Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 24 marca 2020 - 18:22

Witam! :)

 

Epidemia szaleje w Europie i w naszym kraju. Wszyscy mają siedzieć w domu, żeby spowolnić, a nawet może bardzo osłabić jej rozprzestrzenianie się. A tu taka cisza! :o Nie ma za bardzo z kim pogadać

Coś to nie idzie w parze. Wielu z nas ma opłacone wyjazdy na ryby do Skandynawii. Nie bardzo wiadomo jak i czym się to zakończy. Może warto zamieszczać tu sprawdzone informacje na temat promów, zakazów wjazdów i tym podobnych informacji.

Pozdrawiam.

Andrzej.


  • Tom_S lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#2 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 25 marca 2020 - 11:05

Nie prędko widzę te wyjazdy za granicę...

Ja ten rok z przyczyn osobistych odpuściłem, ale współczuje tym, którym wyjazdy się  skichały...

Osobiście planowałem i tak ten rok wykorzystać na wędrówki za pstrągami, kleniami, chciałem się przyjrzeć bliżej okoniom no i nie zaniedbywać szczupaków jak co rok.... Niestety, plany moje jak na razie krzyżuje nie korona a kontuzja kopyta :angry:


  • longin lubi to

#3 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 25 marca 2020 - 14:38

No właśnie, dożyliśmy dość ciekawych czasów. Ale też i trochę niebezpiecznych. W tym roku mam, czy miałem zaplanowane dwa wyjazdy do Skandynawii. Jeden do Norwegi, na przełomie maja i czerwca. Z tego co wygląda raczej się nie odbędzie! A drugi, późną jesienią do Szwecji na sandacze i szczupaki! Ten jesienny mam nadzieję, że dojdzie do skutku. Rok przyszły rysuje się dość mgliście. Chyba nikt do końca nie jest w stanie przewidzieć co może się wydarzyć. Pewnie tego roczna Norwegia, może się zamienić w przyszłoroczną.bA co dalej to kto wie.

Jak pisałem wcześniej dokonałem zakupu łodzi wędkarskiej, z myślą o emeryturze. Żebym nie musiał po całych dniach siedzieć w domu z żoną. Bo o nieporozumienie łatwo. Na razie, że tak powiem ją wyposażam, tak żeby żadna kontrola do niczego się nie doczepiła. Nie daleko o de mnie, zalano wyrobisko po kopalni piasku i powstało dość ciekawe i duże łowisko. :wedkarz2: Na razie biała plama. Głębokie i porządnie zarybione. Biała plama, bo nikt tak naprawdę nie wie gdzie gromadzą się ryby. A z łodzi można je trochę pośledzić przy  pomocy echosondy! Zarybione, jak to na Śląsku karpiem, ale też i sandaczem i sumem. A z rzeki Czarnej Przemszy przy jej wyższych stanach wpadają zarybieniowe pstrągi najczęściej tęczowe. Które w tym jeziorze mogą dorastać do dużych rozmiarów. Sam widziałem niestety martwą rybę tego gatunku tak na oko, miała z 5-ć kg! :o

A w planach mam jeszcze zamiar spłynąć Wisłą do morza! :lol: No i poczyniłem pierwsze przymiarki do wyprawy wędkarskiej, o której na razie nie chcę pisać ,żeby nie zapeszyć. Która się być może okazać wyprawą życia! :1_miejsce:

Chyba że, koronawirus postanowi inaczej! :mellow:


Użytkownik longin edytował ten post 25 marca 2020 - 14:41

  • Tom_S i Pikur lubią to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#4 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 26 marca 2020 - 08:19

ukazał się artykuł z szefem Dintur (cytuję fragment w tłumaczeniu googla):
 
...Dlatego jest nam bliskie, aby ponownie zarezerwować, przełożyć lub przełożyć wakacje do przyszłego roku. Tylko w ten sposób możemy utrzymać fantastyczną infrastrukturę Norwegii z ciepłymi gospodarzami pośrodku bogatych w ryby wód. W tych trudnych czasach powinniśmy stać razem, aby wkrótce móc ponownie zgłaszać wspaniałe raporty połowowe i doświadczenia przyrodnicze. Ponieważ jedno jest pewne: ten kryzys również minie trochę.
 
Stąd nasza wielka prośba: nie spiesz się, aby anulować podróż, zanim nie będzie pewne, czy wycieczka nie może się odbyć - przedyskutuj to z gospodarzem lub godnym zaufania organizatorem. Jesteś w stałym kontakcie z władzami i otrzymujesz poważne informacje z pierwszej ręki - wspólnie rozwiążemy tę trudną sytuację! ”

  • Tom_S, longin i Lasol lubią to

#5 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 26 marca 2020 - 17:28

W tym roku oba moje wyjazdy zorganizowałem sobie przez Eventur Fishing. Na ich stronie też jest dość jasny komunikat:

 

 

Szanowni Klienci!

Rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie powoduje olbrzymie perturbacje w ruchu turystycznym. W związku z tym, że sytuacja zmienia się bardzo szybko, trudno nam publikować obecnie jakiś miarodajny komunikat w kontekście całego zbliżającego się sezonu. Nie wiadomo bowiem, jak długo będą obowiązywały restrykcje i ograniczenia w podróżowaniu. Będziemy zatem monitorować na bieżąco rozwój sytuacji i w przypadku podejmowania przez rządy poszczególnych państw decyzji istotnych dla ruchu turystycznego - będziemy informowali o tym mailowo grupy, których wyjazdy miały być realizowane w najbliższych tygodniach. Na dzień dzisiejszy wszystkie imprezy zaplanowane na marzec, a także część kwietniowych - są przesunięte.

Nasz zespół pracuje intensywnie przez cały czas i utrzymuje stały kontakt z naszymi kontrahentami zagranicznymi oraz przewoźnikami, dokładając w tej trudnej sytuacji wszelkich starań, aby interesy wszystkich naszych klientów były należycie reprezentowane. Pragnę Państwa uspokoić, że spotykamy się z dużym zrozumieniem i otwartością na wypracowanie jak najlepszych rozwiązań.

piotr2020.png

Piotr Motyka
Dyrektor Generalny Eventur

 

Do końca maja, jest jeszcze trochę czasu i może coś się zmieni!


Użytkownik longin edytował ten post 26 marca 2020 - 17:30

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#6 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 03 kwietnia 2020 - 18:36

Poczytajcie co wyrabia dyrektor szpitala!

https://wiadomosci.o...h-zycie/lj94r6x


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#7 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 03 kwietnia 2020 - 21:00

W czasach, gdzie każdy lekarz, pielęgniarka , czy salowa są bezcenni nic się nie robi, żeby nam pomóż w normalnych warunkach pracować. Musimy w pracy czuć się bezpiecznie! Każdy z nas ma rodziny, które są potencjalnie narażone na zachorowanie. Na wynik testu, jak już się robi trzeba czekać kilka dni, chodząc w tym czasie do pracy i do domu! To jest chore.Taki mam zawód i nie oczekuję współczucia, ani oklasków. Chcę pracować w normalnych warunkach i mieć dostęp do wszystkiego co chroni. Bo inaczej szpitale będą puste, albo zamknięte. Co już w kilku miejscowościach się zdarzyło! A to jest dopiero początek epidemii w naszym kraju. Nawet nie chcę myśleć co będzie jak suweren ruszy do kościoła, aby poświecić jadło! Niestety niektórzy księżą nawołują do tego, mówiąc, że Bóg nie roznosi zarazków, a ręce księży są konsekrowane. To nawet trudno komentować! Chyba w średniowieczu byli mądrzejsi.Rydzyko podobni widzą tylko kasę! Nic więcej tylko kasę!

A rządzący nic innego nie robią tylko myślą jak zrobić przewał z wyborami. Suweren jest maszynką do głosowania. To musi się skończyć tragicznie!


  • Lasol lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#8 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 04 kwietnia 2020 - 10:57

To dotarło dziś do mnie.
https://m.facebook.c...100002258271693
Na szczescie nie mój szpital tylko sąsiedni. Co niczego nie zmienia .

Użytkownik longin edytował ten post 04 kwietnia 2020 - 10:58

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#9 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 06 kwietnia 2020 - 21:45

Ja już nie chcę w tym kraju być pracodawcą.  Firmę prowadzę od 1993 roku. Zapłaciłem mnóstwo podatków i wielką kasę na zus. Zatrudniałem przeciętnie 12 - 19 osób. Doskonałych pracowników z którymi razem przetrwaliśmy różne zawieruchy i problemy. Pracuję w branży rowerowej i dla mnie wiosna to były żniwa, na których musiałem zarobić na cały rok. Na utrzymanie pracowników, na zus itp itd. Aktualnie produkcja jest zerowa, pracownicy siedzą w domu bo co mają robić, zamówień zero, nie mówiąc już o odzyskaniu kasy za już zrealizowane dostawy. Mam hektar ziemi na wsi, kupię sobie krowę, kilka kur i może świniaka.  A te mendy nie zmuszą mnie do siedzenia w domu i słuchania tych gebelsowskich wiadomości. Jak tak dalej będą nas wiązać w domu to więcej ludzi targnie się na linę niż zginie od koronawirusa. A teraz jeszcze wprowadzili zakaz amatorskiego połowu ryb:

link

 

z domu nad rzekę mam 20m - muszą chyba wprowadzić nakaz oglądania wszystkich wiadomości TVP z możliwością kontrolowania przez policję czy starannie je wszystkie obejrzałeś.

smutno mi,

bardzo

:( :(


  • Tom_S, Lasol i Słowik lubią to

Zorro za dużo gada...


#10 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 07 kwietnia 2020 - 12:05

Witajcie!

Wiem, że te wszystkie zalecenia o jak najmniejszy kontakt  ze sobą, są z całą penoscią uciążliwe. I dla wielu na dłuższą metę nie do zaakceptowania. Tym bardziej dla tych który prowadzą swój biznes. Ale nie ma innej możliwości, aby spowolnić i ograniczyć zasięg występowania epidemii!.

Bo jak widać ani Państwo, ani tym bardziej rząd sobie nie radzą. Politycy zajmują się tylko wyborami, oraz w jaki sposób utrzymać się przy władzy za wszelką cenę, nie patrząc na koszta społeczne. Więc musimy pomóc sobie sami. Właśnie do minimum ograniczyć kontakty. Służba zdrowia ledwo zipie z powodu niedostatku sprzętu zabezpieczającego. Władza jak na razie tylko obiecuje, że dostarczy ale jakoś tego nie widać. Nie wykonują mam (sł. zdrowia) i innym podejrzanym o nosicielstwo koronawirusa testów. Co powoduje, i co widać po służbie zdrowia, kolejne problemy w placówkach. Dlatego trzeba i proszę o to Zostań w domu!

Im mniej będzie zachorowań tym skala katastrofy będzie mniejsza! Nawet te przysłowiowe 20 metrów może okazać się brzemienne w skutkach! A wszyscy mamy przecież rodziny i warto o nich pamiętać!

Chodzę do pracy z obawami. Ale przecież ktoś musi chodzić i leczyć ludzi, którzy w tych ciężkich czasach potrzebują pomocy nie związanej z epidemią. Nigdy nie mam pewności co do tego czy chory miał kontakt z wirusem , czy nie daj Boże z nosicielem! Trochę jak gra w rosyjską ruletkę!

Po wszystkim spotkamy się nad wodą i odbijemy sobie wszystkie ograniczenia! Czego sobie i Wam życzę z całego serca.

 

Pozdrawiam.

Andrzej!

 

P.S. Darek nie oglądaj TVP1!

Poczytaj coś, zrób sobie drinka. Przeglądnij sprzęt, pomyśl o nowych wyprawach! :lol: To działa! :)

Na jesień zrobimy jakieś "garden ryba" i damy sobie w pałkę! :alk: :wino: :beer:

 

 

 

Moja wyprawa tego roczna do Norwegii ma się odbyć od 27.05 do 05.06.20. Jak na razie niby wszystko jest ok. Choć nie dam głowy ,że do tego czasu się uspokoi. Bo wyjechać może być dość łatwo, ale gorzej może być np. z wjazdem do Norwegii czy Szwecji, lub co gorsze z powrotem do Polski.

Z biura dostałem uspokajającego maila. Ja również podchodzę do tego z dystansem.Co będzie pokarze czas!

Ale na wszelki wypadek od Legolasa idą główki! :lol: :lol: :lol:


Użytkownik longin edytował ten post 07 kwietnia 2020 - 12:15

  • Tom_S lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#11 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:11

Jedruś, wiem że jest Ci jako lekarzowi bardzo ciężko ale gdzie tu w tym wszystkim znaleźć zdrowy rozsądek?

Mieszkam nad rzeką i jeśli w pobliżu, w okolicy kilkuset metrów nie ma żywego ducha, to czemu miałbym nie postawić wędki?

Mieszkając w mieście jestem wielokrotnie bardziej niebezpieczny tak w jedną jak w drugą stronę. Zakupy robię raz na tydzień ponieważ te zachowania ludzi, które obserwuję w sklepach to dopiero jest masakra. Zakaz połowu jak też przemieszczania jest niezgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa, odpowiedniej odległości, higieny i jeszcze raz napiszę "zdrowego rozsądku".

Chyba lepiej jest spędzić tydzień w samotni niż w wielkim mieście? Rozumiem i akceptuję "zakaz przytulania" ale tym co mogą i potrafią zachować reguły gry nie można ograniczać praw obywatelskich. To nie Chiny. Koszty tego poniesiemy wszyscy - tragedia już się dzieje na naszych oczach ale nie dajmy się zwariować. Trzeba żyć a wcześniej czy później umierać. Może to co teraz powiem nie będzie zbyt popularne, ale nie szukam poparcia w wyborach. Ludzi jest po prostu za dużo. Zeżrą wszystko, zdestabilizują rolnictwo, połowy morskie, roztopią bieguny aż w końcu zmienią się prądy morskie i będzie globalna doopa. Ale czego się nie robi dla kasy....

 

zakaz wstępu do lasu niezgodny z konstytucją

 

a tu jeszcze taki link do wypowiedzi kogoś według mnie całkiem mądrego


  • Tom_S, longin i rstour lubią to

Zorro za dużo gada...


#12 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 kwietnia 2020 - 19:12

A mnie wkurwia, ze kolejne 5 lat będzie bęcwał, bo kolejne 4 już rządzą debile i wkurwia mnie, że mnie otaczają debile ze wszystkich stron.
Oczywiście wkurwia mnie najbardziej izolacja, wkurw sięga zenitu.


  • easyrider i Słowik lubią to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#13 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 10 kwietnia 2020 - 09:39

Ty so melisy zaparz albo niech Ci Andrzej jakiś lorazepan zdalnie zapisze  :) .



#14 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 11 kwietnia 2020 - 15:21

a to moje miejsce na tym świecie:

 

gallery_30_138_298397.jpg

 

 

Niestety musiałem zwinąć wędki pomimo tego, że w promieniu kilometra nie ma ludzia.

Przypłynął WOPR wraz z policjantem na pokładzie i grzecznie poprosili, abym zwinął wędki i se posiedział na tarasie a nie nad rzeką :(

Czyli 30 metrów dalej.....


Użytkownik easyrider edytował ten post 11 kwietnia 2020 - 15:23

  • Tom_S i longin lubią to

Zorro za dużo gada...


#15 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 11 kwietnia 2020 - 16:18

To jest kurwa żenada. Chuje wałęsają się pod pomnikami, a człowiekowi nie dadzą dojść do rzeki. Skurwiele, chuj nie państwo. (Przekleństwa pomagają mi odreagować - zalecenie psychiatry - więc nie przepraszam)


  • rstour i Lasol lubią to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#16 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 11 kwietnia 2020 - 16:52

gallery_30_138_22760.png

 

 

żółty to Wafel a biało - czarna Chałka. Moja rodzina tu na tym bezludziu.

Mógłbym tu siedzieć latami ale oprócz zakazu przytulania jest jeszcze zakaz jakiejkolwiek przyjemności...

Można jeszcze tylko się dezynfekować  :beer:


  • rstour lubi to

Zorro za dużo gada...


#17 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 11 kwietnia 2020 - 21:54

Cóś piknego! :) :) :)

Darku jakoś przeżyjesz! Może niektóre zakazy są absurdalne, tym bardziej patrząc na to co wyrabiają rządzący i jeden mały człowieczek :angry:  Myślę jednak, że zdrowie jest ważniejsze, niż chwila relaksu z wędką w ręce.

Po tym wszystkim jak wrzucę wędkę do wody,  to jej nie wyciągnę tak długo póki nie wróci mi świadomość! :alk: :wino:


  • easyrider lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#18 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 13 kwietnia 2020 - 11:35

Witam!

Wszystkiego dobrego już właściwie po świąteczne! :) Skoro zajączek nie przyniósł mi żadnego "prezentu" na święta, postanowiłem go wyręczyć i kupić sobie coś takiego! :lol:  

23P-HR-Harami-900x900.jpg

Robinson Harami 2510

Właściwości:
  • 10 łożysk
  • Łożysko oporowe
  • Lekka grafitowa konstrukcja
  • Wzmocniona przekładnia
  • Duraluminiowa, dwukolorowa, anodyzowana szpula z bezpiecznym klipsem
  • Wzmocniony, rurkowy kabłąk
  • Powiększona rolka pokryta stopem mosiądzu i azotku tytanu, typu „kropla wody”
  • Mocna aluminiowa rączka wkręcana w korpus
  • Ergonomiczny, antpoślizgowy uchwyt korbki z pianki EVA
  • Hamulec „Power Drag” z podkładkami z włókna węglowego
  • Możliwość przełożenia rączki lewo/prawo
  • :lol: :lol: :1_miejsce:

Używa ktoś? Można jakieś informacje!


Użytkownik longin edytował ten post 13 kwietnia 2020 - 11:39

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#19 jazgarz

jazgarz

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 01 maja 2020 - 05:53

NORWEGIA PRZEDŁUŻA KONTROLE GRANICZNE

Kontrole na granicach lądowych, morskich i powietrznych zostają przedłużone o kolejnych 90 dni - do 15 sierpnia - postanowił Storting 30 kwietnia.

Kontrole graniczne, jako jeden ze środków ostrożności przed rozprzestrzenianiem się covid-19, wprowadzono 16 marca.
14-dniowa kwarantanna po przekroczeniu norweskiej granicy obowiązuje do odwołania.

#20 Słowik

Słowik

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • MIejscowośćOleśnica

Napisano 01 maja 2020 - 12:13

Z jakiego źródła masz to info? 

Nie mogę nic w necie znaleźć na ten temat.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych