Skocz do zawartości


Przywieszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jans_*

Guest_jans_*
  • Gość

Napisano 24 lutego 2014 - 18:46

Jestem rok w plecy na bałtyckich łowiskach może pochwalicie się co teraz się sprawdza i może jakieś ciekawe spostrzeżenia / fotki mile widziane /. :)



#2 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 22 października 2014 - 00:27

Mam kilka pytań dotyczących przywieszek:

 

1. Dlaczego w jednych przywieszkach są stosowane główki jigowe z obciążeniem (najczęściej 3g, 5g, itp.), a w innych same haki ? Ma to jakieś większe znaczenie ? Nie znam się, ale wątpię aby chodziło tu o siłę dryfu, fale, itp. rzeczy.

 

2. Możecie polecić jakieś dobre główki jigowe bądz haki do przywieszek ? Szukałem już na necie bardzo dużo, jednak bardzo cięzko je znaleźć w jakimś sklepie internetowym, macie jakieś namiary na jakąś sprzedaż wysyłkową ? Co sądzicie o JAXON Marine ?

 

3. Jak wygląda tak w skrócie, przywieszka waszego wykonania ? Jak montujecie trok do żyłki głównej ? Wasze schematy ? Jak doczepiacie główkę jigową lub hak do troka ?


Użytkownik cudak edytował ten post 22 października 2014 - 00:32


#3 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 22 października 2014 - 09:44

Cześć

 

Ad1. Chodzi o lepsze trzymanie gumy, dorsz ma sporo ząbków którymi ładnie gumki ściąga i demoluje.

Ad2. https://belonka.pl/g...szt-w-opak.html

Ad3. Spora część kolegów korzysta z systemów opartych na Qbs-ach (https://belonka.pl/s...szt-w-opak.html

; https://belonka.pl/mucha-morska-dega-imitujaca-krewetke-qbs-0-50mm-hak-4-0-1350.html )

osobiście wolę zawiązać dwie pętelki na przyponie https://www.animated...imatedknots.com

 

Pozdrawiam i potworów z głębin życzę

Tedi


Użytkownik Tleilax edytował ten post 22 października 2014 - 09:45


#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 października 2014 - 11:15

Myślę, że główka daje też inny opad przywieszki.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 22 października 2014 - 12:31

Ad1. Chodzi o lepsze trzymanie gumy, dorsz ma sporo ząbków którymi ładnie gumki ściąga i demoluje.

Myślę, że główka daje też inny opad przywieszki.

 

 

Tak też się domyślałem.

 

 

 

 

No chyba je kupię, jadnak nie wiem jak z wytrzymałością. Przecież to JAX..... Piszę z kilkomai przedstawicielami w sprawie innych producentów, JENZI też ma, ale czy można sprowadzić ? Zobaczymy

 

 

Ad3. Spora część kolegów korzysta z systemów opartych na Qbs-ach (https://belonka.pl/s...szt-w-opak.html

; https://belonka.pl/mucha-morska-dega-imitujaca-krewetke-qbs-0-50mm-hak-4-0-1350.html )

osobiście wolę zawiązać dwie pętelki na przyponie https://www.animated...imatedknots.com

 

 

Nie krytykuje QBS-ów, ale szukam czegoś innego. Co do tych dwóch pętelek, to do pętelki na głównej żyłce (Dropper Loop) doczepiasz przywieszkę drugą pętelką ? Tak jak w wędkarstwie spławikowym, mocuje się przypon ? (Rysunek 1)  Czy odrazu do pętelki głównej mocujesz główkę jigową z gumą, lub hak z przynętą ? (Rysunek 2)

 

Rysunek 1 - https://www.imageupl...co.uk/image/oOK

 

Rysunek 2 - https://www.imageupload.co.uk/oOT

 

Jakie mają być odległości "a" i "b" w rysunkach 1, 2 ?

 

 

Stosowaliście może coś takiego ?

 

https://www.gamakats...spin-rings.html


Użytkownik cudak edytował ten post 22 października 2014 - 12:33


#6 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 22 października 2014 - 12:45

JENZI też możesz kupić w Belonce. Jaxony na tych czerwonych hakach (barbarian) są dobre (sprawdzone).

#7 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 22 października 2014 - 15:03

JENZI też możesz kupić w Belonce. Jaxony na tych czerwonych hakach (barbarian) są dobre (sprawdzone).

 

Jaxony kupie i sprawdze, skoro są dobre. JENZI które można kupić w Belonce to główki jigowe pływające, to pewnie całkiem inna praca przynęty, może kiedyś spróbuje. Poszukuję zwykłych, normalnych, np. firmy JENZI nr katalogowy 5341 003, 103, 403, 503.


Użytkownik cudak edytował ten post 22 października 2014 - 15:03


#8 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 października 2014 - 15:18

Można łączyć, tak jak w sp[ławikówkach, ale...

może to powodować splątania niestety. Dlatego albo mała mocna agrafka, albo na tyle duze oczko, które pozwala przewlec petlę. QBS daje mozliwość zmiany na łowisku przywieszki, ale wtedy trzeba mieć sporo nawiazanych lub mozna też agrafkę. Pewnie jest masa inych rozwiazań, bo co wedkarz, to jakiś pomysł :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#9 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 22 października 2014 - 15:30

... Dlatego albo mała mocna agrafka, albo na tyle duze oczko, które pozwala przewlec petlę...

 

 

Czyli metoda z rysunku 2 ?

 

 

Pewnie jest masa inych rozwiazań, bo co wedkarz, to jakiś pomysł :)

 

 

Zgadza się :) Ja jednak szukam prostych, ale sprawdzonych metod. Co by mnie w miare możliwości jak najmniej zawodziły.



#10 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 października 2014 - 17:04

Zawodziły w jakim sensie?


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#11 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 22 października 2014 - 19:52

Skoro szukasz rozwiązań najprostszych to rys.2.

Większość morskich haków ma na tyle duże oczko że przewleczenie przyponu z fluocarbonu 0.5 nie jart specjalnie problematyczne. 



#12 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 22 października 2014 - 21:42

Zawodziły w jakim sensie?

 

Wydaje mi się, że im mniej węzłów, tym mniejsza szansa na to, że któryś został nie do końca poprawnie zawiązany i może nas zawieść. Dlatego szukam najprostszych i najpewniejszych, sprawdzonych przez Was. Na pewno bardziej doświadczonych niż ja w wędkarstwie morskim. Ale szybko się uczę dogonię Was :)

 

Skoro szukasz rozwiązań najprostszych to rys.2.

Większość morskich haków ma na tyle duże oczko że przewleczenie przyponu z fluocarbonu 0.5 nie jart specjalnie problematyczne. 

 

Też mi się tak wydaje, muszę potrenować tego Dropper Loop'a :)


Użytkownik cudak edytował ten post 22 października 2014 - 21:43


#13 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 22 października 2014 - 23:15

Kiedyś robiłem testy z wiadrem wody na QBS, koralikach z poprzeczną dziurką do troka i dropperem. Zawsze wygrywał Dropper. Plastiki pękały lub qbs przeskakiwał na węźle w dól calego przyponu.
Inna sprawa, że obecnie na Bałtyku uwiązałbyś pętle jak do bocznego troka z 20tki i też by starczyło ;)

#14 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 23 października 2014 - 09:05

Grzegorz, ale napisz jaka waga wiadra z wodą powodowała uszkodzenie QBS, bo raczej małe szanse dziś na zdemolowanie zestawu przez bolusia :)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#15 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 23 października 2014 - 10:13

No ok 10 kg ;) ;) ;)
Może trochę mniej, ale to parę lat temu było i nie pamiętam już dokładnie, to było przed pierwszym wyjazdem więc się ludziłem, że może strzelić;)

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 23 października 2014 - 10:25


#16 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 23 października 2014 - 16:05

Praktycznie używam tylko QBS-y , nie widzę problemów z wytrzymałością , zawłaszcza te z Jenzi  , jaxony nie dokładne i czasami ciężko zapinają się ( trzeba nożem delikatnie podciąć ostrą krawędz  szczeliny . Zaczepów łapię sporo , pęka zawsze pletka . Używam 0,17-0,2  w grubszych nie widzę potrzeby . Zaleta QBS-a w szybkiej wymianie troku , czy co dość często stosuję całkowite jego wypinanie , więcej plusów nie widzę . A i na koniec robię wszystko z fluorokarbonu , ale to nie jest aż takie konieczne .



#17 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 28 października 2014 - 15:40

Oglądając w sklepach przywieszki morskie różnych producentów w głowie odrazu pojawiło się pytanie.

 

Dlaczego producenci używają tak wielkich krętlików, agrafek czy też krętlików z agrafkami ?

 

Przygotowując się do samoczynnego robienia przywieszek, zakupiłem odpowiednie akcesoria, itp. rzeczy. Jednak dla przykładu moje krętliki są o dwa razy mniejsze od tych w gotowych zestawach, mimo tego, że brałem nad wymiar. Mam Jenzi nr 6 wytrzymałość 30kg, długość około 1,5cm. Agrafki w gotowych zestawach, np. JAXON mają myślę, że za dużo się nie pomylę jak napiszę ponad 2cm. Po co aż tak wielkie ? Czy jest w tym jakiś większy sens ? Czy tak ma być ? Podejrzewam, że zostały zrobione z jakościowo gorszych materiałów i może dlatego są aż tak duże.

 

Jak jest wg Was ? Co o tym sądzicie ?

 

Ponadto jakiej firmy, rozmiary agrafek, krętlików oraz agrafek z krętlikami stosujecie do swoich przywieszek ?

 

Bo nie ukrywam trochę mnie przeraziły te rozmiary i nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując tylko 6. Podobna sytuacja z agrafkami, itp.


Użytkownik cudak edytował ten post 28 października 2014 - 15:42


#18 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 28 października 2014 - 16:36

Sam sobie odpowiedziałeś w poscie :)

 

Dobre i nierdzewne są firmy SPINWAL Marine. Jest sporo innych. Ja kupuję wiekszośc za granicą np. firmy AFW, Tsunami PRO, SPRO, ROSCO 


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 28 października 2014 - 16:46

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#19 cudak

cudak

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
  • MIejscowośćwoodstock

Napisano 28 października 2014 - 16:45

Ok, rozumiem.

 

AFW - rewelacja,

Spinwal Marine - wielkie, tzn. duże

 

A jakich rozmiarów ?


Użytkownik cudak edytował ten post 28 października 2014 - 17:01


#20 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 28 października 2014 - 21:19

SPINWALA możesz na Bałtyk nawet #12, bo tu nie ma czego się obawiać :) Ja co prawda używam Marine, bo lubię wieksze. Gdy jest zimno, to trudno bawić sie małymi agrafkami, ale to tylko podczas nieprzyjemnej aury.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych