Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano DENDOU-MARU 4000 Plays


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 shark.1971

shark.1971

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćRadom

Napisano 21 kwietnia 2016 - 17:32

co do latania z akumulatorem nie ma problemu tylko musi lecieć w bagażu głównym (nie wolno wnosić na pokład ) muszę zapytać Andrzeja bo wszystko wskazuje że koledzy którym je skonfiskowano mieli je w bagażu podręcznym



#22 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 21 kwietnia 2016 - 17:42

Waldek, to miesiąc, a graty nas wypasie trzeba targać z USA. Tak, ze zima se pokręce :)

 

Aku wystarczy 7Ah, żelowy.

Podaję linki do Allegro, ale szukaj w sklepach internetowych. Podaję to co ludzie mieli i się sprawdzało.

https://allegro.pl/h...5656181957.html

 

Ja mam taki https://allegro.pl/a...6127626927.html

tylko 4Ah, stanowczo za mały, ale ja mam go tylko do testowania kołowrotków, bo trochę ich sprowadziłem swojego czasu z Japonii. Dobry bo ma przycisk testu i wiesz w jakim stanie rozładowania jest aku.

 

Ważne są styki. Kupuj z takimi, żeby łatwo zakładac na nie przewody. Ale ty masz sporo kabli i sybkozłaczek, ze mozesz sobie krótkie dorobić na stałe a do tego szybkozłączki.

Ładowarki mieli takie, naprawdę dobre, wszystko pokazują co trzeba. Ładowałem nimi aku na łodziach też.

https://allegro.pl/p...5003472370.html


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#23 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:06

co to za potwor musi byc aby 160kg ponad zerwać a gdzie hamulec ?

 

Waldek, to nie o zerwanie chodzi tylko o przetarcia o zęby lub o skały oblepione ostrymi restkami muszli.


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#24 Dooody

Dooody

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów
  • MIejscowośćLublin

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:38

Ja również używam małego aku., 10Ah wystarczy spokojnie na 2 dni łowienia daiwą tanacom 500, ładowarka musi być naprawdę dobra,

a przekonałem się o tym po wypadku kiedy od zwykłej ładowarki mało nie spalił nam się domek:(, ja używam bosch'a.  



#25 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:45

no podejrzewam ze o przetarcia chodzi :)

 

==============

tak oczywiście odpuszczamy ten mój wyjazd z multikiem na prądy po nowa Xzoge :)

po powrocie napisze jakie mam życzenie ale to bedzie styl jak te dwie ostatnie generalnie

tylko kolor damy inny chyba pójdziemy w RED skoro na nie będzie :)

i chyba faktycznie na BB ja wykonasz

==============

 

Dzięki Wam za pełne informacje ,co jak i z czym a jest to nowy dla mnie temat i nie chce pruć kas pancernych które juz ktoś wypruł

a chce sie podzielić wiedzą tym bardziej

tak czego jak czego ale elektroniki ,kabli ,anten ,masztów i złączek elektrycznych nie brakuje u mnie na wyjazdach :)

 

 

 

 

 

Załączone pliki



#26 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:47

Andrzej szkól się sam, a mi po prostu podaj link do takich badań, bo jak na razie są to Twoje fantazje. Ciekawe, ze pierwsze plecionki zawsze robili kolorowe. Ciekawe czemu nie białe. No i najważniejsze czemu prze róznych kolorach i takich samych "srednicach" podają ta sama wytrzymałość.

Marek, po cóż ten atak i oskarżenia o fantazjowanie czy "wierutne bzdury". Wiem co piszę!

Może trochę milej proszę. Nikt nie jest wszechwiedzący i wszechmogący, chyba że Bruce.

Kolory to zwyczajny marketing :)

Klient ma kupić więcej....kolorów.

Który z wędkarzy sprawdza moc plecionki na maszynie zrywającej?

4 sezon (6 wypraw) używam tej samej białej plecionki (firmy nie wymienię, chyba że na priv).

A linki do badań i testów? Bardzo proszę, choćby tu: https://www.sportfis...hing-line-color

Jeszcze raz polecam ten link, przynajmniej jest fachowy a nie marketingowy: https://raksa.com.pl...a-i-kevlar.html

Więcej - szukajcie a znajdziecie, wujaszk google dużo może.

Zacząłem o kołowrotku a 1 zdanie wplątało mnie w dyskusję o plecionce.

Akurat temat plecionek bardzo mnie interesuje.

Ostatnio testuję molekularny smar teflonowy, który powoduje mniejsze tarcie i mniejszą chłonność wody i nie powoduje zamarzania wody na lince. Akurat  tego ostatniego jeszcze nie przetestowałem.

Natomiast woda spmiędzy włokien wyciskana jest na zewnątrz i czuje się jak siłą bezwładności leci na twarz :)


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#27 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:49

co do latania z akumulatorem nie ma problemu tylko musi lecieć w bagażu głównym (nie wolno wnosić na pokład ) muszę zapytać Andrzeja bo wszystko wskazuje że koledzy którym je skonfiskowano mieli je w bagażu podręcznym

Zabrali z głównego bagażu, powiedzieli, że nie wolno w ogóle przewozić aku samolotem.

Wielkie spustoszenie robi kwas, wiem coś o tym jak wracałem autem z Gjesvaer i rozlał się kwas na przyczepce :(


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#28 shark.1971

shark.1971

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćRadom

Napisano 21 kwietnia 2016 - 18:54

Zabrali z głównego bagażu, powiedzieli, że nie wolno w ogóle przewozić aku samolotem.

Wielkie spustoszenie robi kwas, wiem coś o tym jak wracałem autem z Gjesvaer i rozlał się kwas na przyczepce :(

Andrzeju dlatego muszą być suche i nie ma problemu mój lata bez problemów



#29 shark.1971

shark.1971

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćRadom

Napisano 21 kwietnia 2016 - 19:13

Aby uściślić to używam baterii RBC2  APC bateria SBL 12V 7,2 Ah waga 2,5 kg można kupić mniejsze 7 Ah 2,1 kg  trzymając się tej zasady powinni zabierać baterie od laptopów może mieli aku żelowe



#30 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 21 kwietnia 2016 - 21:40

Widzisz kolego, to co w tych artykułach, to sprawa dawno wiadoma. Włókna dyneema nie barwią się. Farba nie ma żadnego wpływu na ich wytrzymałość. Kolor uzyskuje się poprzez różne technologie zewnetrznego kolorowania. Po pewnym czasie i tak się wypierze w wodzie. Tego doswiadczył każdy.

Wiec dalej twierdzę to co twierdzę - nie masz racji. Nie pisz wiec o 10% osłabieniu, jak nie potrafisz podać fachowego linka mówiacego o tym.

Własnie tak jak piszesz: "nie jesteś wszechwiedzący i wszechmogący".

Koniec tematu plecionek 


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#31 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 22 kwietnia 2016 - 05:55

A łowiłeś już na elektryki ???

nie ,nigdy to moj pierwszy kontak z elektrykami dlatego tyle pytań zadaje :) nie mam z tym doświadczenia



#32 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 22 kwietnia 2016 - 10:51

i elektryki juz w domu :) ,jeden dla mnie drugi dla kolegi z tego forum , nie taki wielki jest ten model 4000 jak myslalem , byc moze bedzie jeszcze dostępny model 1000 w następnym tygodniu wtedy porównam oba i zadecyduje który zostawię u siebie ,wrazenie robi bardzo solidnego i przybajerowanego :) ,instr po angielsku nie wiem jak wewnątrz menu bo nie mam pod co podpiac go ale to z rynku EU wiec pewnie też jest po angielsku

jak by ktoś był zainteresowany jeszcze kupnem to prosze via priv , jest jeszcze w tej dobrej cenie jeden lub dwa z tej wielkości a model mniejszy nie wiem ile bedzie do zbycia sztuk - jak będą

paragon lub fak oczywiście jest wystawiona , wszystko legalnie z gwarancja

Załączone pliki



#33 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 23 kwietnia 2016 - 20:38

Zdradzisz ceny dla potomności?

Wysłane z Tapatalka

#34 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 27 kwietnia 2016 - 17:00

został juz ostatni Shimano DENDOU-MARU 1000 Plays

wiecej ich nie bedzie w takiej cenie ,

jak ktos zainteresowany to prosze na priv ,

 

przepraszam ze to nie w zakładce giełda ale miałem kupic tylko dla siebie i dlatego byly moje pytania o nim

a okazało sie ze było więcej chętnych i 7 osob z forum + znajomych stalo sie szczęśliwymi posiadaczami multika w tej cenie 

Załączone pliki



#35 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 31 lipca 2016 - 17:38

okazało się ze jest jeszcze jeden fabrycznie nowy oczywiście do wzięcia , model 1000 ,jak cos to priva prosze



#36 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 02 sierpnia 2016 - 06:22

sprzedany



#37 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 22 stycznia 2017 - 16:01

okazało sie że jest jeszcze jedna szt do sprzedaży , model 4000 , cena taka sama jak wcześniej ,oczywiście nówka ,karton ,gwarancja itd jak ktos zainteresowany to prosze na priv



#38 jazgarz

jazgarz

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 02 sierpnia 2021 - 20:10

Witam !

Koledzy poszukuję polskiej instrukcji obsługi kołowrotka

Shimano Dendou Maru 1000 PLAYS.

Wersja pochodzi z polskiego sklepu niestety nie dołączono żadnej instrukcji,czy może ktoś pomóc ?

Prośba dla kolegi który nie może sobie poradzić,może ktoś ma jakąś wersje polską w PDF.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych