Skocz do zawartości


Zdjęcie

SULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 26 grudnia 2016 - 20:25

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać czy łowiliście w okolicach wyspy Sula ( region froya ). Wybieram się z kolegami do ośrodka https://www.youtube....h?v=RJDx9Qf9W-c. Jeżeli tak to jakie wrażenia?

Pozdrawiam.

Piotr.



#2 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 29 grudnia 2016 - 08:23

byłem tam w 2009 czy w 2008 roku , bardzo licznie występuje tam rdzawiec i to o pokaźnych rozmiarach ,łapaliśmy go jak sandacze w kraju blisko licznych tam mini wysepkach o stromych klifach, duzo molw choc nie trafiliśmy na jakies duze okazy , i jest tam tez spora populacja morszczuka , bardzo smaczna ryba taka w zachowaniu jak nasz szczupak .halibuta złapaliśmy tylko jednego i to raczej byl osesek , sporo dorsza tzw krabowego czyli tego czerwonego a o normalnych nie wspominam bo te sa wszędzie , bylem tam jak pamiętam w połowie maja , fajny osrodek , lodzie Kværnø z silnikami 50Hp .Bardzo dużo tam jest mini wysepek i trzeba uważać przy pływaniu



#3 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 06 stycznia 2017 - 20:36

byłem tam w 2009 czy w 2008 roku , bardzo licznie występuje tam rdzawiec i to o pokaźnych rozmiarach ,łapaliśmy go jak sandacze w kraju blisko licznych tam mini wysepkach o stromych klifach, duzo molw choc nie trafiliśmy na jakies duze okazy , i jest tam tez spora populacja morszczuka , bardzo smaczna ryba taka w zachowaniu jak nasz szczupak .halibuta złapaliśmy tylko jednego i to raczej byl osesek , sporo dorsza tzw krabowego czyli tego czerwonego a o normalnych nie wspominam bo te sa wszędzie , bylem tam jak pamiętam w połowie maja , fajny osrodek , lodzie Kværnø z silnikami 50Hp .Bardzo dużo tam jest mini wysepek i trzeba uważać przy pływaniu

Czy pamiętasz jakich przynęt używałeś? Gumy, pilkery? Na jakich głębokościach łowiliście, bo nie wiem na jak ciężkie łowienie się nastawić.

Będę dopiero drugi raz na rybach w Norwegii i nie mam dużego doświadczenia dlatego proszę o porady.



#4 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 06 stycznia 2017 - 21:55

https://kart.gulesid...LA";86808040;yp  jeśli to ta Sula to masz batymetrię.Wygląda dobrze.



#5 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 08 stycznia 2017 - 18:44

https://kart.gulesid...LA";86808040;yp  jeśli to ta Sula to masz batymetrię.Wygląda dobrze.

Tak. Batymetria miejscówki jest bardzo ciekawa. Oglądałem ją już wcześniej. Dzięki.



#6 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 12 stycznia 2017 - 06:35

Czy pamiętasz jakich przynęt używałeś? Gumy, pilkery? Na jakich głębokościach łowiliście, bo nie wiem na jak ciężkie łowienie się nastawić.

Będę dopiero drugi raz na rybach w Norwegii i nie mam dużego doświadczenia dlatego proszę o porady.

głównie pilkery ale wszystko przedział max 250g i gumy ale tez w tych granicach , łowiliśmy głównie miedzy tymi licznymi tam wysepkami i raczej płytko , nic co by przekraczało 30-40 do max 50m , wszystko na lekko choć gratów zabrałem jak zawsze w tamtym okresie zbyt dużo teraz nawet polowa tego co wtedy nie jedzie ze mna , nie wiedziałem że kiedyś przyda sie komuś dokładna mapa połowów i łowiska , zapamiętałem ta wyspę i jej okolice jako jak sie okazało po tylu latach połowów w Norwegi jako doskonałe łowisko rdzawca i morszczuka , nigdy później juz tak nie połowiłem tych dwóch gatunków



#7 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 18 stycznia 2017 - 20:51

Jak łowić morszczuka i gdzie go szukać?



#8 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 18 stycznia 2017 - 21:32

Właśnie! Ryba znana i... nieznana  :) !!

Coś, ktoś, gdzieś??

Jak są osoby co chytają morszczuki- chętnie wydzielimy temat  :) .



#9 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 19 stycznia 2017 - 16:38

W WŚ czytałem artykuł na ten temat w 2016 r.

#10 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 15 czerwca 2017 - 10:47

Już w sobotę zaczynamy łowić na Suli. Czy ktoś z was łowi teraz w okolicach Froi lub Hitry? Jakie warunki pogodowe? Jakie wyniki?

#11 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 15 czerwca 2017 - 11:03

Pogodę możesz sprawdzic na www.storm.no i www.yr.no

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#12 stefan

stefan

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów
  • MIejscowośćGarwolin

Napisano 15 czerwca 2017 - 20:41

łowiliśmy morszczuki koło Alesund na przełomie lipca i sierpnia, parę lat temu, przynęta to "padlinówka" molwowa z kawałem rybiego mięcha, miejsca to twarde, kamieniste dno, raczej drobne kamienie i żwir. Oddam wszystkie dorsze świata za morszczuki :)


  • Waldix lubi to

#13 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 16 czerwca 2017 - 09:45

łowiliśmy morszczuki koło Alesund na przełomie lipca i sierpnia, parę lat temu, przynęta to "padlinówka" molwowa z kawałem rybiego mięcha, miejsca to twarde, kamieniste dno, raczej drobne kamienie i żwir. Oddam wszystkie dorsze świata za morszczuki :)

to fakt ze kulinarnie morszczuk jest i wg mnie smaczniejsza ryba niz dorsz



#14 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 18 czerwca 2017 - 23:51

Siemka.
Dziś drugi dzień na Suli.
Wczoraj krótki rekonesans. Kilka dorszy ok. 3 4 kg.,średnie molwy,jedna żabnica i mały hali 80 cm złapany przez koleget debiutanta.Dziś pogoda nie pływalna więc brzegu kilja dorszy (4,5 ) i ładny rdzawiec też kolegi który jest pierwszy raz w Norge.Pogoda kiepska zapowiada się do środy.
Pozdrawiam morskich łowców.
  • Szczepek, zdrowaczekolada, Tleilax i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych