Skocz do zawartości


Zdjęcie

Darłowo 20.09.2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artur

Artur

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 22 września 2014 - 08:37

Tak się jakoś złożyło,że w piątek koleś stwierdził,że już mu na "dekiel pada" i zaproponował aby zorganizować jakiś szybki wyjazd na rybki. Dwa razy nie trzeba mi było powtarzać ( oczywiście szybka konsultacja planów z żonką ;) ). Telefon do kumpla, właściciela motorówki EDDY III i z rana w sobotę ładujemy się na jego łajbę. Praktycznie przez cały dzień pętaliśmy się po płytkiej wodzie ( 15- 20 m), wyniki nie najgorsze ale też i " tyłka  nie urywało". Połowiliśmy po ok 20 szt rozmiar darłowski, pogoda dopisała , może tylko uciążliwy był brak dryfu. Jako ciekawostkę zapodam,że przez większą część rejsu było słychać na radiu naszego kolegę Igora( Czebu) i na bieżąco znałem jego wyniki i pozycje na których łowił :) .


  • kaz, Slodziaksos i Rapala lubią to

#2 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 22 września 2014 - 14:34

Jako ciekawostkę zapodam,że przez większą część rejsu było słychać na radiu naszego kolegę Igora( Czebu) i na bieżąco znałem jego wyniki i pozycje na których łowił :) .

No i wydało się :) . Noo trochu połowili , no może  lepiej niż trochu  ;) . Najzabawniej że radio mam tak zestrojone że mnie słychać wszędzie , ale Sławka ( ojca Dorszyka ) to ja prędzej widziałem niż słyszałem :D ( a razem pływaliśmy  ) . Artur żałuj że na te namiary nie podpłynęliście :P . W sumie najlepiej było na 35m ( ilościowo mniej za to ładne sztuki ) choć doszedłem do 53m tam było sporo ale sieczki . W warunkach słabego dryfu najlepiej zdał egzamin lekki spining z pilkerem 30-40gr srebrnego koloru ( imitacja śledzika , szprotki ) , daleki rzut i wysokie poderwania . Pogoda do pływania super , do opalania też , do łowienia .... no trzeba było na wynik popracować . Jak zawsze do zmierzchu na wodzie , co ciekawe na wieczór brania ustały  , widocznie z powodu mocno spadającego ciśnienia .

Wyjazd jak zawsze udany , człowieki odchamione , zawartość rybów w organizmie powyżej normy , tułowia ledwie dowleczone do domu :) . Można spokojnie marzyć ze dwa trzy tygodni do następnego wyjazdu :rolleyes: .


Użytkownik czeburaszka710 edytował ten post 22 września 2014 - 14:38


#3 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 22 października 2014 - 20:27

Fotki z pływania na Bałtyku 18.10.2014 coś około 10km od brzegu . Ptaszyna oswajała kompa i nawigacje morską  co prawda miała trudności z naciskaniem klawiszy . Garść okruszek z chleba ( domowej roboty ) olała , szukała jakieś robaczki , dawała się złapać do ręki , zgodziła się ma foto sesje .  Po kilku godzinach kimki i odwiedzania łódki ulotniła się po angielsku  , tera czekam kartki z podroży z pozdrowieniami  ;) Pewnie nie chciała siedzieć na łódce z marnymi wynikami , było słabio ale nie tragicznie . Choć znany w pewnych kręgach niejaki Dorszyk skopał dupsko wszystkim ( łowił obok na swojej łódce ) :)  . Pływaliśmy dość płytko 15-20m .

   cda272a711c98ea6gen.jpg
         nie bał się niczego


        
taka kuleczka mała

b75f946e0d8952f1gen.jpgcda272a711c98ea6gen.jpg


Użytkownik czeburaszka710 edytował ten post 22 października 2014 - 20:56

  • Slodziaksos, Tom_S i †† Rysiek †† lubią to

#4 wiwaldi

wiwaldi

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • MIejscowośćCharzykowy

Napisano 19 listopada 2014 - 23:04

Czeburaszka może ty masz coś wolnego na piątek w tym tygodniu.

#5 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 20 listopada 2014 - 07:46

Odpowiem za Czebu, (chyba się nie obrazi ;)), bo czytałem, że na szybko czegoś szukasz- Czebu nie pływa komercyjnie.



#6 wiwaldi

wiwaldi

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • MIejscowośćCharzykowy

Napisano 20 listopada 2014 - 21:48

Ok dzięki.

#7 wiwaldi

wiwaldi

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • MIejscowośćCharzykowy

Napisano 22 listopada 2014 - 09:46

Bylem wczoraj na Darłówku. Dryf słaby, dorszyk silnie rozproszony, ale coś dawało się wydlubac, czyli nie było całkiem źle. Większość uczestników zadowolona.

#8 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 24 listopada 2014 - 18:38

Tomuś ma racje nie pływam komercyjnie ;)  .

No i byłem w sobotę 22.11.2014 . Jak zawsze fajnie było , dorszy brały całkiem dobrze i duże :P  . Wypływały my we dwie łódki razem z Przemkiem ( Dorszyk ) . Z tego co wiem połowili wszyscy i w piątek i w sobotę . My kręcili się na 38-45m . Miałem najwięcej dużych sztuk na raz od początku sezonu , a nawet dwóch ostatnich sezonów .

Bez przygód nie odbyło się . Rano okaszało się że szwankuję chłodzenie , kilka testów i jednak wypływamy ( miałem stresa tyle km przejechano :angry: ) . Ale zegary pokazywali brak przegrania i temperatura nie rosła .

Na powrocie strzeliła opona na przyczepie :angry:  na trasie S3 .

W sumie będzie co wspomnieć , do domu dojechali szczęśliwie , prawdopodobnie ten rok na dorszaki zamykam ( choć kto wie ;)  )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych