Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złota Rybka 12.08.16


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 13 sierpnia 2016 - 06:48

W poniedziałek dzwoni do mnie Kaz i podejmujemy decyzję że w piątek lecimy na randkę z lampartami, to jedyne okienko wiatrowe. Do ostatniej chwili pogoda mieszała strasznie i rejs stał pod wielkim znakiem zapytania. Wieści z wody też nie napawały optymizmem, ryba daleko i w znikomej ilości.

Czwartek wieczorem potwierdzamy wypłynięcie, szybkie pakowanie klamotów dwie godzinki drzemki i o 2:30 melduję się na pokładzie. Jak rozkładałem kijka zauważyłem mały błysk na niebie, chwilka zastanowienia i eureka to przecież czas Perseidów!! :) rozłożyłem się wygodnie na ławeczce i z zestawem życzeń wpatrywałem się w niebo. Kilkanaście wejść zauważyłem może życzenia się spełnią :D

 

Niebawem melduje się kielecka brygada okupujemy cały dzióbek. Szybkie rozkładanie sprzętu małe piweczko i o 5-tej opuszczamy spokojne portowe wody. Po godzince przelotu pierwsze dryfy na 30-tu metrach, niestety nikt nic, dopadły nas czarne myśli. Szyper robi dłuższy przelocik i meldujemy się troszkę głębiej 35-38m.

Na początku rybki wieszają się sporadycznie ale kombinuję z zestawem co zaczyna przynosić efekty. Bardzo dobrze działał twisterek fluo-żółty z brązem (klasyka), sporo rybek polubiło różowe ośmiorniczki kolegi Waldka. Pilker był gryziony rzadziej ale też dawał połowić.

Przez cały rejs złowiłem około 10-ciu dubletów a wynik końcowy był z piątką z przodu. Rozmiarowo szału nie było ale Michał złowił trzy dorsze ponad 60 cm.

Generalnie cały rejs mocno na plus zwłaszcza że poprzednie wyniki nie napawały optymizmem.

Korzystając z okazji wielkie podziękowania dla Michała i ekipy za wspólne rybki i miło spędzony dzionek.

 

Pozdro

Tedi

 



#2 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 13 sierpnia 2016 - 07:15

Gratulacje z okazji udanego rejsu. W nawiązaniu chciałbym dodać, że 3.08.16 na moim rejsie Shannonem

1 z przodu miało tylko 2 wędkarzy, Podobnie a nawet gorzej było 5.08. na kutrach Sochonia. Kombinacjje z przynętami nic

nie dawały, dorszy po prostu nie było. Jeżeli  jest to zmiana trwała to należy się z tego cieszyć i życzyć aby ta tendencja

się utrzymała.

Pozdro

Zbyszek



#3 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 14 sierpnia 2016 - 09:51

I ja tam byłem i rybki łowiłem. Rejsik bardzo przyjemny przy dość sprzyjającej pogodzie, choć niektórzy nęcili obficie :) Na dziobie za to my łowiliśmy rybki nie było czasu na nęcenie :)

Tak jak pisze Tadziu wyniki były zaskakująco dobre ale pierwsze 3-4 napłynięcia nie zapowiadały tego zupełnie. Później się rozkręciło. nie miałem 5 z przodu no ale 4 :D Szymek i Waldek też koło tego szkoda tylko, że rozmiar niezbyt okazały. Poi raz pierwszy złapałem diaboła :D Dziękuję Tadziu za super rejs oby następne też takie były :)

 

Pees

Koniec Świata sklep za mostem już nie jest całodobowy .....



#4 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 14 sierpnia 2016 - 13:10

W Darłówku Zachodnim na głównej ulicy jest prowadzone

dużo większe od żółtego sklepu stoisko wędkarskie.

W jakich godzinach jest otwarte nie dopytywałem.



#5 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 14 sierpnia 2016 - 21:43


Na początku rybki wieszają się sporadycznie ale kombinuję z zestawem co zaczyna przynosić efekty. Bardzo dobrze działał twisterek fluo-żółty z brązem (klasyka), sporo rybek polubiło różowe ośmiorniczki kolegi Waldka. Pilker był gryziony rzadziej ale też dawał połowić.

Przez cały rejs złowiłem około 10-ciu dubletów a wynik końcowy był z piątką z przodu. Rozmiarowo szału nie było ale Michał złowił trzy dorsze ponad 60 cm.

Generalnie cały rejs mocno na plus zwłaszcza że poprzednie wyniki nie napawały optymizmem.

Korzystając z okazji wielkie podziękowania dla Michała i ekipy za wspólne rybki i miło spędzony dzionek.

 

Pozdro

Tedi

Tadziu , miód na duszę :)  . Dawno nie było dobrych wieści z Darłowa , czyli czas wybrać pogodę i ruszać :rolleyes: .


Użytkownik kaz edytował ten post 15 sierpnia 2016 - 05:37
Literówka





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych