Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wędka na dorsze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 28 listopada 2014 - 11:16

No i wielkie zdziwienie, dnia 09.11.2014r. byłem w Kołobrzegu na dorszach i niestety wędka pękła, tzn. pękła część szczytowa tak gdzieś w połowie. Łapałem na około 40m pilkerem 150g :( Od 07:00 rano coraz bardziej byłem zadowolony z wędki, aż tu nagle po 10:00 strzeliła na dorszu, który nie miał nawet 2 kg. Na dniach wysyłam do firmy co kupiłem. Już się boję nią łapać jak przyjdzie z serwisu :( ehh......

Koleżko u mnie po tym jak ją pochwaliłem w tym wątku pękła za 3-cią przelotką. Poszła również do serwisu i zobaczymy co będzie dalej jak przyjdzie.

Z tym, że u mnie z kolei łowiła i to z powodzeniem, pękła na jednym z kolejnych wypadów i to przy małym obciążeniu. Oglądałem ściankę i wydaje mi się, że to wina konstrukcji podatnej na urazy mechaniczne, dość "suchy" materiał jak na morski patyk oraz cienka ścianka mówią za siebie.



#22 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 02 lutego 2015 - 13:29

Wszystko już jasne. Producent nie produkuje już tego modelu. Więc sprzedawca po rozmowie telefonicznej powiedział żebym sobie wybrał coś innego.

 

Teraz muszę wybrać sobie jakiś inny kij nie koniecznie firmy DEGA (jakoś już chyba nie pragnę :D)

 

Jakieś sprawdzone propozycje ? Lowisko do 40m pilkery 120 - 180g od czasu do czasu rzucę jakąś wiekszą gumą z główką jigową max 150g, preferował bym coś dłuższego, 2,7m to min.


Użytkownik cudak edytował ten post 02 lutego 2015 - 13:30


#23 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 02 lutego 2015 - 16:33

Wszystko już jasne. Producent nie produkuje już tego modelu. Więc sprzedawca po rozmowie telefonicznej powiedział żebym sobie wybrał coś innego.

 

Teraz muszę wybrać sobie jakiś inny kij nie koniecznie firmy DEGA (jakoś już chyba nie pragnę :D)

 

Jakieś sprawdzone propozycje ? Lowisko do 40m pilkery 120 - 180g od czasu do czasu rzucę jakąś wiekszą gumą z główką jigową max 150g, preferował bym coś dłuższego, 2,7m to min.

Gdzie kupowałeś, bo ja w belonce od listopada i nadal czekam na kij. Ciekawe czy nie ściemniają i nie chcą odwlekać.



#24 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 02 lutego 2015 - 18:30

 

Koleżko u mnie po tym jak ją pochwaliłem w tym wątku pękła za 3-cią przelotką. Poszła również do serwisu i zobaczymy co będzie dalej jak przyjdzie.
Z tym, że u mnie z kolei łowiła i to z powodzeniem, pękła na jednym z kolejnych wypadów i to przy małym obciążeniu. Oglądałem ściankę i wydaje mi się, że to wina konstrukcji podatnej na urazy mechaniczne, dość "suchy" materiał jak na morski patyk oraz cienka ścianka mówią za siebie.

 

#25 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 02 lutego 2015 - 18:45

Witam,
Kolego Cudak proponuję Ci zakup wędki Rhino DF Ultra w wersji 2,85 m lub 3,1
o cw od 100-175g.
Każde branie nawet małego bolka będziesz
w stanie zaciąć.Jest bardzo czuła.Używam jej od 7 lat na Bałtyku .
Dawała sobie radę rownież
dwukrotnie w Norwegii.Nigdy nie doznała żadnego pękniecia.
Ponadto ma dożywotnią gwarancję na blank.
Pozdrawiam.

#26 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 02 lutego 2015 - 21:42

mimo wszystko polecam na bałtyk dega balance sea tx jigger. Czasami trafi się jeszcze na allegro.  



#27 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 03 lutego 2015 - 01:21

Raczej wiekszośc użytkowników Degę Balance odradzi.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#28 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 03 lutego 2015 - 07:38

Raczej wiekszośc użytkowników Degę Balance odradzi.

Można by rozwinąć?

Onegdaj był na wędkarzu morskim świetny artykuł na jego temat bodajże Adama Ostrowskiego.



#29 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 03 lutego 2015 - 11:46

Można by rozwinąć?

Onegdaj był na wędkarzu morskim świetny artykuł na jego temat bodajże Adama Ostrowskiego.

A co tu rozwijać. Ja uzytkownikiem nie jestem i nie byłem, ale kilku kolegów te wędki miało i się ich pozbyło. Może jakiś uzytkownik się wypowie w tym temacie.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#30 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 03 lutego 2015 - 11:51

Miałem. Niezbyt mi leżała, dodatkowo wypadły pierścienie z przelotek. Naprawiłem i szybko się jej bez żalu pozbyłem :)



#31 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 03 lutego 2015 - 13:15

Gdzie kupowałeś, bo ja w belonce od listopada i nadal czekam na kij. Ciekawe czy nie ściemniają i nie chcą odwlekać.

 

Ja kupowałem w www.szczupak.pl Też długo czekałem, ale jak ich trochę pomęczyłem telefonami to doszliśmy bez problemu do jakiegoś rozwiązania, właśnie szukam nowej wędki. Tak na marginesie to na początku miałem kupić w www.belonka.pl, ale sprzedawca powiedział, że mają ostatni egzemplarz. A w nim ostatnia przelotka jest uszkodzona. Może mi sprzedać za obniżoną kwotę nie pamiętam już jaka to była kwota. Może to Ty kupiłeś ten egzemplarz ? Bo chyba prawie w tym samym czasie kupowaliśmy. Ciekawe ...

 

Ten egzemplarz, a dokładniej model jest wykonany z jakiegoś kruchego materiału, stąd te wszystkie pęknięcia. Po prostu im nie wyszedł, chociaż teraz chyba wyszedł nowy model pod tą samą nazwą Blue Ocean. Ponoć z całkiem innego materiału. Bardzo fajnie wędka wygląda, ale to nie o to przecież chodzi.

 

Witam,
Kolego Cudak proponuję Ci zakup wędki Rhino DF Ultra w wersji 2,85 m lub 3,1
o cw od 100-175g.
Każde branie nawet małego bolka będziesz
w stanie zaciąć.Jest bardzo czuła.Używam jej od 7 lat na Bałtyku .
Dawała sobie radę rownież
dwukrotnie w Norwegii.Nigdy nie doznała żadnego pękniecia.
Ponadto ma dożywotnią gwarancję na blank.
Pozdrawiam.

 

Bardzo dziękuję za propozycję. Wezmę ją pod uwagę przy wyborze. Bardzo ciekawa propozycja. A to nie przeszkadza, że jest do jigowania ? Używałeś pilkerów ? 150g nie będą za duże ? Ja przeważnie łapię na 150g i nie wiem czy można tak obciążać wędzisko pod samą granicę wytrzymałości przez cały czas. Jakie jest Wasze zdanie ?

 

Bardzo ciekawa wędka, hmm....

 

Poszukałem, posprawdzałem i ciężko już dostać te wędki, najbardziej interesowałby mnie model 3,35m. Ponoć też już nie jest produkowany. Ciekawe jakby było z gwarancją skoro ma dożywotnią, a nie jest produkowana. Szkoda chyba muszę szukać czegoś innego.

 

Raczej wiekszośc użytkowników Degę Balance odradzi.

Można by rozwinąć?

Onegdaj był na wędkarzu morskim świetny artykuł na jego temat bodajże Adama Ostrowskiego.

A co tu rozwijać. Ja uzytkownikiem nie jestem i nie byłem, ale kilku kolegów te wędki miało i się ich pozbyło. Może jakiś uzytkownik się wypowie w tym temacie.

Miałem. Niezbyt mi leżała, dodatkowo wypadły pierścienie z przelotek. Naprawiłem i szybko się jej bez żalu pozbyłem :)

 

Poszukam jednak wędki z innej firmy, obecnie faworytem jest tą co kolega zbynio przedstawił: Rhino DF Ultra jednak już nie produkowana.


Użytkownik cudak edytował ten post 03 lutego 2015 - 14:05


#32 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 03 lutego 2015 - 15:41

Obecnie jakby brał to wziąłbym w modelu 2,5 do 100gr(niedoszacowane są znacznie):

https://www.ebay.pl/...=item7925c8dec2

Miałem kij z tej serii tylko inny model, a ten miałem już w ręku. Brałbym tylko oczywiście w caście.

 

 

Kupował jednak będę ten w najmocniejszym modelu:

https://www.ebay.pl/...=item79317648d1

Posłuży i na dorsza i pod duże swimbaity za szczupakiem.



#33 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 03 lutego 2015 - 17:07

Witam,

Wędka, którą używam ma długość 3,15m. Jest to oczywiście jedna z wielu wędek,
które posiadam. Przeważnie łowię we Władku. Głębokość szczególnie wiosna, jesień
to 60-70 m. Najczęściej łowię pilkerami od 170g do 180g ,nie ma problemów żadnych,
Zdarzało się i 200g założyć. Nie wiem jaką metodę łowienia preferujesz. Ja lubię
długie rzuty i ona się do tego doskonale nadaje. Mam wędkę RHINO o cw 300g ale to już nie na nasz
Bałtyk. Opinia o niej podobna. Radzę mimo wszystko nie patrzeć na cenę.
Dobra jakość musi kosztować. Rhino widziałem w ofercie SZCZUPAKA PL.
Co do gwarancji trudno się wypowiedzieć jak nie można tego sprawdzić.
Pozdrawiam

#34 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 03 lutego 2015 - 17:21

Tomek88, może przyjrzysz się tej ofercie:

Niżej fotki (zrzuty) z jeszcze ciepłego katalogu. Same nowości.

W klubie megavega 5% rabatu, na wszystkie poniższe modele, od najniższych cen na rynku.

 

Tej wędki używa sam prezes Dragona na duże Lake Trout Załączony plik  big_bait_jerk.png   606,15 KB   3 Ilość pobrań 

 

To nowość w "stajni" Dragona, poszerzająca ofertę serii Boat Master Załączony plik  offshore.png   278,91 KB   3 Ilość pobrań 

 

Nowość! Viper to następca serii Millenium Załączony plik  viper.png   151,98 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  viper_sea.png   229,81 KB   3 Ilość pobrań

 

Nie znam bliżej Vertical, ale może to być interesująca jednoczęściówka Załączony plik  vertical_jig.png   512,1 KB   3 Ilość pobrań 

 

Wędkę 300 C z serii X-Force testowałem na 3 wyprawach w Norwegii. Doskonała jednoczęściówka na "grubego zwierza" pod multiplikator. W tabeli są 2 "lżejsze" modele, zarówno pod multiplikator jak i pod spinningowy młynek Załączony plik  x-force.png   973,18 KB   3 Ilość pobrań

 

Kontakt na priv. lub przez sklepik klubu megavega

 

Pozdrawiam z uśmiechem, Andrzej


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#35 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 03 lutego 2015 - 17:44

Andrzej zapodawaj coś sprawdzonego, a nie, że prezes używa  :faja:

 

Dragona miałem jakiegoś nisko budzetowego Mystery XT coś tam - połamałem na pierwszym wyjeździe. W szafie stoją dwa inne połamane Dragony Mystery. Zbieram połamane wędki z uwagi na hobby  :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#36 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 03 lutego 2015 - 18:07

Witam,

Wędka, którą używam ma długość 3,15m. Jest to oczywiście jedna z wielu wędek,
które posiadam. Przeważnie łowię we Władku. Głębokość szczególnie wiosna, jesień
to 60-70 m. Najczęściej łowię pilkerami od 170g do 180g ,nie ma problemów żadnych,
Zdarzało się i 200g założyć. Nie wiem jaką metodę łowienia preferujesz. Ja lubię
długie rzuty i ona się do tego doskonale nadaje. Mam wędkę RHINO o cw 300g ale to już nie na nasz
Bałtyk. Opinia o niej podobna. Radzę mimo wszystko nie patrzeć na cenę.
Dobra jakość musi kosztować. Rhino widziałem w ofercie SZCZUPAKA PL.
Co do gwarancji trudno się wypowiedzieć jak nie można tego sprawdzić.
Pozdrawiam

Wszystko ładnie pięknie, ale to rzutów multiplikatorem a szczególnie z łodzi nieporęczny jest długi kij bez względu czy to mała czy duża łajba. Chodzi o moment rzutu, castingowcy wiedzą o co kaman.

 

Andrzej zapodawaj coś sprawdzonego, a nie, że prezes używa  :faja:

Dokładnie...prezes Dragona używa...nie jest to dla mnie wyznacznik, sorry :)

 

Jakby kolega napisał prezes NFO Garry Loomis używa to zapewne oko by mi się zaświeciło ;)

 

Były robione próby seryjnych wędek, najdroższy dragon i średnia półka sakury. Sakura czulsza i 2 razy tańsza, przy okazji świetnie przemyślane konstrukcje, które przy okazji nie pękają. Dziękuję :)



#37 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 03 lutego 2015 - 19:06

Marek, nie można krytykować wszystkiego w ciemno nie doczytawszy posta lub na podstawie złamanej niskobudżetowej wędki.

Używam X-Force Dragona i sam cmokałeś na jego widok na targach.....

To naprawdę doskonała jednoczęściówka na świetnym blanku.

Wiadomo, że robisz wędki, więc wszystko inne będzie be. Życzę Ci sukcesów na miarę G. Loomisa :)

W latach 2001-2009 jeździłem na Bałtyk przynajmniej 20 razy w roku. Mogę coś powiedzieć o sprzęcie Dragona.

Każdą wędkę można złamać......

Czasem przy biesiadzie dochodzi do takich popisów, że ludzka wyobraźnia to mało.

Pamiętam, jak podczas jednej z wieczornych posiadówek, pewien wędkarz dla popisu łamał Daiwę z wysokiej półki, kwitując: "zobaczymy co na to serwis"...

 

A  może to nie polityczne wypowiadać się na tym forum nt. pewnych firm?

Może nie można tu pisać o sprzęcie dla 80%% "Kowalskich"???

Garry Lomis na pewno nie będzie używał sprzętu Dragona :)

Ja niczego nie skrytykowałem, zasugerowałem tylko wędki Dragona w gramaturach podobnych do tych podlinkowanych wcześniej przez @Tomek88

 

Powiem jeszcze jako handlowiec z 35 letnim doświadczeniem (nie jestem handlowcem Dragona) .

Takiego serwisu, gwarancji i sposobu obsługi klienta jak ma Dragon, życzę wszystkim innym firmom.

Wcale nie czuję się źle, używając sprzętu Dragona i nie mam poczucia winy proponując go znajomym.

Pozdrawiam

Andrzej


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#38 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 03 lutego 2015 - 20:03

Witam,
Tylko kilka uwag do wypowiedzi Tomka 88
- w żadnym z postów kol. Cudak nie deklarował posługiwania
się multiplikatorem
- niezgadzam się również z opinią, że kije o tej długości są nieporęczne.
Wszystko zależy od umiejętności wędkarza a burta i rufa to są świetne miejsca
i do jeszcze dłuższych wędek
- nie wiem co oznacza zwrot "kaman'
- nie jestem handlowcem ani przedstawicielem firmy RHINO.
Tak więc prosiłbym o bardziej precyzyjne wypowiedzi.
Podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem z używania tej wędki
ale teraz zastanawiam się czy było warto?
Pozdrawiam
  • rstour lubi to

#39 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 03 lutego 2015 - 21:10

Andrzej proszę nie dodawaj jakichś zapisów, że cmokałem na widok tego, czy tamtego. Pewnie pijany byłem  :beer: Cmokam jedynie na ładne żeńskie dupy  :tylek:

Niczego też nie krytykuję, ale reklama w stylu, bo prezes mleczarni ma taki garnitur nie jest jakimś wyznacznikiem, no chyba tylko dla pracowników tejże mleczarni  ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#40 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 03 lutego 2015 - 21:33



Jakby kolega napisał prezes NFO Garry Loomis używa to zapewne oko by mi się zaświeciło ;)

Chyba NFC ;)
  • Tomek88 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych