Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prowadzenie zestawu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dorsz

dorsz

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • MIejscowośćPruszków

Napisano 12 marca 2014 - 09:31

Załóżmy, że w końcu kupię jakąś wędkę, kołowrotek itd (choć dylematy są). Z pilkerami i przywieszkami dam radę..... staję na burcie rzucam i ???

Rozumiem, że opuszczam zestaw na dno i ??? Podbijam wysoko/nisko ?? Jak prowadzić przynęty? Kłaść na dno i na wleczonego ?? Jak radzicie ?



#2 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 12 marca 2014 - 09:35

Na "sucho" ciężko to powiedzieć... po prostu zarzucisz... i samo pójdzie. To instynktowne ;).


  • zdrowaczekolada lubi to

#3 dorsz

dorsz

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • MIejscowośćPruszków

Napisano 12 marca 2014 - 09:40

Właśnie nie do końca wiem jak lepiej prowadzić czy ostro czy na wleczonego - widziałem u sąsiadów na kutrze bardzo różne sposoby....



#4 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 12 marca 2014 - 09:56

każdy sposób dobry- raz lepiej tak, raz siak... tu trzeba kombinować...



#5 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 12 marca 2014 - 11:46

W zasadzie sam już odpowiedziałeś na Swoje pytanie :D . Najważniejsze aby Twój zestaw operował w okolicy dna. a technikę trzeba dopasować do aktualnego gustu lampartów, raz to będzie agresywne podwójne podbicie a innym razem wleczenie po dnie, trzeba też uwzględnić falowanie morza bo się przenosi na zestaw. Jedno jest pewne trzeba szukać i kombinować z się nie trafi.


  • zdrowaczekolada lubi to

#6 dorsz

dorsz

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • MIejscowośćPruszków

Napisano 12 marca 2014 - 13:41

Oglądałem filmy na youtbe z wędkowania w Norwegii tam dorsze stały nie tylko przy dnie - czy w Bałtyku biorą tylko i wyłącznie z dnia ??



#7 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 12 marca 2014 - 19:40

Nie - w Bałtyku też żerują w toni. Jak trafisz na "grubszą" ławicę o którą coraz trudniej to brania są nad dnem. Lubię osobiście czuć branie przed opadnięciem pilkera na dno. Na Norwegię to za dużo nie patrz- to inny świat jeśli chodzi o wędkowanie :), no chyba że tam się wybierasz.



#8 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 12 marca 2014 - 20:41

Prowadzenie, czyli wysokość i częstotliwość wyjdzie podczas rejsu. Najważniejsze jest dotarcie do dna i tam można już zacząć kombinować i szukać sposobu trafienia w gust dorsza.

Połamania kija na dużej rybie :D .



#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 13 marca 2014 - 01:56

Załóżmy, że w końcu kupię jakąś wędkę, kołowrotek itd (choć dylematy są). Z pilkerami i przywieszkami dam radę..... staję na burcie rzucam i ???

Rozumiem, że opuszczam zestaw na dno i ??? Podbijam wysoko/nisko ?? Jak prowadzić przynęty? Kłaść na dno i na wleczonego ?? Jak radzicie ?

 

Nie żebym się czepiał i szukał dziury w całym, ale te Twoje pytania to jakaś prowokacja grubymi nicmi szyta. Niby dopiero kupisz wędkę, może zawiążesz przywieszkę, a nizej piszesz, że sąsiad na burcie łowił tak, albo tak. 


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 dorsz

dorsz

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • MIejscowośćPruszków

Napisano 13 marca 2014 - 07:46

Cpt. Lego byłem już 2 razy na dorszach i spodobało mi się. Za drugim razem jak byłem zwróciłem uwagę na to jak jedni szarpią jak po...ni a inni spokojnie. Jedni i drudzy coś tam łapali dlatego pytam co lepiej.



#11 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 13 marca 2014 - 13:39

Jak jest "ryba na gęsto" to każda technika jest dobra, a jak jej nie ma to trzeba kombinować i obserwować wpółłowiących- ta technika lepsza, która skuteczniejsza danego dnia- trzeba się tylko porozglądać. Z czasem wyrobisz sobie "własne techniki" i to inni będą podglądać Ciebie  B) 



#12 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 13 marca 2014 - 17:10

Cpt. Lego byłem już 2 razy na dorszach i spodobało mi się. Za drugim razem jak byłem zwróciłem uwagę na to jak jedni szarpią jak po...ni a inni spokojnie. Jedni i drudzy coś tam łapali dlatego pytam co lepiej.

 

A to zwracam honor.

 

Tak, jak koledzy piszą, patrzeć co się dzieje w koło i co dobre przyswajać. W domu nikt jeszcze techniki na ryby nie wymyślił, no może ja czasem próbuje ;)


  • zdrowaczekolada lubi to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#13 borovik

borovik

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • MIejscowośćWMGdańsk

Napisano 22 czerwca 2014 - 09:51

Załóżmy, że w końcu kupię jakąś wędkę, kołowrotek itd (choć dylematy są). Z pilkerami i przywieszkami dam radę..... staję na burcie rzucam i ???

Rozumiem, że opuszczam zestaw na dno i ??? Podbijam wysoko/nisko ?? Jak prowadzić przynęty? Kłaść na dno i na wleczonego ?? Jak radzicie ?

 

Opuszczasz zestaw nad dno, ostatnie mętry szczególnie uważnie bo możesz mieć branie z opadu.

Możesz podrywać pilkera albo unosić go w toni nad dnem.

Musisz czuć dno.

Każde uderzenie o piasek prowokuje rybę.

Bywa, że dorsz przydusi pilkera do dna - wtedy zapniesz go pod pyskiem, pod skrzelami a nawet za bebechy.

 

Jedni prowadzą agresywnie metodą kolano-czerep a inni spokojnie.

Sam musisz ocenić co Ci odpowiada.

 

Równie dobrze możesz spiningować jeśli nie ma dryfu i masz odpowiednio dużo miejsca do bezpiecznego zarzucania zestawu.

Pozostają jeszcze przywieszki i metoda na martwą rybkę.

 

Zestaw z ciężarkiem i hakiem (można założyć dwie przynęty) opuszczasz na dno i oczekujesz brania.

Te są zdecydowane bo dorsz to odkurzacz jakich mało.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych