Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowe przynęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 25 stycznia 2017 - 18:46

W zeszłym eoku kupiłem 2 ciężkie wahadłówi na dorsza o masie 150 gr. Na poniższym zdjęciau górna i dolna. Czy ktoś łowił już na coś takiego? Jeśli tak to jakie wrażenia i efekty?

Załączony plik  blach pilk.jpg   166,15 KB   6 Ilość pobrań


  • zdrowaczekolada lubi to

#2 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 26 stycznia 2017 - 07:52

Na wahadłówki nie łowiłem ale za to na Lofotach jak wiatrem dawało tak że ciężko na nogach ustać było to łowiłem w porcie  na gumy Storm w kształcie  i kolorze okonia 75g. Złowiłem małe halibutki :D



#3 Słowik

Słowik

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • MIejscowośćOleśnica

Napisano 26 stycznia 2017 - 15:11

Ja na wahadłówki łowiłem tylko w Norwegi,sprawdzały się do łowienia Seja na żywca,i czasem trafił się dorsz jeśli żerowały w toni.

Tylko ze ja mam blachy max 75g i łowiłem do 30m.

Myślę że na Bałtyku się sprawdzą,jedyny minus to opuszczanie jej na dno przy większej ilości wędkarzy na łajbie.



#4 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 26 stycznia 2017 - 16:21

Łajba na której wędkuje zabiera 8 osób więc nie jest najgorzej z miejscem. Czase jest tak jak piszesz - ryba w toni i łowi się z opadu. Tradycyjne pilkery opadają dość szybko i albo trafisz albo nie. Takie wahadło mimo że 150 gr jest 2 razy szersze od pilkera i opadnie wolniej. Mogłoby być na dni z dorzem w toni i w tym celu je zakupiłem. 



#5 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 26 stycznia 2017 - 21:01

Nie mam zdjęć ale łowiliśmy na ..........klamki, tak takie od drzwi :P . Znaczy na tą część za którą się trzyma. Były poodcinane i porobione otwory na kółka łącznikowe, ważyły od 200 do 230g. Na taką klamkę kolega złowił żabnicę, padło kilka ładnych dorszy i czarniaków.


  • zdrowaczekolada lubi to

#6 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 18 lutego 2017 - 12:12

Pytanie przewrotne, nie do końca zgodne z tematem, ale nie chcę otwierać nowego i bałaganu robić. Otóż przeglądając Forum dość intensywnie pod kątem połowu bałtyckich wątłuszy widzę, że wśród użytkowników i rękodzielników zdecydowanie prym wiodą pilkery typu "bora". Jest to więc przynęta jak najbardziej typowa, ale czy aż tak bliska doskonałości i łowna, by tylko ten model na Bałtyk wystarczył w zupełności? Mam troszkę tego typu pilkerów w swoim pudle, coś tak między 90 a 180., ale nie stanowią one zdecydowanej większości w moim arsenale. Jednak to ja jestem mniej doświadczony i pytam, czy tylko bora na Bałtyk i dlaczego tak/nie ? ;) A jakich innych pilkerów uzywacie, jeśli używacie? :)



#7 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 19 lutego 2017 - 20:41

Odpowiem przewrotnie :D

Najłowniejszy pilker to ten na końcu wędki ;)

Każdy łowca wierzy w skuteczność jakiegoś kształtu, koloru, odcienia brokatu a tak się składa że ostatnio większość wierzy w borę.

Kiedyś była era parasolek, ostatnio prawie ich nie widać chyba się wszystkie urwały ;)

A tak na serio osobiście korzystam prawie wyłącznie z bory, czasami zdarza mi się założyć takie:

Załączony plik  DSCN1495.JPG   71,25 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  niebieski.JPG   97,04 KB   2 Ilość pobrań

kiedyś z powodzeniem łowiłem na tobiasze i rybki (niestety nie mam fotek)

 

Pozdro 

Tedi


  • Tom_S lubi to

#8 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 20 lutego 2017 - 07:57

Dzięki Tedi za odpowiedź. No właśnie kiedy te pierwszych kila razy wypływałem na dorsze królowały bory i tobiasze. Prawdę mówiąc bardziej łowne wydawały mi się te drugie, na pewno szybciej docierały do dna. Teraz w pudle mam mieszaninę że hej, ale najbardziej chyba lubię modele blade i winner (skoro jesteśmy przy nomenklaturze Dragona, pewnie i tak wszystkie są robione w Kołobrzegu ).
Oglądając zdjęcia miałem wrażenie, że jestem jakiś nienormalny, że tylko bora i już ;)

A parasolek trochę mam, Kaczmarka, może kiedyś jak zaczepy będą...



#9 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 20 lutego 2017 - 13:15

Te które wymieniasz robione są w Szczecinku ;) Mariusz długo się opierał ale teraz już też borokształtne tłucze, widać taka wola rynku :)



#10 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 20 lutego 2017 - 14:15

O widzisz, a byłem przekonany, że u Tyszkiewiczów klepane :) Chociaż jak się zastanowić, to przecież Mariusz pierwszy je na rynek wprowadził ;)
We Władku sprawdzał mi się też Kongerowski, a właściwie jeszcze spod znaku Kamatsu dziwoląg o nazwie Sonic Jig. Ale to chyba jeden z tych modeli, które czasem są ponadprzeciętnie dobre, a czasem tylko dorsze wiedzą czemu je omijają.

Z zeszłorocznych obserwacji na kutrach jakieś 50% łowi na bory, trochę mniej na tobiasze a reszta modeli to może 15-20% łącznie. A królem jest bora z dwoma kotwicami plus 3 przywieszki - szczególnie utkwiła mi w pamięci pewna ekipa z Poznania podpatrzona w czerwcu na Nereidzie. Ale chyba zdryfowało mnie z tematu ojoj :(


Użytkownik morrum edytował ten post 20 lutego 2017 - 14:16


#11 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 20 lutego 2017 - 20:35

Sonic maja zatopiony ruchomy element i przy podszarpywaniu stuka, może to jest kuszące, fakt że kiedyś były skuteczne.

Co do zestawu to każdy sam musi dojrzeć ;) ja łowię pilker i jedna przewiesza czasem dwie, łatwiej rozplątać :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych