Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina- wojna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 24 lutego 2022 - 21:08

Hej! 

Miejsce "o wszystkim i o niczym" jest nieszczęśliwie, ale są tu, jak mniemam, normalni ludzie.

Zatem tu:

Jest wojna tuż obok nas...  Szczerze mówiąc odechciało mi się planowanych wycieczek na ryby...


  • longin lubi to

#2 prezes

prezes

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów
  • MIejscowośćJelenia Góra

Napisano 25 lutego 2022 - 20:28

Rzeczywiście, trudno uwierzyć w to co się dzieje :( .


  • Tom_S lubi to

#3 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 25 lutego 2022 - 20:42

Mam nadzieję, że sk.....y  z Moskwy i Mińska poniosą konsekwencje swoich działań!


Użytkownik longin edytował ten post 25 lutego 2022 - 20:42

  • Tom_S, prezes i kafas lubią to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#4 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 25 lutego 2022 - 20:55

Mam nadzieję, że sk.....y  z Moskwy i Mińska poniosą konsekwencje swoich działań!

 Z tego co na razie widać, jak zachowuje się UE, sądzę , że wątpię. Ale obym się mylił. Coś mi to przypomina, a mianowicie 1939 r, z tym, że teraz my jesteśmy po tej drugiej stronie.



#5 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 25 lutego 2022 - 22:34

 Z tego co na razie widać, jak zachowuje się UE, sądzę , że wątpię. Ale obym się mylił. Coś mi to przypomina, a mianowicie 1939 r, z tym, że teraz my jesteśmy po tej drugiej stronie.

Mam dokładnie takie same odczucia! I jakieś łosie mówiły po co nam Unia i NATO!? Właśnie po to, żebyśmy nie byli sami!!!


  • Tom_S lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#6 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 26 lutego 2022 - 08:24

Ostatnio obiecałem sobie, że nie będę przywar ludzkich przyrównywał do zwierząt, bo to obraza dla zwierząt. To my, ludzie, zgotowaliśmy piekło na ziemi zwierzętom. Ale ok, wiem o czym mówisz  :) .

Ci (Te?) łosie to w skali Europy nic nieznaczący plankton. Ale jak widzę tą ekipę np. w Kawie na ławę i zestawiam to z tym co się obecnie dzieje to ogarnia mnie przerażenie.,,


  • longin lubi to

#7 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 26 lutego 2022 - 12:21

Część polskich elit (?)politycznych jest oderwana od rzeczywistości! Żyje w swoim świecie.Odmieniając na wszystkie sposoby słowo Polska, patriotyzm it.p. Co nie przeszkadza im grabić kraju na niespotykaną dotąd skalę.! Jak mówili kiedyś I-si sekretarze PZPR - wadza! wadza! Ale ta wadza deprawuje! :(

Dotyczy to każdej władzy, nie tylko w Polsce. Co widać na przykładzie Ukrainy.


Użytkownik longin edytował ten post 26 lutego 2022 - 12:25

  • Tom_S lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#8 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 26 lutego 2022 - 12:26

Putin i ichni oligarchowie byli przez dziesięciolecia klepani po plechach robiło się mega biznesy, zreszta kasa cały czas im płynie szerokim struminiem od od Polski to se robi co chce i wątpie by cokolwiek go powstrzymało. Jedyna szansa ze Rosjanie wyjdą na ulice i zrobią rewolucję


  • Tom_S lubi to

#9 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 27 lutego 2022 - 08:57

https://pl.wikipedia...budapeszteńskie



#10 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 27 lutego 2022 - 11:35

No tak. Porozumienia porozumieniami. Jeśli chodzi o Dardanele obowiązuje porozumienie bodaj z 1936 r....



#11 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 27 lutego 2022 - 12:23

Witam!

Dla Rosjan każde porozumienie,które nie jest w pewnym momencie po ich myśli, jest tyko nic nie znaczącym świstkiem papieru. Bezczelność rosyjskich, polityków od przynajmniej kilkudziesięciu lat jest porażająca. Może w końcu Zachód pojmie, że Rosją się nie układa.  Wszelkie porozumienia, są tylko możliwe jak dostają w mordę.A przykładem może być porozumienie pokojowe z Polską  po przegranej wojnie w 1920 roku. Nic z zapisanych punktów traktacie, nie zostały zrealizowane.Nigdy. Nawet do dzisiaj! Dla nich istnienie niepodległej i niezależnej Polski jest nie do zaakceptowania. Szczególnie po tym jak dostali łupnia w 1920 roku. Całe szczęście, że jesteśmy w Unii i NATO! Daje nam to jakieś poczucie bezpieczeństwa.W brew niektórym oszołomom z PiS-u.Czego najlepszym przykładem jest osamotniona Ukraina. Same dostawy uzbrojenia i broni, nie pomogą jej ocalić! Mogą co najwyżej wydłużyć obronę i zadać Rosjanom jak największe straty. I tu kłania się krótkowzroczność Zachodu , a przede wszystkim Niemców.Smutne to, ale prawdziwe!


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#12 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 27 lutego 2022 - 16:15

Witam!

Dla Rosjan każde porozumienie,które nie jest w pewnym momencie po ich myśli, jest tyko nic nie znaczącym świstkiem papieru. Bezczelność rosyjskich, polityków od przynajmniej kilkudziesięciu lat jest porażająca. Może w końcu Zachód pojmie, że Rosją się nie układa.  Wszelkie porozumienia, są tylko możliwe jak dostają w mordę.A przykładem może być porozumienie pokojowe z Polską  po przegranej wojnie w 1920 roku. Nic z zapisanych punktów traktacie, nie zostały zrealizowane.Nigdy. Nawet do dzisiaj! Dla nich istnienie niepodległej i niezależnej Polski jest nie do zaakceptowania. Szczególnie po tym jak dostali łupnia w 1920 roku. Całe szczęście, że jesteśmy w Unii i NATO! Daje nam to jakieś poczucie bezpieczeństwa.W brew niektórym oszołomom z PiS-u.Czego najlepszym przykładem jest osamotniona Ukraina. Same dostawy uzbrojenia i broni, nie pomogą jej ocalić! Mogą co najwyżej wydłużyć obronę i zadać Rosjanom jak największe straty. I tu kłania się krótkowzroczność Zachodu , a przede wszystkim Niemców.Smutne to, ale prawdziwe!

Eeeee, skurczybyki sa waleczne :)
Tej V kolumny Kadyrowa szukają już jakiś czas, a ona pozamiatana :D


https://www.facebook...319056115262965


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 27 lutego 2022 - 16:15

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#13 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 27 lutego 2022 - 18:15

Jestem mocno ciekawy, czy ludzie pokroju Kadyrowa staną przed trybunałem w Hadze...



#14 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 28 lutego 2022 - 17:38

Jestem mocno ciekawy, czy ludzie pokroju Kadyrowa staną przed trybunałem w Hadze...

Ani on, ani Putler nie staną w żadnej Hadze. A te deklaracje dostarczenia broni Ukrainie, niestety są już na nic. za późno.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#15 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 01 marca 2022 - 19:28

Wojna jest zawsze zła.
A OJCZYZNY TRZEBA BRONIĆ DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI.

Załączone pliki


Użytkownik Szczepek edytował ten post 01 marca 2022 - 19:29

  • Cpt. Lego, longin i Kmicic lubią to

#16 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 02 marca 2022 - 21:59

fuck Fiutin!


Zorro za dużo gada...


#17 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 05 marca 2022 - 13:16

Witam!

Dziesiąty dzień wojny. Rosja nie zrealizowała swojego planu błyskawicznej wojny. Zajecie Kijowa miało być w trzecim dniu ich agresji. Mit o niezwyciężonej Armii Czerwonej zdaje się legł w gruzach. Jedno mnie tylko zastanawia, na wszystkich zdj z walk na Ukrainie rosyjski sprzęt który został zniszczony do tej pory, to właściwsze przestarzale BTR-y , czołgi T-72. A co z nowoczesnymi czołgami T-14 armata.Pokazywane są na paradach zwycięstwa. Nowe BTR-y? Więc, albo ich nie mają tyle, albo trzymają na coś?

Morale rosyjskich wojsk jest słabe. Jak oglądam na ukraińskich portalach jeńców rosyjskich, to wszystko młodzi wystraszeni chłopcy około 20 letni, i żołnierze rezerwy. Ukraińcy bronią nie nad spodziewanie dobrze. Wysokie morale. I spektakularne sukcesy, jak np. wybicie prawie do nogi Czeczenów tzw. "Kadyrowców"! Zbrodnie Rosjan na ludności cywilnej tylko powodują zwiększenie nienawiści do okupanta. Myślę, że Rosji agresja na Ukrainę prędzej czy później, oby prędzej wyjdzie bokiem!


Użytkownik longin edytował ten post 05 marca 2022 - 13:28

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#18 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 05 marca 2022 - 14:11

Te nowe czołgi T 14 armata to nie są takie super. W necie jest film z parady na której ściągają to zepsute. A sukcesy Ukraińców to też propaganda i nie wszystko jest prawdą, patrz bohaterska śmierć żołnierzy na Wyspiw Węży. Po mojemu Rosjan bardziej bolą sankcje.

#19 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 06 marca 2022 - 11:18

Może i propaganda!

Ale i tak dzielnie się bronią! Prezydenta tylko pozazdrościć! W przeciwieństwie do naszego!

 

A wice premier do spraw bezpieczeństw siedzi zesrany ze strachu, w jakimś bunkrze!!!!


Użytkownik longin edytował ten post 06 marca 2022 - 11:32

  • Cpt. Lego lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#20 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 06 marca 2022 - 18:01

No nie wiem jak się Mały wnerwi to ruszymy na kacapów za jego brata.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych