Skocz do zawartości


Zdjęcie

Druga strona "kaluzy"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 06 lipca 2015 - 23:14

W sumie to nawet trudno zaczac poniewaz bycie wsrod fachowcow od moczenia kiji w wodzie to juz swoisty zaszczyt, a w dodatku pisanie o swoim skromnym moczeniu kija to wyzwanie nie lada. Moze na poczatek wyjasnienie - bede zagladal czesto ale pisanie to juz inna historia wiec prosilbym o wyrozumienie ze wzgledu na ograniczenia czasowe. Na wodzie jestem niemal co tydzien, plywamy w okolicach Cape Cod. Wypuszczamy sie do 200 km w ocean (czasami), najczesciej zas jest to do kilkunastu km wokol wysp: Martha's Vineyard I Nantucket. W roku obecnym najwiecej jak dotychczas lapalismy Sea bass, fladry, bluefish, stripped bass oraz kilka bluefinn tuna. Z biegiem czasu bede staral sie wstawiac zdjecia, video. I mam takze prosbe - jesli bedziecie miec pytania to poprosilbym o danie mi znac na PW ze mam pytanie - wowczas otrzymam wiadomosc na swoj tel I bede wiedzial ze mam udzielic odpowiedzi. Na poczatek - video z roku poprzedniego - wedkowanie na tunczyka

 



#2 Rapala

Rapala

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów
  • MIejscowośćOslo

Napisano 07 lipca 2015 - 05:23

Co ja tu moge napisac najodpowiedniejszym słowem będzie chyba DREAM :)

#3 cezol

cezol

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
  • MIejscowośćolsztyn

Napisano 07 lipca 2015 - 12:16

cena nie gra roli............zazdroszcze takiej przygody



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 07 lipca 2015 - 21:07

Fane, fane  :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 07 lipca 2015 - 23:49

Witam.
Dziekuje za zainteresowanie tymi "przygodami". Poniewaz Cpt. Lego odwiedzil jak widze te spotkania na wodzie to dzis moze nieco zdjec z widokiem naszego sprzetu - swoja droga to musze pochwalic te DZIELA p. Cpt. ciekawe czy cos na "druga strone wielkiej wody" daloby sie zrobic??
NIemniej jednak - sprzet ktory na tych zdjeciach widac najlepiej - jest juz starszy oprocz kolowrotkow, jutro chyba mamy otrzymac nowe wedziska - tez robione na zamowienie, po przestawieniu zrobie zdjecia jak to wyglada. W wiekszosci uzywamy kolowrotki firmy Shimano.
Pozdrawiam

1436656211post-455-0-19336400-1436308992

Załączone pliki



#6 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 lipca 2015 - 09:09

Super. Wiekszość to kije stand-up na wielkie tuny. Takich nie robiłem, bo na Bałtyku się nie sprawdzają ;)

Objasnij co to za patent z gumka na korbie? To jakieś samozacięcie?

 

Skoro ja większość materiałów ściagam z za wielkiej wody, to w drugą stronę chyba też to działa ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#7 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 08 lipca 2015 - 22:36

cd. o sprzecie.

Te gumki maja male znaczenie przy samozacieciu sie tuny, bardziej dokladnie to sa zwykle zakladane na dwie najbardziej wewnetrzne wedki z mala wagowo przyneta - rybka lub gumowa imitacja rybki, dodatkowo te dwie wedki sa ciagniete bardzo blisko rufy lodzi (6-8 m) wiec w sumie te gumki maja dwa zadania: robi jako miekka szczytowke I poniewaz zylka jest ok 2 m nizej niz normalnie to lepiej sie prowadzi przyneta pod powierznia wody. Swoja droga to w przypadku tuny nie ma mowy o zabawach w zacinanie, I innego rodzaju zabawy - na raz idzie 9 wedek, w dodatku tuna uderza tylko raz I nie ma czasu na jakakolwiek reakcje. Ale o polowal tunczykow w innych przyszlych postach.

Zastanawialem sie czy mam pokazac sprzet ktorym plywamy w tym roku - lodka z video jest juz przeszloscia. Moze jedno zastrzezenie - mialem to szczescie ze mam taka mozliwosc, niemal co tydzien a czasami I dwa razy jestem na oceanie. Dane techniczne sa dostepne wiec nie ma problem, dane personalne zas nie podlegaja dyskusji. Wiec do dziela - w tym roku mamy "nowke" - 2015 Viking 55 feet na linii wody - Convertible Sportfishing Yacht. Zatrudniony jest Capitan - licencje itp, doswiadczenie, zreszta plywamy razem juz od kilku lat, ja jestem drugi ktory ma prawo obslugiwac ewent. prowadzic. Jesli wyplywamy na duzee ryby to dobieramy jeszcze kogos do pomocy. Aha - nie swiadczymy zadnych uslug - sa to tylko I wylacznie prywatne wyplyniecia.

podstawowe dane tech. - 2x 1550 KM (silniki MAN), dwa agregaty pradotworcze, maszyna do robienia lodu (50 Lb/godz), maszyna do przetwarzania wody morskiej w wode pitna, GyroSeakeeper( zyro stabilizator), 3 sypialnie, 2 pelne lazienki (z prysznicami), kuchnia, salon, pralka, suszarka itp. Szybkosc max - 45 knots, normalnie ok 35-38 knots.

Załączone pliki



#8 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 lipca 2015 - 23:40

No to dołożyłeś do pieca  :)

Pomarzyć mogę tylko   :placze:


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 08 lipca 2015 - 23:41

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#9 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 09 lipca 2015 - 08:08

...kawał pięknej łajby, no i do tego te ryby ... chyba dopiero na emce będzie nas stać na takie wojaże :D :D B)

 

Pisz jak najwięcej i wstawiaj foty- fajnie się to ogląda i działa motywująco  B)  .

 

Pozdrawiam


Użytkownik giaur27 edytował ten post 09 lipca 2015 - 08:11


#10 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 09 lipca 2015 - 09:01

Daj info na priv lub ew. tu na public, jakie warunki trzeba spełnić aby powędkować z Tobą w rejonie Cape Cod?

Kiedy najlepszy czas na rybki?

Ile kasy trzeba?

Co zabrać ze sobą z Polski?

Ile osób trzeba zebrać, abyśmy byli tylko my?

Ile dni trzeba zaplanować na taką wyprawę?

Jestem zainteresowany i mam kilku kolegów, którzy też polecą razem ze mną.


Użytkownik zdrowaczekolada edytował ten post 09 lipca 2015 - 09:02

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#11 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 09 lipca 2015 - 11:08

Kolega Stefan pisał, ze nie świadczą komercyjnych usług, pływaja wyłacznie prywatnie. W Polsce może to oznaczać różnie, ale tam pewnie w dosłownym tego słowa znaczeniu prywatnie, to prywatnie :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#12 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 09 lipca 2015 - 13:32

Czekam na odpowiedź od kolegi Stefana, chyba że Ty Marku jesteś jego rzecznikiem? :)


Użytkownik zdrowaczekolada edytował ten post 09 lipca 2015 - 13:32

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#13 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 09 lipca 2015 - 17:52

Dziekuje za zaitteresowanie I odpowiedzi:

Jans - w zaleznosci na jakie ryby plyniemy -Sea Bass, Fladra - 20 min. Stripped Bass, bluefish, -20 min do 1godz. Na Tunczyka - 1- 2.5 godz. Na gigant tuna  ok 2 godz. na Mahi mahi, swordfish, marlina - ok 4 godz. (nazywamy to Canion fishing _ na krawedzi szelfu contynentalnego -glebokosc do 3 tys metrow).

Yellowfinn - Najwieksza szybkosc jaka rozwinelismy byla 68 mil na godz. szybka, sprawna, ale nie wygodna, zwlaszcza do dalszych wyplyniec (co nie znaczy ze nie bylismy nia na Canions).

Czekoladka - wybacz ale Cpt. Lego bardzo "legoicznie" odpowiedzial Ci na przynajmniej dwa pytania- prywatnie znaczy doslownie PRYWATNIE, niemniej moge na kilka Ci odpowiedziec w ten sposob : nasza lodz jest poza pytaniami, ja sam nie jestem w stanie Ci zorganizowac takiego przyjazdu ( nie mam czasu ani mozliwosci, to wedkowanie ktore tu opisuje jest tylko mala czescia mojej pracy, w dodatku mieszkam ok 200 km od oceanu) co jednak nie znaczy ze nie moge sprobowac znalezc Ci kontakty do zorganizowania czegos takiego. Poniewaz przeczytalem post dzis rano to miedzyczasie nasz kapitan juz dowiedzial sie kilku rzeczy np. grupa 4-6 osob jest optymalna, wyjazd na Bluefin tuna to ok 2-2.5 tys dol.(1 dzien) nocne wyplyniecie na Canions to ok 5 tys dol. A tutaj masz kilka wyjasniajacych dodatkowo odpowiedzi.odpowiedzi:

https://www.mulberrycayon.com

https://www.castafari.com/trips.html

te strony sa po angielsku ale mysle ze dassz sobie z tym rade.

Mozliwe ze dzis wieczorem lub jutro wstawie dalsze zdjecia I relacje z moich morskich przygod. I chyba zaczne od najmniejszych jednak ryb bo je lapimy najczesciej.


  • zdrowaczekolada lubi to

#14 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 09 lipca 2015 - 20:38

Dziękuję za dokładne informacje.


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#15 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 10 lipca 2015 - 01:28

Zgodnie z obietnica - troche informacji I zdjec z wypraw. beda to zdjecia z lat poprzednich jak I aktualne.

Troszke informcji - Sea bass I fladra to w sumie w okresie wiosennym najlepsza zabawa ale rowniez bardzo smaczne, fladre znaja chyba wszyscy natomiast Sea bass ma rowniez bardzo smaczne mieso, biale, znakomite do smazenia w panierce.

Sezon zaczyna sie od 10 maja do jesieni, wymiar ochronny - ponizej12 cali, ciekawostka - bardzo latwo rozroznia sie samca od samicy - w zwiazku z tym samice przewaznie wracaja do wody. Lapie sie z dna na kawalki squid/calamarniczka. Taki sam zestaw (inny nieco haczyk doatkowy) uzywa sie na fladry, z tym ze przyneta na nie cieta jest w paski.

 

Załączone pliki


  • kaz, giaur27 i chichot lubią to

#16 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 10 lipca 2015 - 01:43

Cd. czasami w ramch relaksu, mam mozliwosc zabrac na przejazdke kogos ze znajomych lub rodziny. Oczywiscie sa te wszystkie-  ahy I ohy ale najbardziej cieszace sa te okrzyki radosci ze ryba jest na haczyku zwlaszcza dla takich wedkarzy ktorzy wiedza co to wedka, ale jak ja trzymac I uzywac to juz nieznajomosc. dlatego tez troszke takich zdjec rowniez. Chwile instruktazu, zabawa, niespodzianki (dwie ryby na jednej wedce), ale glownie relaks I odpoczynek. Aha jedno ze zdjec jest gdy znalezlismy ze ktos mial banany na lodce - zabobon, przesad ze nie bedziemy lapac ryb. jak widac zostalo to obalone niemniej jednak ...... nadal nikt nie moze miec banana na lodce

Załączone pliki



#17 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 10 lipca 2015 - 05:26

Stefan piękna sprawa !!! Narobiłeś mi wieeeeelkiej ochoty :)

#18 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 10 lipca 2015 - 09:17

Kurna wspaniałe. Mam kolegę na Florydzie może w końcu kiedyś się wybiorę. Po takich wpisach i zdjęciach, chyba nie mam innej opcji. Sea bass - po Polsku może być nazywany labraksem ew. okoń morski. Labraks chyba bardziej właściwa. Przy odrobinie szczęścia można go złowic w Norwegii. :)


Użytkownik longin edytował ten post 10 lipca 2015 - 09:18

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#19 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 11 lipca 2015 - 17:26

Dzis ciag dalszy o wedkowaniu relaksowym czyli zlapiemy to dobrze, zlapiemy wiecej to gorzej bo musze glowkowac co z tym zrobic. Przy relaksowym wedkowaniu, oprocz sea bass, fladra - czesto wyplywamy na Stripped Bass, Bluefish. Ten pierwszy to najwazniejsza ryba lapiacych z ladu czy z malych lodzi blisko brzegu. Limit 2 sztuki na wedkarza przy min. dlugosci 28 cali. Dosc rzadko sa lapane z brzegu, czesciej z lodzi. Bardzo smaczna ryba, sporo miesa z takiej sztuki. Waleczna na poczatku szybko jednak poddajaca sie, czesto potrafi sie wypinac. Druga to Bluefish - nazywana tak ze wzgledu na sinawe mieso gdy surowe, biala z lekkim odcieniem blekitu po upiczeniu. niezbyt popularna wsrod amerykanow - mowia ze za bardzo oleista I najczesciej powraca do wody po zlapaniu. W moim przekonaniu znakomita do wedzenia (filety z skora na jednaej stronie). poniewaz ma miekkie mieso w calosci poprostu spade z haka w wedzarni. Nie ma limitu na nia.
Na te ryby uzywamy kilku metod. Na zywca, na wegorza, na tzw divers czyli Rapal Extreme - roznej wielkosci plastikowe ryby z taka duza "warga" z uwiazana zylka. oraz dajaca bardzo dobre wyniki metoda polowu z jig gdzie zamiast zylki jest specjalny drut.
Nie myslalem nigdy ze bede opowiadal nasze wedkowanie wiec nie mam duzo zdjec dotyczacych metod czy sprzetu - postaram sie poprawic - mozliwe ze juz jutro bede mial mozliwosc zrobienia I przedstawienia metody z drutowym wedkowaniem.
Po wladowaniu znow dostrzeglem ze kilka zdjec jest na lezaco - I nie moge ich poprawic - prosilbym Moderatorow o ile istnieje taka mozliwosc o poprawke.

1436654920post-455-0-20327500-1436631670
1436655083post-455-0-41983700-1436631662
1436655159post-455-0-51548400-1436631676
1436655265post-455-0-19514300-1436631708
1436655352post-455-0-45575400-1436631682
1436655416post-455-0-79596800-1436631698
1436655490post-455-0-10454700-1436631752
1436655592post-455-0-59336800-1436631828
1436655645post-455-0-81173200-1436631713

Załączone pliki



#20 StefanS

StefanS

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów
  • MIejscowośćMassachusetts, USA

Napisano 11 lipca 2015 - 20:58

poniewaz mam dzis troche czasu, nikt mi nie przeszkadza to moze teraz z innej polki. Wedkarstwo relaksowe jest podstawa naszych wyplyniec. Jednak od czasu do czasu bawimy sie na wyzszym poziomie I dzis w takim razie mala relacja I krotki opis z tegorocznego Tuna Fest Tournament. (www.hyannistunafest.com). Zawody wedkarskie w polowach bluefinn tuna. W tym roku jak I w poprzednich zawody trwaly dwa dni (piatek, sobota) niedziela - wreczenie nagrod. W piatek wyszlismy z portu o 2.15 nad ranem, na miejscu bylismy kilkanascie minut przed 5 rano, przygotowania sprzetu I o 5.01 (dokladnie - jedna z zasad regulaminowych) przynety I wedki poszly w ruch. W ten dzien lawic mozna bylo do 17. Zadna lodz nie mogla przejsc poza 100 milowy radius od Hyannis. Najpozniej mozna bylo minac wejscie do portu o 20. Na pokladzie mozna bylo miec tylko 2 tunczyki - zasady federalne (o wymiarach 23 do 47 cali) I jedna o wymiarach 47 do 73 cali). Kazde zlowienie dokumentowane bylo filmikiem video, czasem, wielkoscia I dowodem wypuszczenia spowrotem(video tez). W tym dniu przez pierwszych 5 godzin bylismy w scislej czolowce -5 sztuk po ok 42 do 47 cali kazda zlapanych, 4 wypuszczone. po tym czasie szczescie nas oposcilo I nielismy tylko jedna zlapana I wypuszczona I 3 ktore spiely sie z haka.Tak to wygladalo na zdjeciach:

wyjscie w ocen rano. zaloga, jadna z ryb ciagnie junior.

Załączone pliki


  • Slodziaksos i giaur27 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych