Skocz do zawartości


- - - - -

Polska Baza Wędkarska na Lofotach na wyspie STORE MOLLA_2011


Z materiałów archiwalnych kolegi @ darboch - Darek - opis jego wyprawy z 2011 roku który w całości zamieszczony jest http://www.campertea...pic.php?t=11145 życzę miłego czytania i ewentualne dzielenie się uwagami.

Jeszcze będąc w Polsce prowadziliśmy korespondencję mailową z dwoma firmami organizującymi wyprawy na połowy morskie w Norwegii. Jedna z nich jednak nas zwyczajnie zbyła i olała natomiast druga potraktowała nas jakbyśmy wykupili pełny pakiet pobytowy a więc damy trochę zarobić...tu już pierwsze bardzo pozytywne zdziwienie! Zaznaczę, że w mailu napisałem,że jesteśmy rodzinką,dysponujemy kamperem i chcieliśmy dosłownie na jeden dzień wypłynąć i zobaczyć jak to faktycznie jest z tymi potężnymi rybami...że nie mamy doświadczenia jak większość wędkarzy którzy wybierają się w te rejony na ryby...że sprzętowo też słabo bo już jedna najmocniejsza wędka skapitulowała...Wszystkie nasze obawy rozwiała osoba z którą rozmawiałem będąc na Lofotach....osobą tą był Andrzej Pietrzyk jak się póżniej okazało właściciel Polskiej Bazy Wędkarskiej na Lofotach na niewielkiej wyspie Store Molla.Momentalnie po przyjezdzie uderzyła nas niesamowicie przyjazna,wręcz rodzinna atmosfera jaką tworzą w bazie Właściciele Ania i Andrzej. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni przez Anię na posiłek [kolejne miłe zdziwienie] który składał się głównie z owoców morza...zupa rybna...dorsz w śmietanie z cebulą...kraby...naleśniki z farszem rybnym i tu wielki ukłon w jej stronę...jest wyśmienitą kucharką i przemiłą,ciepłą osobą a my pałaszowaliśmy te przysmaki tak jakby ostatni nasz posiłek był kilka dni temu...

Po jednym dniu czuliśmy się jak u siebie w domu a najlepszym przykładem może być to,że z planowanego 2dniowego pobytu wyszło prawie 2 tygodnie!

Z naszej strony szczerze polecamy to miejsce...bardzo przyjazne kamperowiczom...sporo pięknych miejsc gdzie można stać kamperem i nikomu nie wadzić a przede wszystkim to o czym pisałem powyżej...możliwość przeżycia fantastycznej przygody wędkarskiej! Kamperowcy są w tej szczęśliwej sytuacji,że nie muszą nic rezerwować bo wszystko mają ze sobą. Podaję link :
http://www.wedkarstwownorwegii.pl/


Zanim zaczniemy się chwalić rybkami kilka zdjęć z tego miejsca....

baza wędkarska StoreMolla
Dołączona grafika


w przybliżeniu od strony kei.jpg
tym razem dzieci zostają na lądzie a tylko donoszą nam herbatkę;]
Dołączona grafika

widok z okna naszego kampera.jpg
był obłędny....całkiem po prawej widać bazę
Dołączona grafika


a podobno tam ciągle pada...śnieg.jpg
też tak kiedyś myslałem...heheh
Dołączona grafika

sceneria do łowienia jakich mało.jpg
były momenty,że odkładalismy wędki i obserwowalismy to co nas otacza...większośc obrazów mamy w głowie
Dołączona grafika

okolice
Dołączona grafika

zachód słońca nad Store Molla
Dołączona grafika


pełnia księżyca i pełnia szczęścia.jpg
i o to chyba chodzi !
Dołączona grafika


0 Komentarze