teraz taki model jest:

 

Załączony plik  royberjigs-meer-langsamlaeufer-st-groesse-m-ersatzkoerper_b4.jpg   33,78 KB   3 Ilość pobrań

 


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#22 Jar47

Jar47

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • MIejscowośćBielsko-Biała

Napisano 12 stycznia 2015 - 09:52

e0d867d2e2687dd4f6002e798b812604.jpg
Takie coś?



#23 Jar47

Jar47

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • MIejscowośćBielsko-Biała

Napisano 12 stycznia 2015 - 09:54

To jest taki kolor :

UV-pig

https://shop.el-ge.s...270-c-1905.aspx

biała z niebieskim grzbietem i pomarańczowa plama nie różowa.



#24 Jar47

Jar47

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • MIejscowośćBielsko-Biała

Napisano 12 stycznia 2015 - 10:28

Kiedyś w havoysudzie łowiliśmy w czwókę na pełnym morzu.Brały dorsze 15-25kg. Jeden za drugim.ja z kolegą miałem roybery XL (śledź z różowym brzuchem)a pozostała dwójka inne kolory o tej samej gramaturze i rozmiarze.My ciągneliśmy rybę za rybą a oni ani brania.Dziwna sprawa ale tak było.

To jest najlepszy royber Panowie na duże Dorsze.O nim właśnie pisałem wcześniej.Mam jeszcze parę sztuk XL.

https://abornes.blog...over-there.html



#25 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 12 stycznia 2015 - 10:31

Koledzy!

Najnowsze modele z magnesami na 2015 rok, przynęt Royber Jig są aktualnie w 6 kolorach (piszę o oryginałach a nie kopiach, podróbkach czy starych modelach).

 

- Pink Pussy - różowy

- Coalfish, Seelachs - czarniak

- UltraGlow - jasny fluo

- Herring - niebieski śledź

- Seehase, Lumpsucker - tasza złocista

- Motoroil - "brudny" oliwkowy

 

Proszę wejść tu i obejrzeć wszystkie oryginalne kolorki w galerii

 

To informacja od producenta Roy Polinski z Niemiec, u którego kupuję Roybery.

 

Wszystkie dostępne w sklep.megavega.pl, niektóre od ręki zaś wszystkie niedostępne w ponad 400 wariantach na zamówienie. :)

 

Zapraszam do udziału w konkursie, to jest tematem postu, choć o Royberach mogę bez końca!

 

W puli nagród przybyła nowa :)

 

Załączone pliki


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#26 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 12 stycznia 2015 - 11:12

To jest najlepszy royber Panowie na duże Dorsze.O nim właśnie pisałem wcześniej.Mam jeszcze parę sztuk XL.

https://abornes.blog...over-there.html

 

Teraz śledź ma żarówiasto-pomarańczowy brzuch, niebieski grzbiet i boki gradientem do połowy, też czarną plamkę i niewiele różni się od tego z linku.

Zbrojenie 2 kotwicami dużej gumy XL jest zasadne. Zwłaszcza kotwica bliżej ogona ma sens.

Kiedy oglądałem filmy z podwodnej kamery, to widać wyraźnie że dorsze często atakowały duże gumy Royber, zasysając przynętę od ogona!

Ja dodatkowo gumę dużą gumę SavageGear zbroiłem kotwicą bliżej ogona.

 

Załączony plik  PC240044_1000.JPG   154,98 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  PC240045_600.JPG   83,64 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  PC240046_600.JPG   82,52 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  PC240047_600.JPG   58,32 KB   1 Ilość pobrań

 

Kotwicę wetknięta we wytopiony otworek za płetwą ogonową, Dobry sposób ale pracuję już nad nowym patentem  :) Info wkrótce.

W Gjesvaer wszystkie największe dorsze złowiłem na tę gumę.

 

Łowiłem też na małego tego niżej halibucika, nie opanowałem jeszcze pracy tej gumy. Ale jak walnął to naprawdę duży dorsz!

 

Załączony plik  PC240050_600.JPG   71,62 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  PC240048_600.JPG   84,04 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  PC240051_600.JPG   61,81 KB   1 Ilość pobrań

 

 

Royber XL model HD też był niezły, ale mam stary model jeszcze bez magnesu z tzw. "wdupnikiem"

 

Załączony plik  tn_PC240089.JPG   167,83 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  tn_PC240090.JPG   167,48 KB   1 Ilość pobrań

 

Nareszcie wszystkie Roybery mają już bardzo mocny magnes, który powoduje właściwe ułożenie kotwicy, zaczepów: ściśle przy korpusie i groty są równoległe do kierunku pracy przynęty.

Najważniejsze że kiedyś wyrwana przez zaczep bądź nieskutecznie zaciętą rybę kotwica, dyndała sobie 10 cm od przynęty i trzeba było wyciągać czasem 100 m aby wpinać ją w korpus ponownie.

Obecnie ten problem rozwiązuje silny magnes w korpusie, który przy szybszym poderwaniu przynęty w górę, ponownie zapina kotwicę do korpusu. Sprawdzone! :)

Zapraszam do sklepu


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#27 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:21

Witajcie koledzy!

Trzeci dzień trwania konkursu klubowego i dzieje się, oj dzieje!

 

  1. Aktualna lista nagród.
  2. Aktualne wyniki rywalizacji 

 

Za co i ile punktów można zdobyć?

  • zaproszenie znajomego do sklepu, który się zarejestruje z Twojego polecenia.................150 PP
  • zapisanie się na prenumeratę newslettera...................................................................100 PP
  • komentarz/udostępnienie produktu ze sklepu na facebooku..........................................150 PP
  • polubienie funpage megavega oraz każde udostępnienie postu klubu megavega na facebooku na swojej osi czasu.........150 PP
  • polubienie i skomentowanie naszego tematu na forum morskapasja.pl ..........................150 PP

Zapraszam do zabawy!

Andrzej 


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#28 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 14 stycznia 2015 - 00:13

Jak już jesteśmy przy kolorach to uzywał ktoś ?e0cf0a3485c4a25808c36c7e5aa92c23.jpg

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 14 stycznia 2015 - 00:14


#29 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 14 stycznia 2015 - 18:33

Jak już jesteśmy przy kolorach to uzywał ktoś ?

 

Na Twoje pytanie odpowiedział "Jar47" chyba wyżej, pisząc o fluo Roybera, Ten Savage Gear też jest fluo i powinien być dobry.

Osobiście używałem Broun Burbout, foto wyżej z dozbrojką z kotwicy 3/0. Chcę zatrzymać się trochę nad dozbrojkami.

Załączony plik  PC240044_1000.JPG   154,98 KB   1 Ilość pobrań

Moje zbrojenie kotwicą, wsuwaną w wytopiony otwór, zastąpię od bieżącego roku mocnym hakiem do zbrojenia żywca, mięsa lub martwej ryby.

 

Nie używam dozbrojki Savage z ich hakiem Załączony plik  sg_dozbrojka.jpg   12,81 KB   1 Ilość pobrań

ponieważ dolutowane haczyki (moim zdaniem niewłaściwie) rozrywają grzbiet gumy.

 

Haczyki tej wpinki mają niewłaściwy kierunek i ryba podczas brania, wyrywając je, niszczy gumę.

 

Haki Big Fish mają haczyki mocujące skierowane w stronę przeciwną, czyli jak na foto niżej, dlatego są wypinane bez większej szkody dla gumy:

 

 

Załączony plik  10_0.gif   13,25 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  big_fish_special.png   578,94 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  P1140004_800.JPG   246,32 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  P1140010_800.JPG   201,2 KB   1 Ilość pobrań

 

Wszelkie haki i kotwice w moich dozbrojkach wiążę używając czarnej, 16 splotowej plecionki przyponowej, 100% Dyneema, 1,2 mm o wytrzymałości 160 kg!


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#30 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 14 stycznia 2015 - 19:15

Mi ten system wpinania też sie o wiele bardziej podoba, właśnie z powodu mniejszej szkody dla gumy.


  • zdrowaczekolada lubi to

#31 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 14 stycznia 2015 - 21:45

W orginalnych hakach nie da się tego odgiąć ?

#32 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 14 stycznia 2015 - 22:06

Dobre haki są wykonane ze stali wysoko węglowej a więc twardej. Raczej pęknie zanim się zegnie.

Poza tym haki Big Fish Special mają przylutowane 2 haczyki do wbicia w korpus przynęty. Lepiej trzymają, gdyż nie ma odchylania się głównego haka na boki.

Poza tym użyty w SG kevlar jest materiałem "kruchym". Wiem bo używałem kevlarowych przyponów w 2011 na dozbrojki oraz główne przypony.

Bardzo szybko się strzępiły po kilku uderzeniach paszczy dorszy.

Od 2 lat używam Huprovki i nie znam lepszej plecionki na dozbrojki.

Na przypony też jej  używałem, ale jest droższa od 1,0 mm przyponówki monofilamentu DEGA.

Skoro zacięta ryba nie ma kontaktu z przyponem głównym, to po co przepłacać? 


  • Tleilax lubi to

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#33 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 15 stycznia 2015 - 07:54

Przecież nie trzeba kupować gotowców SG z kevlarem. Ja robię sam dozbrojki i używam materiałów sufixa. Kupiłem kiedyś na "jebeju" i do dziś nie używam innych do ciężkiej orki.


  • zdrowaczekolada lubi to

#34 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 15 stycznia 2015 - 08:30

Ja zazwyczaj używam monofila do dozbrojek, ale chyba następnym razem przetestuję pepiczkowe cudo jak sobie radzi z ząbkami  ;)


  • zdrowaczekolada lubi to

#35 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 15 stycznia 2015 - 09:46

Ja zazwyczaj używam monofila do dozbrojek, ale chyba następnym razem przetestuję pepiczkowe cudo jak sobie radzi z ząbkami  ;)

 

Monofil ma 1 wadę, jest sztywny i dość trudno się wiąże węzły. Tu 1 mm vorfach DEGA  Załączony plik  PC240045_600.JPG   83,64 KB   1 Ilość pobrań

ale na przyponach tylko go stosuję, mam sprytny sposób robienia węzła, wkrótce film jak go robić. To Uni knot megavega :)

 

Obok "pepiczkowe cudo" ;) zawiązane na trzonku haka Big Fish Special Załączony plik  P1140008_800.JPG   146,01 KB   1 Ilość pobrań

 

Ten węzeł nie ma słabych punktów.

 

To naprawdę interesująca pletka przyponowa.

Zdenek Halfar jest łowcą sumów, poznałem go na targach w ub. roku w Poznaniu.

Produkuje też główne linki z tego materiału. Jednak grubości i moce ma przygotowane na okręty podwodne wraz z załogą :)

Najcieńszą plecionkę na kołowrotek, jaką mają w ofercie, to 0,39 mm o wytrzymałości 43 kg!


Użytkownik zdrowaczekolada edytował ten post 15 stycznia 2015 - 09:48

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#36 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 15 stycznia 2015 - 18:07

Gruby monofil dobrze się wiąże Centauri/centaurion węzłem. Jedyna wana to trudno ucelować w długością dozbrojki. Groty w saku Savage elegancko się odgieły.

#37 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 15 stycznia 2015 - 18:31

Gruby monofil dobrze się wiąże Centauri/centaurion węzłem. Jedyna wana to trudno ucelować w długością dozbrojki. Groty w saku Savage elegancko się odgieły.

 

Masz rację Grzegorzu... i dodatkowo po równych zwojach węzła "idzie" linka. A to słaby punkt.

Mój węzeł z foto wyżej jak to uścisk węża boa! :) Gładki, płaski i beż żadnych słabych punktów. Zaryzykuję, że 100% mocy....no może 99 ;)

Jutro jak będzie dobre światło, postaram się nakręcić krótki filmik.

Właściwie mój węzeł boa używam do większości wiązań!

I dodam, że można co do milimetra ustalić i uwiązać dowolną długość dozbrojki.

Dziś zawiązałem kilka JERKY megavega, które do godz 20. powinny znaleźć się w sklepie.

Nie ma w sieci tego węzła, ani tutajani tutaj ...cierpliwości więc.


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#38 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 15 stycznia 2015 - 19:10

Od palomara dużo mocniejszy, wcale słaby nie jest.

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 15 stycznia 2015 - 19:11


#39 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 15 stycznia 2015 - 23:02

Pokaz węzełka jutro :)

 

Dziś do sklepu dotarły nowe killery! To JERKY megavega. Szczegóły w sklepie.

 

Załączony plik  P1150008_900.JPG   262,51 KB   1 Ilość pobrań

 

Oto aktualne wyniki konkursu klubowego

 

Weź udział w konkursie, możesz wygrać cenne nagrody. Zobacz co!


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#40 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 16 stycznia 2015 - 15:45

Kiedy przewidujesz, że pojawią się w sklepie twistery i  czy będziesz uzupełniał asortyment ST (M) 230 i 300 gram czy to pozostanie tylko na zamówienie?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Royber Jig, pętla na ogon halibuta, duże kotwice, duże gumy, gaff, osęka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych