Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łosie w PL :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 31 stycznia 2015 - 22:36

Żeby nie było że tyklo w Norkowni fajne rybki chłopaki łowią

Załączony plik  Mati dubel.JPG   37,19 KB   5 Ilość pobrań



#2 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 31 stycznia 2015 - 22:39

hehehe,pewnie jakis fotomontaz :D



#3 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 31 stycznia 2015 - 22:40

data na tej fotce jakas podejrzana :)



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 01 lutego 2015 - 02:33

data na tej fotce jakas podejrzana :)

A czemu? Mamy przecie 2015  :D

Chyba, że Ci chodzi, że stare odgrzane kotlety wstawił  :lol:


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 01 lutego 2015 - 02:34

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 01 lutego 2015 - 08:15

Tą fotkę wstawiłem z uwagi na minę Marcina w odniesieniu do treści posta  :P


  • chichot lubi to

#6 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 02 lutego 2015 - 22:50

Witam

To ja dorzucę cały film nagrany z tej wyprawy.

 

https://youtu.be/Ox2Fn9bbwJE


Użytkownik okno edytował ten post 02 lutego 2015 - 23:26

  • Rapala lubi to

#7 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 08 marca 2015 - 09:10

Tedi, Szczepek, Krzysiek i ja wybraliśmy się w sobotę tj.07.03 na łososie- rejs trollingowy na Marinero Zatoka Gdańska.

Za sterami był Marcin, a do pomocy miał Gufiego- tak więc świetny tandem ofensywny :)

 

Pogoda wbrew wcześniejszym prognozom. była przyzwoita.

Losowanie i ...wyciągam asa- lucky day :) .

Załoga rozstawia zestawy co wbrew pozorom nie jest procesem tak banalnym jakby się mogło wydawać i trzeba wiedzieć co.. jak.. gdzie.. kiedy.

Płyniemy i płyniemy... pierwszy na zestawie uwiesza się dorszyk i ląduje w kaście. Po jakimś czasie jest upragnione hasło SALMO!  Zgodnie z losowaniem do wędki podchodzę ja i zaczynamy zabawę. Ryba nie jest potfforem, ale robi kilka krótkich odjazdów po czym dość sprawnie ląduje w podbieraku.

Niestety to jedyny przedstawiciel łososiowatych wyholowany przez nas- było jeszcze kilka dorszy.

Woda raz daje, a raz nie- takie to już jest to nasze wędkowanie.

 

Naszego salmiaka podzieliśmy tak, żeby każdy mógł popróbować tego rarytasu, a Szczepek obiecał, że zrobi z niego 8 daniowe przyjęcie dla całej rodziny :D :D

 

Atmosfera na pokładzie była fajna, no i oczywiście mieliśmy się czym trochę dogrzać, więc całość rejsu oceniam pozytywnie :) B)

Pozdrowienia dla uczestników i załogi( były fanty za schwytaną rybkę B) )

 

Następnym razem się odgryziemy!!! :) 

 

DSC 0955 - MŚ 2014 - Galeria - Morska Pasja

 

 

tn_gallery_6_40_1182.jpg

Użytkownik giaur27 edytował ten post 08 marca 2015 - 09:15

  • easyrider i chichot lubią to

#8 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 08 marca 2015 - 10:56

No gratki Mariusz-a , niestety ta zabawa tycio mnie przeraża, koszt spory a efekty mogą być nie za wielkie... :)

#9 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 08 marca 2015 - 11:10

No gratki Mariusz-a , niestety ta zabawa tycio mnie przeraża, koszt spory a efekty mogą być nie za wielkie... :)

To prawda, że koszty są spore i efekty niekiedy cieniutkie, ale jak to mówią w życiu trzeba próbować nowych rzeczy... no i jak przyjdzie przysłowiowy dzień śledzia i Neptun będzie łaskawy to taki rejsik może się okazać wyprawą życia z ogromnymi walecznymi trofeami ...czego wszystkim i sobie życzę next time :) B)



#10 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 08 marca 2015 - 11:49

Gratki Mariusz. Teraz czas na łosia ze swojej łajby - będzie cieszył jeszcze bardziej :)



#11 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 08 marca 2015 - 12:11

Gratki Mariusz. Teraz czas na łosia ze swojej łajby - będzie cieszył jeszcze bardziej :)

Jarek łosie z głębi to temat raczej nie osiągalny dla naszych kajaków.

...ale może ruszymy na dwie lub więcej łodzi na mały zlocik portalowy na Zatoce???- już pojawia się śledź i trotka, a za miesiąc z hakiem belona...musimy pomyśleć B)



#12 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 08 marca 2015 - 13:49

gratuluje :)



#13 Hero

Hero

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów
  • MIejscowośćOslo

Napisano 08 marca 2015 - 14:20

Czytam te relacje z  rejsow na lososia na baltyku i cos mnie nurtuje. Myslalem o takiej przygodzie ale nie wiem czy do konca rozumie jak to lowienie wyglada.   Skoro   ryby szuka zaloga,  sprzet jest zalogi , i sprzet uzbraja i rozstawia zaloga, ryba na zestawie trolingowym zacina sie sama.   Czyli co robi sam wedkarz ???   Wyciaga zacieta rybe ?     To wszystko ?   Tak to wyglada ?

 

ps. zapomnialem. Pozuje jeszcze z ryba do zdjecia


Użytkownik Hero edytował ten post 08 marca 2015 - 14:21


#14 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 08 marca 2015 - 15:15

Czytam te relacje z  rejsow na lososia na baltyku i cos mnie nurtuje. Myslalem o takiej przygodzie ale nie wiem czy do konca rozumie jak to lowienie wyglada.   Skoro   ryby szuka zaloga,  sprzet jest zalogi , i sprzet uzbraja i rozstawia zaloga, ryba na zestawie trolingowym zacina sie sama.   Czyli co robi sam wedkarz ???   Wyciaga zacieta rybe ?     To wszystko ?   Tak to wyglada ?

 

ps. zapomnialem. Pozuje jeszcze z ryba do zdjecia

Taki to już jest urok wypraw trollingowych na całym świecie, że większość roboty wykonuje załoga- my oczywiście możemy w tym aktywnie uczestniczyć rozkładać i zwijać zestawy, sprawdzać je co jakiś czas itp, co też z chęcią robiliśmy.

 

Hol dużej ryby trwa niekiedy nawet 2 godziny, częste są przypadki gdy trwa więcej niż godzinę i w przypadku holi tych największych ryb nie jest rzadkością, że to ryba wygrywa z wędkarzem .

W poszukiwaniu takich ryb i takich emocji wybiera się ten rodzaj przygody wędkarskiej- niestety nie zawsze je przeżywamy- wiadomo wędkarska ruletka. Zapewne jest to najskuteczniejsza metoda dobrania się do skóry dużym morskich łososiom i pewnie innym rodzajom ryb w innych akwenach morskich.

 

Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłem Ci pogląd na zagadnienie- a tak poważnie to trzeba samemu spróbować i wtedy ocenić czy to jest zabawa dla mnie czy nie, ewentualnie kupić odpowiednią łódź i osprzęt, wtedy wszystko robisz sam, łącznie z wyznaczaniem tras trollingowych- ale nie jest to tania zabawa i pewnie nie wielu z nas jest na nią stać...


Użytkownik giaur27 edytował ten post 08 marca 2015 - 15:18


#15 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 marca 2015 - 16:34

Ja przyznam szczerze, że dla mnie bardzo nudny jest trolling morski. Co prawda byłem 3 razy i pewnie jeszcze się wybiorę, ale dłużyzna panie, nic się nie dzieje, jak to mawiał klasyk w "Rejsie" B)  Owszem jest ta adrenalinka, jak jest duża ryba, ale trwa to krótko, zbyt krótko w stosunku do czasu, jaki się przeznaczy na tego typu wyprawę. Często tylko się patrzy na holujacego, albo i to nawet nie jest dane.

Aktywny jigging bardziej do mnie przemawia  :) Pewnie jest lepiej, jak się płynie swoją łódką i wszystko zależy od Ciebie.

 

No ale gratki dla Mariusza za pierwszą rybę, chyba troć, jak dobrze widzę na fotce  :1_miejsce:


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#16 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 08 marca 2015 - 16:51

Ten wypad był dla mnie rozpoczęciem sezonu, szkoda tylko, że na zero. I dlatego wyprawy trollingowe przeznaczone są tylko dla zgranych ekip i znajomych. Wtedy nikt nie marudzi i nie narzeka. A taki wyjazd to zawsze ruletka i wszystko zależy od dobrej woli Neptuna :D .

Pozdrawiam Szczepek.



#17 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 08 marca 2015 - 18:44

Dla mnie takie oczekiwanie toż by było nudne, a zwłaszcza za taka opłatę. Wole już liczyć na przyłów , fart, troszkę szczęścia....



#18 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 08 marca 2015 - 20:13

A ja gratuluję  :) . Dorosłe chłopy nie jechały w ciemno, ino wiedziały jakie są plusy oraz minusy takowej imprezy :1_miejsce: .



#19 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 08 marca 2015 - 21:44

Dla mnie takie oczekiwanie toż by było nudne, a zwłaszcza za taka opłatę. Wole już liczyć na przyłów , fart, troszkę szczęścia....

Pewnie nie nudniejsze niż siedzenie w domu przed kompem :P :)

 

Ciekawostką niech będzie to, że mimo iż był to rejs trollingowy złowiliśmy więcej dorszy niż łajba, która tego dnia zabrała wędkarzy typowo na pomuchle :rolleyes:

Nawet na dorszowaniu trafiają się wpadki, co sam też przeżyłem... więc o czym rozmowa :)



#20 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 08 marca 2015 - 22:35

Nikt nikogo nie zmusza do takiego wędkowania. Każdy robi to co lubi, a przygoda z takiego wypadu może być równie podniecająca jak łowienie halinek na dalekiej północy. Tam też nie ma gwarancji że się ją dopadnie, a ludzie i tak jadą wydając tysiące złociszy. Tak jak pisze Mariusz - lepsze to niż siedzenie w domu z teściową ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych