Skocz do zawartości


Xzoga na Bałtyk ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 listopada 2014 - 14:15

Oczywiście, że to dobre blanki, ale odpowiednio dobrane. Czyli raczej na lekko, żeby dać popracować pod śledziem ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#22 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 28 listopada 2014 - 11:29

Z "zorgami" na Bałtyk jest ten problem, że to są wędki na prawdziwe ryby, a nie na bolki. Mają tendencję do gubienia ryb, bo 300g bolek nie jest w stanie zmusić "zorgi" do pracy. Kije mocne bardzo wytrzymałe, ale w holu bolcia słabe.

Ostania zorgę jaką zbuduję na Bałtyk to BBX 12kg z przeznaczeniem na Władek. Szybki, mocny blank, bardziej smukła szczytówka. Moża zadziała na boleslawce, a może nie :)

A jakby tak obciążyć zorgę zbrojeniem żeby ją trochę zwolnić i zmusić tym samym do pracy pod bolkiem, były takie próby czynione? :)

Grube szczytowe przelotki z podomotką, której by nie pożałować i słuszna ilość lakieru? :) Ewentualnie jakieś "otre" cięcie od dołu, ale to już dla hardcorowców ;)



#23 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 28 listopada 2014 - 11:35

Wymyśleć, to wymyslili, bo jest kilka konstrukcji, które lepiej sobie radzą na Baltyku, np. Phenix, CTX na płytkie łowiska, Quantum dla wyczynowców i jeszcze parę by się znalazło, ale są to konstrukcyjnie całkiem inne blanki.

Dokładnie, odnośnie phenixa zanabyłem m1 25lb w cascie i mam zamiar ją przetestować na bałtyku, ale gdzieś płycej najlepiej ;)
Czuję, że to będzie kosa do łowienia na lekko. Bolki będą w szoku, że taki cienki badyl tak nimi miota jak szatan i nie gubi ;)

 

Ctx czy Cts? Cts'a mam, ale o ctx nawet mi się nie obiło o ucho :)



#24 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 28 listopada 2014 - 16:25

Oczywiscie CTS

Co do zmiękczania zorgi, to nie moja bajka. Jak ten kij by wyglądał? Niby żadło a uzbrojona, jak tuńczykowa pała :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#25 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 28 listopada 2014 - 16:53

Wyglądał jak wyglądał... ciekawe jakby się zachował. Na upartego da się zwolnić bez zakładania dziwnie wyglądających nieproporcjonalnych przelotek np. odpowiednio lakierami potraktować blank + weight chart przelotek i znaleźć coś ciężkiego w odpowiedniej rozmiarówce, łatwiej na ciężko niż znaleźć coś lekkiego za ludzkie pieniądze ;)

Myślałem ażeby zbroić sobie xzogę pod jerki zimową porą, ale nie wiem jakie zbrojenie użytkowo bardziej by mi podpasiło. Nie mam gdzie potestować za bardzo, czekam póki co aż koleżka sobie zrobi :)



#26 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 28 listopada 2014 - 17:08

może watro spojrzeć na blanki od xzogi ale sygnowane jako opos ( nie jestem pewien nazwy, piszę z głowy)

według tego co czytałem maja mniej szczytową akcję i są bardziej miękkie.



#27 Tomek88

Tomek88

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów
  • MIejscowośćGrójec

Napisano 28 listopada 2014 - 17:18

może watro spojrzeć na blanki od xzogi ale sygnowane jako opos ( nie jestem pewien nazwy, piszę z głowy)

według tego co czytałem maja mniej szczytową akcję i są bardziej miękkie.

Kurczaki nie znam tego modelu, gdzie znaleźć w necie info na temat tego ustrojstwa i czy aby coś takiego na pewno było? hmm to jakaś stara seria a może to któryś z modeli gotowców, których to typów znacznie więcej jest niż blanków?


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 28 listopada 2014 - 17:22


#28 papcio

papcio

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćcała Polska

Napisano 14 stycznia 2019 - 18:41

Odkopię temat, 

Pisano wyżej o takim kijku "Xzoga Taga G75 12kg , długość 2,28". 

Zastanawiam się nad kupnem na władkowego dorsza, nie będzie za mocna czy ewentualnie 10 kg?  



#29 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 14 stycznia 2019 - 19:51

Odkopię temat, 

Pisano wyżej o takim kijku "Xzoga Taga G75 12kg , długość 2,28". 

Zastanawiam się nad kupnem na władkowego dorsza, nie będzie za mocna czy ewentualnie 10 kg?  

 

Za mocny, będziesz gubił ryby, nie będziesz czuł przynęty. To są kije na ryby 10+kg. No może 5+, ale nie na bolki bałtyckie.


Użytkownik Tom_S edytował ten post 15 stycznia 2019 - 08:31

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#30 papcio

papcio

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćcała Polska

Napisano 14 stycznia 2019 - 20:30

Za mocny, będziesz gubił ryby, nie będziesz czuł przynęty. To są kije na ryby 10+kg. No może 5+, ale nie na bolki bałtyckie.

Dziękuję za informację, czyli ten 10 kg byłby odpowiedni czy jeszcze mniejszy? 



#31 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 stycznia 2019 - 11:22

A jakie wody masz zamiar obławiać?


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#32 papcio

papcio

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćcała Polska

Napisano 15 stycznia 2019 - 17:37

Głównie Władysławowo. Gdyż mam najbliżej. A żeby gdzieś dalej to niestety czasu za mało.

#33 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 stycznia 2019 - 18:04

Głównie Władysławowo. Gdyż mam najbliżej. A żeby gdzieś dalej to niestety czasu za mało.

 

Na Marinero są, albo już były, bo to parę lat temu robiłem, dwie xzogi. Jedna seledynowa Taka UF chyba 150 i jedna TG (nie pamiętam jaka). Możesz przypadkowo się tam pojawić i przetestować. Oczywiście zadzwoń do Marcina Ortela i zapytaj, czy jest na to szansa.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#34 papcio

papcio

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćcała Polska

Napisano 15 stycznia 2019 - 19:05

Ok. Dziękuję za informację. Porozmawiam w takim razie z Marcinem.

#35 lyha

lyha

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 01 lutego 2019 - 22:59

Ja trochę z innej beczki - czy polecacie jakiegoś kija st croix na dorsze ? W wakacje planuje popływać mała łodzią na śledzie i dorsze . Pilkery i główki to 100 max 120g. Jednak chciał bym jeszcze pare razy w roku wyskoczyć z jakiejś jednostki ( kuter) na dorsze czy jednym kijem dam radę to obskoczyć ?

#36 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 01 lutego 2019 - 23:41

Ja trochę z innej beczki - czy polecacie jakiegoś kija st croix na dorsze ? W wakacje planuje popływać mała łodzią na śledzie i dorsze . Pilkery i główki to 100 max 120g. Jednak chciał bym jeszcze pare razy w roku wyskoczyć z jakiejś jednostki ( kuter) na dorsze czy jednym kijem dam radę to obskoczyć ?

 

Był taki uniwersalny blank Phenix Karabela, na którym kilka wędek popełniłem. Ja i koledzy łowimy nimi ładnych parę lat, obławiając cały Bałtyk od Władka po Kołobrzeg. Czy jest jeszcze dostępny, to nie wiem. Pytaj w pracowni Rodmas.


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 01 lutego 2019 - 23:41

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#37 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 05 lutego 2019 - 08:50

No, karabela to kultowy blank ;)  Kiedyś dźwigał dublety 15kg, teraz na bolki tez dobry.

tu mozna zapytać https://fishingrod.p...c72c76c109.html

model PSW867M-2


Użytkownik Dinet edytował ten post 05 lutego 2019 - 08:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych