Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podróże po Europie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 02 maja 2016 - 20:44

Może taki temat się przyda. Wszyscy pewnie podróżujemy po Europie. Odwiedzając rodziny, znajomych. Czy też turystycznie. Czasem odwiedzamy jakieś ciekawe miejsca, bywa że, mało znane itd. Może warto się pochwalić, tym co sami widzieliśmy. Ostatnio wybrałem się do kolegów z roku, mieszkających w Niemczech, konkretnie w Westfalii. Postanowiliśmy pojechać do Holandii. Celem był Keukenhof (nid. ogród kuchenny). Miejsce warte zobaczenia,ze wszech miar! :) :) :)

Linki do tego miejsca.

 

https://pl.wikipedia.../wiki/Keukenhof

https://pl.wikipedia.../wiki/Keukenhof


Użytkownik longin edytował ten post 02 maja 2016 - 20:49

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#2 rafaelnorge

rafaelnorge

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów
  • MIejscowośćHamar poludniowa Norwegia

Napisano 31 sierpnia 2016 - 05:03

Piekne miejsce, chetnie sam bym odwiedzil :)

Pan z filmiku, ten w zielonym polarze chyba znajdowal sie pod wplywem jednej z flagowych roslin tego kraju :faja: :faja:



#3 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 07 maja 2017 - 22:37

Witam

Wybrałem się dziś na wycieczkę po okolicy. Fiord Guiding

 

Załączony plik  207.jpg   182,29 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  208.jpg   184,07 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  210.jpg   149,91 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  242.jpg   212,82 KB   4 Ilość pobrań

 

Taki mam widok z okna. Okolice Lejkongu

 

Załączony plik  189.jpg   73,34 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  128.jpg   56,9 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  190.jpg   116,46 KB   4 Ilość pobrań

 

Mam łódeczkę i pływam sobie na rybki. Na razie nic ciekawego ot takie sobie rybki.

 

Załączony plik  186.jpg   107,46 KB   5 Ilość pobrań

 

Mieszkam w takim domku nad samą wodą do końca czerwca.

 

Załączony plik  179.jpg   90,84 KB   4 Ilość pobrań

 

Zapomniałem dodać że w Norwegii pracuje.

 

Pozdrawiam

Jan


Użytkownik okno edytował ten post 07 maja 2017 - 22:41


#4 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 02 lipca 2017 - 14:34

Kilka dni temu wróciłem z Normandii. Oglądałem miejsca związane z lądowaniem Aliantów w czerwcu 1944 na plażach Normandii. Polecam tę krainę jabłek, Cydru i Calvadosu.

Plaża Omaha od strony lądu.

normandia-2017.jpgnormandia-2017.jpg

Ta sama plaża od morza.

normandia-2017.jpgnormandia-2017.jpg

 

Cmentarz żołnierzy amerykańskich przy plaży Omaha,w Colleville - sur - Mer. Ponad dziesięć tysięcy równiutko poustawianych białych krzyży!

normandia-2017.jpgnormandia-2017.jpg

normandia-2017.jpgnormandia-2017.jpg

Cmentarz poległych żołnierzy niemieckich w La Cambe. Ponad dwadzieścia tysięcy pochowanych, poległych w walkach w Normandii.

normandia-2017.jpgzdjecie.jpg

 

Cmentarz wojenny w Bayeux. Pochowani są tu polegli żołnierze brytyjscy, polscy, kanadyjscy, nowozelandzcy południowoafrykańscy i niemieccy. Ponad cztery tysiące grobów.

zdjecie.jpgnormandia-2017.jpg

 

Stanowiska artylerii nadbrzeżnej w Longues -sur-Mer.

normandia-2017.jpg

Po tym stromym brzegu wspięło się 90-ciu amerykańskich Rangersów i zdobyli inną baterię nadbrzeżną w Pointe Du Hock.

normandia-2017.jpg

 

Miasteczko normandzkie.

normandia-2017.jpg

normandia-2017.jpg

 

Mont- Saint-Michel.

normandia-2017.jpg

 

A przyszłość Francji jawi się kolorowo!

normandia-2017.jpg

 

Tym razem bez wędek.Turystycznie! :)

 

Katedra w Bayeux.

normandia-2017.jpgzdjecie.jpg

 

A tu mieszkałem

normandia-2017.jpg


Użytkownik longin edytował ten post 02 lipca 2017 - 14:54

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#5 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 03 lipca 2017 - 01:04

I nikt jakoś nikt nie niszczy grobów niemieckich. Kultura to tylko na zachodzie chyba. A nasi próbują wciskać ciemnotę, że Francuzów uczyliśmy jeść sztućcami. Ciemnogród.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#6 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 03 lipca 2017 - 19:11

I nikt jakoś nikt nie niszczy grobów niemieckich. Kultura to tylko na zachodzie chyba. A nasi próbują wciskać ciemnotę, że Francuzów uczyliśmy jeść sztućcami. Ciemnogród.

Myślę, że tu jednak nie chodzi tylko o kulturę. Ale o wzajemne stosunki na przeciągu całych wieków. Gdzie Niemcy, inaczej traktowali swoich wschodnich sąsiadów, niż zachodnich. Najbliższych Słowian,  czyli Serbołużyczan w większości wymordowali, a pozostałych przymusowo zgermanizowali. Z nami próbowano zrobić to samo. Nie do końca się udało. Czarę goryczy przelało postępowanie Niemców w czasie ostatniej wojny. Pierwsze lata powojenne, to niszczenie wszelkiej poniemieckiej własności, z grobami i cmentarzami na czele. Za przyzwoleniem władz państwowych. Również kościół katolicki nic nie robił, żeby zapobiec dewastacji grobów i cmentarzy pozostałych po Niemcach. W ferworze nachalnej propagandy niszczono wszystko co przypominało Niemcy i ich spuściznę. Niejednokrotnie niszczono zabytki i cmentarze nie mające nic wspólnego z Niemcami. Czemu  tak na prawdę trudno się dziwić. Ofiarą takiego postępowania stały się cmentarze poległych żołnierzy z czasów Pierwszej Wojny Światowej. Na których, tak że, leżeli polegli Polacy służący w różnych armiach zaborców. Takich nekropolii jest  dużo np,wzdłuż Dunajca. Dopiero w ostatnich latach, sytuacja się zmienia. W mojej okolicy, powstał cmentarz poległych żołnierzy Niemieckich na Śląsku. Każdy odnaleziony grób żołnierza nienieckiego jest ekshumowany, i poległego ponownie chowają na tym cmentarzu. Jest zadbany i nikt, niczego nie niszczy. Można? Można!  Również cmentarze wojenne, z czasów I Wojny Światowej znajdujące się w różnych miejscach na Śląsku i w Małopolsce, są sukcesywnie odnawiane i zadbane.


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych