Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z cyklu..pojedziemy na lód na lód,towarzyszu mój!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 15 listopada 2016 - 14:49

Witam wszystkich kolegow!

Z racji znacznego obnizenia sie temperatury,jeziora w naszej czesci Norwegii poszly na wspolprace.Po tygodniu modlow i goracej lini Rapala-Chichot,udalo sie nam spotkac nad naszym jeziorkiem.Krotkie rozpoznanie,kilka probnych odwiertow i zaczynamy lapac.Lod mial srednio 10-12cm grubosci,wiec nie bylo najgorzej.

 

Załączony plik  DSC_4567.JPG   268,39 KB   5 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4554.JPG   214,07 KB   5 Ilość pobrań

Niestety nie moglismy sie dostac na nasza ulubiona miejscowke z lat poprzednich ze wzgledu na rozlegla plame wody w owym miejscu.Po zmianie kilku dziur pierwsze branie u mnie,kilka mlynkow,nawet hamulec radosnie zaterkotal i szczupak na lodzie,Pierwszy na lodowym lapaniu :)

 

Załączony plik  DSC_4555.JPG   266,1 KB   5 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4556.JPG   266,73 KB   5 Ilość pobrań

 

Wkrotce nasz swiety spokoj pelen relaks zostal zaklocony przez milych strazakow.Gdy ich zobaczylismy jak jada i zwalniaja kolo nas juz bylo pewne co sie bedzie swiecic..Gromada strazakow wyskoczyla z wozu i ruszyla w nasza strone,lecz zatrzymali sie na lini lodu.Po krotkiej rozmowie na odleglosc, upewnilismy ich,ze lod jest w porzadku i odjechali.

 

Załączony plik  DSC_4565.JPG   221,51 KB   5 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4566.JPG   385,43 KB   4 Ilość pobrań

 

Zapewne jakis uprzejmy Norweg doniosl o tym odpowiednim sluzba.

Doslownie chwile po odjezdzie strazakow,nastepni..Tym razem Politi,najpierw nas obserwowali jadac,pozniej zawrocili i zatrzymali sie na naszej wysokosci.Najwyrazniej jednak nie chcialo sie im wyjsc z samochodu,po chwili odjechali.

Mielismy kilka niemrawych bran,jakies pojedyncze okonki.Mi trafila sie na mormyszke prawdziwa sztuka :D

 

Załączony plik  DSC_4570.JPG   270,16 KB   4 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4571.JPG   354,79 KB   5 Ilość pobrań

 

Jednak  prawdziwa wisienka na torcie byla jakas starsza Norwezka,jak zaczela sie wydzierac,machac rekoma,zebysmy zeszli z lodu,o Boze..My jednak tylko sie odwrocilismy i po krotkiej naradzie postanowilismy sprawdzic teren kolo naszego miejsca.

Po krotkim marszu dotarlismy no i pierwsze proby,Duzy wyslal mnie na zwiad no i 6cm tu,tam i tak sprawdzamy teren co kawalek.Nie napawalo to nas optymizmem,ale jednak wedkarska ciekawosc robi swoje.Powiem tylko ze na jakis 30m2 Wojtek wyciagnal 4 szczupaki,ktore oczywiscie wrocily z powrotem do wody.Dwa zezarly jego ulubione poziomki.

Załączony plik  DSC_4573.JPG   275,45 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_4578.JPG   177,46 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_4592.JPG   211,99 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_4610.JPG   228,04 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_4588.JPG   181,5 KB   4 Ilość pobrań

 

Co zmienil dziure to byl atak zebatego rabusia ;)  Nagralem kilka filmikow,nawet nie mialem czasu lapac,heh.Gdy juz sie nieco uspokoilo Odjazd jak diabli!!Okonisko co niemiara,zakątował sie w przerebli i nie chcial sie obrocic,pozniej zahaczyl o lod poziomką i tyle go widzialem..a szkoda..Mialem jeszcze dwa przyzwoite pasiaki

Załączony plik  DSC_4613.JPG   286,1 KB   3 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4615.JPG   288,9 KB   3 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC_4616.JPG   347,19 KB   3 Ilość pobrań

Na koniec mialem jeszcze zebatego ale po kilku mlynkach spial sie cwaniak jeden.Dzien pomimo nie zaciekawej pogody mozna uznac za udany.Pierwszy lod zaliczylismy,ryby dopisaly.To dopiero początek dobrego :) Teraz tylko czekamy az scisnie porzadnie,na razie niestety odwilz +7,ale to dopiero delikatna przygrywka. Mam nadzieje,ze w tym roku szczescie bedzie sprzyjac.Pozdrawiam

 



#2 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 15 listopada 2016 - 20:09

Zazdraszczam! :)  Cały czas chodzi mi po głowie, aby wybrać się na lód gdzieś do Szwecjii! :lol: . Nie tylko na szczupaki czy okonie, ale przede wszystkim na sieję! :D

Gratuluję pierwszej zimowej wyprawy! :1_miejsce:


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#3 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 15 listopada 2016 - 21:55

Dzieki ;)



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 listopada 2016 - 22:07

Na takim lodzie bea zabezpieczeń? Chociaż jesteście wysoko ubezpieczeni? :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 16 listopada 2016 - 10:23

Jak wysoko ubezpieczony nie napiszę, bo zaraz zaproponujesz ukladzik mojej żonie :-). Sam wiesz jaka jest wędkarska ciekawość, a pierwszy lód niby najmocniejszy.. Asekurowaliśmy się nawzajem, a poza tym miałem na sobie kombinezon. Jak będę w domu to wstawię fotkę.

#6 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 16 listopada 2016 - 14:03

Ale Wojti, to chyba dobrze pływa, bo widzę, ze w kalesonach tylko :D


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#7 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 16 listopada 2016 - 16:46

Na takim lodzie bea zabezpieczeń? Chociaż jesteście wysoko ubezpieczeni? :)

:)

Załączony plik  DSC_4582-001.JPG   270,02 KB   2 Ilość pobrań



#8 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 listopada 2016 - 12:20

A może by tak portalową wyprawę na lód do np.Szwecji zorganizować? Bo w miarę blisko! :)


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 17 listopada 2016 - 15:23

Jadę :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 listopada 2016 - 17:55

We dwóch to trochę mało! Choć może by było bardzo kameralnie! A optymalnie we 4-ch. To jeszcze dwóch i mogę się tym zająć. Jeszcze termin!


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#11 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 17 listopada 2016 - 20:27

Ferie 2018 bym przemyślał :)



#12 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 listopada 2016 - 21:04

Może. Tylko,że w różnych województwach, w rożnym terminie! Ale generalnie może przełom stycznia i lutego. Nie trzeba od razu na daleką północ walić. Szkiery św. Anny pewnie zamarzają. A to dość blisko i rybnie. A może również trochę na północ od Sztokholmu.


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#13 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 17 listopada 2016 - 21:30

Ferie to rzecz umowna. Sam początek roku jest też oko  :) . Tylko.... ja nigdy nie chytałem spod lodu :D . No i warunek by być musiał- szybki transport, czyli aeroplan. Z zabieraniem bazuki chyba by nie było problemu  :) .



#14 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 19 listopada 2016 - 23:14

Aeroplan!! :huh: ! Skąd startujemy? Gdzie lądujemy? Poznań? Warszawa? Sztokholm?Czy... nie wiem? A co dalej? Bazuka nie potrzebna, bo wędki pod lodowe krótkie i do bagażu wejdą spokojnie. Nie wiem czy jakieś biuro organizuje wędkarstwo pod lodowe. Tak w Polsce jak i w Szwecji. Ale może wszystko przed nami! :)


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#15 robert_d

robert_d

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów
  • MIejscowośćŁomża

Napisano 20 listopada 2016 - 00:10

witam

też mnie ten temat zaciekawiał i taką ofertę znalazłem https://nagruberyby....landia-zima.php  co prawda wolał bym tak jak nasi koledzy morskie rybki z pod lodu spróbować ale jest to jakiś punk  orientacyjny zaczepienie może ktoś inne oferty znajdzie 


  • Tom_S lubi to

#16 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 20 listopada 2016 - 11:00

Żeby łowić morskie ryby jak również słodkowodne z pod lodu, to trzeba ofertę znaleźć, lub samemu coś wybrać. Takimi miejscami w Szwecji mogą być  Szkiery św. Anny, Szkiery Valdenarsvik itp. oraz całe wybrzeże Szwecji wzdłuż zatoki Botnickiej która zimą zamarza. Jeżeli chodzi o łowienie zimą z lodu, to dobrym i przede wszystkim bezpiecznym łowiskiem są wody śródlądowe. Jako, że lód z całą pewnością gruby, i odległość od domku do łowiska też nie wielka. A to ma kolosalne znaczenie w przypadku załamania pogody. Nie dysponujemy przecież skuterem śnieżnym, żeby wybierać się na dalekie łowiska. Ta fińska oferta uważam warta jest rozpatrzenia. Raz aeroplan, dwa stosunkowo nie daleko od Helsinek. Nawet jakby jechać samochodem! Co prawda samolot podnosi nie co koszty no ale.... :)


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#17 robert_d

robert_d

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów
  • MIejscowośćŁomża

Napisano 20 listopada 2016 - 16:58

więcej ofert na lód w Finlandii nie znalazłem ale tez mi ta oferta się podoba domek całkiem całkiem blisko do wody i ta opcja tez ciekawa Wypożyczenia sprzętu podlodowego tj, sanie, kubełek, świder, wędka, łopatka, przynęty = 30 Euro/osoba/tydzień co do kosztów podroży 5 razy tą trasą jeździłem do nore Tallin helsinki i dalej koszt podróży licząc z Białegostoku na miejsce około 550 zł w obie strony przy 4 osobach a to nie tak drogo i czasowo mniej niż 21h do celu licząc z promem więc nie tak meczące to co robimy wstępną listę chętnych na fińskie potwory z pod lodu??

Jak się znajdą chętni to szczegóły by się omówiło konkretnie



#18 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 20 listopada 2016 - 21:51

Ja chętnie. Też znam trasę od siebie tj. Będzina przez Łomżę do Tallina i dalej do Helsinek. Minimum cztery osoby max sześć! :) Cztery bardziej kameralnie jakby. :) Teraz jeszcze termin! Luty - kwiecień 201?


Użytkownik longin edytował ten post 20 listopada 2016 - 22:01

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#19 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 21 listopada 2016 - 13:09

Można bezpośrednio w ośrodku https://www.haapasaari.fi/
Więcej opcji. Mogę otworzyć listę :
1. Longin

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#20 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 24 listopada 2016 - 10:39

Co w mordę jeża,nie ma odważnych!? :) :wacko:


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych