Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znalezione w sieci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
360 odpowiedzi w tym temacie

#41 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 26 stycznia 2015 - 20:08

Się nóż w kieszeni otwiera. I włos jeży na głowie czytając takie teksty.



#42 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 02 lutego 2015 - 18:54

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI



#43 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 09 lutego 2015 - 15:03

Lodowe ognie. ,,Raj" dla wędkarzy. - Wykop.pl



#44 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 11 lutego 2015 - 22:50

Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi, ale oto działo strzelające łososiami... – Demotywatory.pl



#45 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 14 lutego 2015 - 07:48

▶ Dron do walki z kłusownikiem z bliska. - YouTube



#46 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 14 lutego 2015 - 07:59

Na reszczie coś pozytywnego. Oby tylko osoby obsługujące nie były umoczone.



#47 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 14 lutego 2015 - 13:39

Z góry oczy oki, ale kłusole najczęściej działają w nocy. Robot ma kamerkę ale noktowizji raczej nie , bo ten sprzęt tycio waży. Zatem raczej zabawka.

#48 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 15 lutego 2015 - 11:37

Z góry oczy oki, ale kłusole najczęściej działają w nocy. Robot ma kamerkę ale noktowizji raczej nie , bo ten sprzęt tycio waży. Zatem raczej zabawka.

Chyba raczej "da się" ▶ Night Vision Drone - YouTube

są jeszcze kamery termowizyjne- używają ich pogranicznicy



#49 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 lutego 2015 - 12:21

Mariusz oczywiście że są ale takowa dobra , z dobra optyką i dużym zoomem, co jest raczej bardzo potrzebne przy takich działaniach, to tycio waży. Tą kamerka możesz coś tam zobaczyć, ale dobrą fotkę by rozpoznać sprawcę nie zrobisz z daleka. Z bliska zostanie dron usłyszany i sprawca ucieknie lub schowa się. Na termowizja od noktowizji tycio się różni. Mam nadzieję że ten dron ma wyłączane światła pozycyjne ( te ledowe ) , inaczej jest z daleka widoczny...

Tu masz termowizję rozdzielczość kamery 384 x 288. Raczej do znajdowania celów niż do fotografowania ich.

Użytkownik padonis edytował ten post 15 lutego 2015 - 12:26


#50 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 15 lutego 2015 - 12:35

Myślę, że nie o fotografowanie tu chodzi (choć to też przydatne) ponieważ zwykła apaszka byłaby wystarczająca, aby nie rozpoznać sprawcy.

Urządzenie ma namierzyć delikwenta- potem zajeżdżają strażnicy czy inne służby i robią resztę.

Samo foto (zazwyczaj jest ono niezbyt niewyraźne- patrz fotoradary) można łatwo podważyć w postępowaniu sądowym. Dlatego dron ma wypatrzyć łobuza i ewentualnie śledzić, co by się nie rozpłynął gdzieś w ciemnościach.



#51 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 lutego 2015 - 12:55

Z tego co pamiętam oni mówili o fotkach, a ich kamera raczej nie jest termowizyjna. Pomysł jest fajny , ale dron ma za krótki czas przebywania w powietrzu , 20 min to dobre na ujęcia do filmu ale nie na śledzenie celu. Dobry dron, który uniesie na długo konkretny sprzęt to tycio kosztuje. Konkretny sprzęt to taki co zrobi fotkę z min 500m , tak by kłusol go nie usłyszał i nie zakrył twarzy.

#52 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 15 lutego 2015 - 13:12

Chyba rozumiesz, że zasięg jego nie jest nie wiadomo jaki...  czyli że operatorzy będą jakoś w pobliżu...czyli będą mogli gostka przygwoździć na gorącym.

Logika wskazuje, że to o to chodzi a nie o fotki czy filmy panie Spielberg :D

 

Zagadnienie odnoszę do ogólnej walki z kłusolami i nie ograniczam go do wypowiedzi panów na filmiku.

Technologia idzie tak do przodu, że te problemy o których piszesz dzisiaj (o ile występują) jutro już nie będą stanowiły problemu.

 

Myśl perspektywicznie, a nie szukaj dziur w serze i odbijaj piłeczek ot tak dla zasady B)



#53 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 lutego 2015 - 15:04

Nie chodzi o szukanie dziury, zwyczajnie zdecydowanie większość działań kłusoli odbywa się w nocy, podjazd nad brzeg, zrzucenie łajby, sieć czy inne graty. Pozamiatać wodę, szprzęt na przyczepę i do domu. Za dnia jest czysto, tak się to odbywa u mnie. Straż rybacka za dnia to tylko pokazowo, w nocy parę razy mnie sprawdzali, mieli noktowizory itp zabawki. Sprzęt raczej wojskowy, nie wsponę o broni automatycznej.

Ps. Nie chodzi mi Mariusz o zasięg o raczej o czas lotu. No i nie mówię , że sprzęt nie utrudni roboty kłusownikom.

Użytkownik padonis edytował ten post 15 lutego 2015 - 15:25


#54 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 19 kwietnia 2015 - 23:18

... szpece w dupę jeża  :angry:  :)  B)

 

▶ Handlarz BMW E46 jee maszyna cz.2 - YouTube



#55 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2015 - 08:29

Rejestracja Siemiatycz i akcent też. Przyciągneli jakiegoś złoma z Belgii i po wyklepaniu okazało się że to BMW  :P

Sam jakoś tak w 2008 o mało co nie dałem d......  :rolleyes:. Znalazłem Avensisa kombi 3 letniego z małym przebiegiem w Grębkowie k. Mińska Maz.

Młody człowiek zachwalał mi pojazd i faktycznie "igła" ale zaniepokoił mnie w dowodzie właściciel - GlaxoSmithKline Pharmaceutical ? Gość pokazał umowę że kupił dwa miesiące wcześniej od nich ale nie przepisał w urzędzie. Za płotem był warsztat blacharsko-lakierniczy i coś mnie tkneło i w ciemno powiedziałem że auto jest lakierowane  :faja: .

Facet przyznał że tak bo ......... grad zniszczył lakier  :rolleyes: . No dobra, dostał zaliczkę chyba 5 czy10% od 40 tys, ? nie pamiętam, i w ciągu 48h miałem dowieźć resztę. 

A że GSK nie dawało mi spokoju następnego dnia zawdzwoniłem do nich i poprosiłem z kimś od floty samochodowej. Powiedziałem że robię w dyplomacji i że zajmuję się tym samym co on. Facet jak usłyszał nr. rejestracyjny to był bardzo zdziwiony bo auto o tym numerze zostało ........... zezłomowane  :o

Zaprosił mnie do siebie i po 20 minutach miałem całą dokumentacje: raport policji z wypadku, opis rzeczoznawcy i dokument złomowania auta + zdjęcia. 

Ich pracownik wpadł w poślizg na autostradzie pod Wrocławiem i kręcąc się jak bąk odbijał się od barierek, jedynym elementem nieuszkodzonym był dach i antena.

Zadzwoniłem do gościa żeby mi zwrócił zaliczkę i usłyszałem że prawnie to on nie musi mi żadnej zaliczki zwracać  :( . No to go poinformowałem że jeśli w ciągu godziny wszedłem w posiadanie wszystkich dokumentów to tak samo w ciągu godziny będę wiedział komu i kiedy sprzeda to auto i wtedy wyślę nowemu właścicielowi całą dokumentację  :P , wieczorem kasę miałem na koncię  :)


  • Slodziaksos i KiTek lubią to

#56 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 05 maja 2015 - 09:20

▶ Nordic Sea Angling goes Paradise Fishing Lodge, Panama - YouTube

 

...ogromne bogactwo gatunków, fajnie się ogląda :)


  • zdrowaczekolada lubi to

#57 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 lipca 2015 - 11:06

Można i tak tylko po co!? :(

https://www.youtube....h?v=-XGK6sMnmY0


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#58 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 06 września 2015 - 13:21

A to ciekawe! ;) ;).I wszystko jasne!

https://www.sfora.pl...eksualna-s79803


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#59 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 28 lutego 2016 - 15:23

Mam nadzieję,że co niektórzy doczekają się powrotu tej ryby do naszych rzek! Ale najpierw trzeba tamę we Włocławku zburzyć, lub sprawić przepławkę z prawdziwego zdarzenia!

https://www.arimr.go...by-2007-13.html


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#60 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 29 lutego 2016 - 10:22

Pięknie by było móc takiego kolosa wyholować a potem wypuścić do Wisełki !






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych