Skocz do zawartości


Xzoga na Bałtyk ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jans_*

Guest_jans_*
  • Gość

Napisano 06 marca 2014 - 18:13

Na shoutbox-e rozpoczęła się ciekawa dyskusja - przenoszę ją tu bo może być wskazówka dla innych i mam przeczucie że potoczy się dalej :



Essewissa :

Gadaliśmy Lego ostatnio o tych lżejszych Xzogach i się zastanawiam czy nie zrobić
sobie wedki na tym blanku 6.6 160gr
może za tydzień Mati będzie miał jakieś Xzogi na Marinero to sprawdzę



Cpt. Lego :

Mati ma dwie moje xzogi
jedna taka jaka masz
do 230
a druga seledyn do 150
ale mowi ze za slaba na Wladek


Essewissa :

ooo, tą do 150 bym sprawdził
na Władka bym dwie brał, tą do 230 i coś do 160
pytanie czy ta nowa 6.6. do 160gr nie będzie się bardzo gięła
przy podbijaniu pilka 150-160gr
podobno te nowe sa mocniejsze i sztywniejsze

Cpt. Lego :

Ten seledyn za cinki na Wladek

Essewissa :

to dupa z Xzogą na Władka, nstępny jest do 200gr, troche za
dużo, no i bez sensu kupować podobny kij jak mam do 230gr



Wiem że to nie koniec tego tamatu - prośba o kontynuację w tym temacie. :)



#2 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 06 marca 2014 - 21:17

Mam xzogę G75 12kg niesymetryczny dwuskład- fajny kijek, łowię nim bałtyckie rybki, ale zaczynam dochodzić do wniosku że jej przeznaczeniem są fiszki trochę większe B)



#3 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 06 marca 2014 - 21:44

Jasiu- jednak bym wywalił z ogólnego tematy z SB... może nie każdy sobie życzy to ??, Choćby i nawet jak najbardziej było merytorycznie ?? No, chyb, że ktoś wyraża zgodę, co trzeba by zaznaczyć... 



#4 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 06 marca 2014 - 22:26

Mam trzy kijki xzogi i na każdą już coś tam połowiłem. Jestem z nich zadowolony i jak na razie nie szukam innych "doznań". Najczęściej łowiłem na Taka-Pi 7525. Kijek do ciężkiego machania od 180 gram. Sprawdził się też i w Norwegii. Ostatni nabytek to Shitenno do 180gr. Przetestowana na Zatoce jeden raz pilkami do 150 i też jestem z niej zadowolony.



#5 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 07 marca 2014 - 08:34

Xzoga 8kg
https://youtu.be/hO2-rFSBd4Y
https://youtu.be/yyKYEpMmXhE
  • Rapala i Jack__Daniels lubią to

#6 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 07 marca 2014 - 08:36

Tu xzoga 16 kg
https://youtu.be/SAkWzPU_o7c
  • Rapala lubi to

#7 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 07 marca 2014 - 14:07

Właśnie w domu mam kilka xzog TAKA-G oraz nowe modele BB-X

Modele z nowej serii sa jeszcze bardziej smukłe, mają czulszą szczytówkę, więcej mocy w dolniku i trochę inną akcję, bardziej szczytową.

 

https://drive.google...dit?usp=sharing


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 07 marca 2014 - 14:08

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#8 Guest_......._*

Guest_......._*
  • Gość

Napisano 07 marca 2014 - 16:30

Ale się temat rozwinął :) Ja nie mam nic przeciwko przeniesieniu rozmowy z shoutboxa do tematu na forum, miałem sam założyć, ale zarobiony byłem i Jans mnie ubiegł za co jestem mu wdzięczny. Szukam krótkiej wędki na władysławowskie bolki, 2-2.4m z roboczym cw. 150-160gr, czyli taki władkowy standard. Myślałem nad zbudowaniem wędki na blanku Xzoga z nowej serii Black Buster X, konkretnie 6.6 8kg do 160gr. W rozmowie na czacie Lego pisał, że podobnej wędki używają na Marinero, podobnej tzn. z poprzedniej serii z trochę niższym cw bo do 150gr, podobno się nie sprawdza. Padła informacja, że jest za "cinka" czyli jak rozumiem deklarowane cw jest bardzo zawyżone. Wg. informacji z innego forum sprzedawca Xzogi z firmy BRC pisał, że nowe blanki Black Buster są sztywniejsze i mocniejsze niż stara seria. Trochę ten opis BRC handlowy jest,  co nowe to lepsiejsze :) , ale może jest w tym ździebło prawdy i nowe blanki sa "bliżej" deklarowanego cw.



#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 07 marca 2014 - 17:45

Deklaracja to jedno, a rzeczywistość to drugie. Właściciel BRC - Robert - sam pisał, że górne c.w. należy obniżyć o jakieś 20-30% i chyba bym się z tym zgodził.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 Guest_......._*

Guest_......._*
  • Gość

Napisano 07 marca 2014 - 18:28

Z tym morskim cw to skomplikowana sprawa jest. Cw to ciężar wyrzutu oczywiście, ale przy dorszowaniu chodzi o plumkanie przy burcie inaczej jiggowanie :) i tutaj trochę inaczej to cw wygląda. Mnie chodzi o ciężar jiggowania (cj?), rzucał we Władku pilkiem nie będę. Xzoga którą posiadam ma cw. 230gr i pilki 220gr spokojnie obsługuje, fakt, że takie łowienie to męczarnia, ale wg. mnie podbicie przy tej gramaturze pilkera jest szybkie, pisze wg mnie bo ktoś może mieć inne odczucia i dla niego kij będzie zbyt wolny. Wniosek z tego taki, że może ten blank, który chcę kupić tzn. do 160gr obsłuży komfortowo przynęty 150-160gr.


Użytkownik Essewissa edytował ten post 07 marca 2014 - 18:33


#11 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 07 marca 2014 - 18:34

Z tym morskim cw to skomplikowana sprawa jest. Cw to ciężar wyrzutu oczywiście, ale przy dorszowaniu chodzi o plumkanie przy burcie inaczej jiggowanie :) i tutaj trochę inaczej to cw wygląda. Mnie chdzi o ciężar jiggowania (cj?), rzucał we Władku pilkiem nie będę. Xzoga którą posiadam ma cw. 230gr i pilki 220gr spokojnie obsługuje, fakt, że takie łowienie to męczarnia, ale wg. mnie podbicie przy tej gramaturze pilkera jest szybkie, pisze wg mnie bo ktoś może mieć inne odczucia i dla niego kij będzie zbyt wolny. Wniosek z tego taki, że może ten blank, który chcę kupić tzn. do 160gr obsłuży komfortowo przynęty 150-160gr.

 

Taki blank będzie si na Darłowo, Łebę na 70m za delikutaśny. To nie jest do końca c.w., nikt przecież nie zarzuca 400, a tym bardziej 800g. To jest ciężar przynęt, jaki ten kij obsługuje max w jigu.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#12 Guest_......._*

Guest_......._*
  • Gość

Napisano 07 marca 2014 - 21:02

Szkoda, że nie ma blanku Xzogi o długości 2-2.45 z cw. 180, odejmując te 20% byłoby akurat na Władka. Jeżeli nie Xzoga to co w takim razie?



#13 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 07 marca 2014 - 21:25

jest Taka G 75 12 kg

do 200 gram

Dwuskład nie symetryczny.

Ma taka Mariusz - Giaur



#14 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 07 marca 2014 - 21:31

A jest X Zoga dla mnie  :P  :D  ??



#15 Guest_......._*

Guest_......._*
  • Gość

Napisano 07 marca 2014 - 21:44

Kurde się zamotałem z tymi blankami Xzogi. Właśnie sprawdziłem swoją i na pokrowcu jest Taka G-60 12kg czyli do 250gr, a nie do 230 tak jak pisałem. Z nowej serii Black Buster jest 6.6 10kg do 200gr, może ta by była dobra.



#16 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 06 listopada 2014 - 20:56

Odgrzewam kochani kotleta. Rozmawiałem jakiś czas temu z Robertem z BRC, jedynym dystrybutorem xzogi na polskę i wywnioskowaliśmy, że bardziej niż taka-g U*F ma rację bytu jeśli chodzi o bałtyckie łowienie ze względu na akcję wędziska. Ma ktoś być może bardziej doświadczony ode mnie naprzeciw tej teorii jakieś własne spostrzerzenia? :)



#17 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 07 listopada 2014 - 10:50

Z "zorgami" na Bałtyk jest ten problem, że to są wędki na prawdziwe ryby, a nie na bolki. Mają tendencję do gubienia ryb, bo 300g bolek nie jest w stanie zmusić "zorgi" do pracy. Kije mocne bardzo wytrzymałe, ale w holu bolcia słabe.

Ostania zorgę jaką zbuduję na Bałtyk to BBX 12kg z przeznaczeniem na Władek. Szybki, mocny blank, bardziej smukła szczytówka. Moża zadziała na boleslawce, a może nie :)


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 07 listopada 2014 - 10:51

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#18 Hero

Hero

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów
  • MIejscowośćOslo

Napisano 08 listopada 2014 - 12:25

I tu jest pies pogrzebany. Nie wymyslili jeszcze kija ktory podbija szybko 160 gr przynety a jednoczesnie idzie w parabole pod pol kilowa rybka. . Te blanki. Sa progresywne ale nie az tak -)

#19 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 listopada 2014 - 13:16

Wymyśleć, to wymyslili, bo jest kilka konstrukcji, które lepiej sobie radzą na Baltyku, np. Phenix, CTS na płytkie łowiska, Quantum dla wyczynowców i jeszcze parę by się znalazło, ale są to konstrukcyjnie całkiem inne blanki.


  • Tomek88 lubi to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#20 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 08 listopada 2014 - 13:34

Eeee tam
.. Zoga z multiplikatorem to świetny zestaw do połowu szybkościowego dorszy na Bałtyku ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych