Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontrole na granicy Norweskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 17 kwietnia 2017 - 20:02

https://www.radionor...let-i-bagasjen/


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#22 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2017 - 21:23

19tys NOK to trochę jest ale ciekawe na ilu bo "tłumacz" pisze "polski kierowca" , na siebie tylko miał? Zresztą nawet zakładając że było ich 6 czy 8 to i tak przegięcie :angry: . W końcu dojdzie do tego że zrobią np. limit 5kg fileta albo dla Polaków zakaz wędkowania. Trzeba jechać jak najszybciej. A swoją drogą dobrze im tak, jakby jeszcze dostali zakaz wjazdu na np. 5 lat :) .



#23 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 18 kwietnia 2017 - 11:18

Jeśli jechali w kilka osób to wystarczyło, że każdy miał boks 44l.
Rozumiem, że Ty Sacha taki prawilniak i nigdy nic ponad limit nie miałeś ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#24 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2017 - 14:34

Jeśli jechali w kilka osób to wystarczyło, że każdy miał boks 44l.
Rozumiem, że Ty Sacha taki prawilniak i nigdy nic ponad limit nie miałeś ;)

Z żalem przyznaję Ci rację , nie przekroczyłem limitu  :P . Mam box styropianowy  medyczny o gr. ścianki 7cm ale trochę podrasowany innym styropianem jeszcze. I na wcisk wchodzi ok. 18-20kg filetów. Już się ucieszyłeś  ;) ? , nic z tego jeździmy z żoną  :P więc nawet do limitu mi brakuje  :rolleyes:


  • zdrowaczekolada lubi to

#25 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2017 - 15:18

Barbarzyński kraj takie kary za kilka rybek. Nie słyszeli nic i małej szkodliwości społecznej .
W Polsce co innego kraj cywilizowany .

#26 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 18 kwietnia 2017 - 15:23

Piwka nad limit i ziemniaczka też nigdy nie wiozłeś?
Widocznie jesteś bez grzechu co może rzucić kamień ale i tak nie życz drugiemu co Tobie niemiłe :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#27 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 18 kwietnia 2017 - 15:38

Ale teraz to chyba mowa jest o dwóch różnych rzeczach?

 

Z racji tego iż od lat podróżujemy samolotem- drużyna z którą jeżdżę zabiera na prawdę symboliczne ilości, w tym są też koledzy, którzy nie zabierają ani grama fileta. Ziemniaczków ani piwka tez nie zabieramy- tam z reguły są sklepy :) .

Można?- Można.


  • longin lubi to

#28 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2017 - 17:08

Piwka nad limit i ziemniaczka też nigdy nie wiozłeś?
Widocznie jesteś bez grzechu co może rzucić kamień ale i tak nie życz drugiemu co Tobie niemiłe :)

Ziemniaczka nie bo nie widzę potrzeby, można kupić na miejscu. Piwka nad limit nie bo za dużo nie spożywam. Ale już whisky czy wino tak, przyznaję bez bicia :faja: . Tylko że ja wwoże a nie wywożę :P . 4 butelki wina to jest po prostu łamanie praw człowieka a na to zgody nie ma B) . Jeśli przez 2 tygodnie jem rybę to czym popijać jak nie białym winem ? Taka ryba gotowa sobie pomyśleć że ją świnia żre.


  • zdrowaczekolada i longin lubią to

#29 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 18 kwietnia 2017 - 17:53

To tylko potwierdza jaki człowiek pazerny i krótkowzroczny. Nie ważna jaka nacja. Polacy, Niemcy, Szwedzi, Czesi - wszyscy. Oczywiście nie każdy. Wywieźć ile się da! Jak długo jeszcze? Rok? Dwa? Może dziesięć czy piętnaście lat.! Co potem? Przecież teraz moda na skreia. W każdym markecie filety z tej ryby. Jak są w Polsce to pewnie i w innych krajach Europy też. A jak wiadomo skrei to dorsz tarłowy. Pełen ikry. Trzeba taką rzeź uprawiać? Limity! Niby pilnowanie rybaków zawodowych. Co to da? Jak każdy patrzy złowić i sprzedać jak najwięcej! Pamiętam nasz Bałtyk, gdzie złowienie dorsza 10-cio kilowego nie było żadnym wyczynem. A co teraz? Same Bolki! Dwu - trzy kilowy dorsz wzbudza sensację! Są limity, dla rybaków zawodowych. Są limity dla wędkarzy. Coś się zmienia na lepsze? Nie wydaje się! Jak wprowadzono limity należy je przestrzegać Tylko tyle! Przestrzegać! A kary powinny być nieuchronne i dotkliwe!

 

P.S. Tak na marginesie, ja również nie wywożę ryb z Norwegii ponad limit. Nawet się do niego nie zbliżam! Można ? Można! Jak ktoś wywozi 200 kg fileta z dorsza, to co? Będzie go żarł co dziennie przez cały rok? Czy sprzeda np za 30zł/kilo. I Norwegia się zwróciła i jeszcze zarobi!Przecież chyba nie oto chodzi!


Użytkownik longin edytował ten post 18 kwietnia 2017 - 17:58

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#30 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2017 - 18:01

P.S. Tak na marginesie, ja również nie wywożę ryb z Norwegii ponad limit. Nawet się do niego nie zbliżam! Można ? Można! Jak ktoś wywozi 200 kg fileta z dorsza, to co? Będzie go żarł co dziennie przez cały rok? Czy sprzeda np za 30zł/kilo. I Norwegia się zwróciła i jeszcze zarobi!Przecież chyba nie oto chodzi!

W 2014 widziałem na długim blaszaku Mercedesie 2 takie chyba 400l zamrażarki + chyba 8 dużych pudeł styropianowych na 6 wędkarzy z Polski.

Ale żeby nie było tylko o Polakach, Niemcy wywożą na potęgę. Nie pamiętam kto opowiadał mi co robią Niemcy.

Restaurator albo kilku składa się na pobyt dla kilku bezrobotnych i finansuje im pobyt w ośrodku wędkarskim. Mają obowiązek tylko zapełnić ileś tam zamrażarek i dowieźć do Niemiec filety.



#31 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 18 kwietnia 2017 - 18:09

W tym roku będąc na Bornholmie zauważyłem że nasi sąsiedzi z domku obok przywieźli również swoją zamrażarkę. Niemiaszki pewnie liczyli że i tam natrzaskają ryb i wycieczka im się wróci.



#32 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 kwietnia 2017 - 08:58

Ważne dla podróznych.

 

https://www.oslo.msz..._podrozujacych_


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#33 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 kwietnia 2017 - 09:37

No i proszę ! Do czego doprowadziła poprawność polityczna! Każdego kozojebca podejrzanego, choćby o cień związku z terroryzmem powino się z całą rodziną deportować tam z kąd przyjechał. Nawet wtedy, kiedy się był urodził już w Europie. Bo nie długo, my Europejczycy, będziemy się bali podróżować po Europie. Ba, nawet wychodzić z domu! Nie ma się czemu dziwić, że partie nacjonalistyczne mają co raz więcej zwolenników.

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#34 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 kwietnia 2017 - 09:40

Wyrzucic kogoś nie jest łatwo, bo niby gdzie go wyrzucić?


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#35 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 kwietnia 2017 - 09:42

Na pustynie !!! Ale lepiej na śmietnik!

Użytkownik longin edytował ten post 22 kwietnia 2017 - 09:44

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#36 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2017 - 09:46

Wyrzucic kogoś nie jest łatwo, bo niby gdzie go wyrzucić?

Kuwejt, Dubaj, Emiraty, Arabia Saudyjska i kulturowo i religijnie to samo więc teoretycznie powinni być zadowoleni. Tyle że tam nie dają zasiłków a jeszcze jak coś przeskrobiesz to chłosta jest najmniejszym wymiarem kary. Czyli nie przestrzegają praw człowieka. Zawsze mnie zastanawiało że Europie i Am. Pół. przeszkadza brak demokracji w Koreii Pół. i na Białorusi a zupełnie nie przeszkadza w Arabii czy Emiratach.


  • longin lubi to

#37 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 kwietnia 2017 - 16:26

Te państwa musiałyby ich przyjać, a to sa właśnie schody. To samo z tymi co płyna do wybrzeży UE. Nie ma gdzie ich zawracać.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#38 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2017 - 17:46

Te państwa musiałyby ich przyjać, a to sa właśnie schody. To samo z tymi co płyna do wybrzeży UE. Nie ma gdzie ich zawracać.

Marek, grupa należąca do najbogatszych na świecie nie przyjmuję wcale uchodźców mimo ich powiązań kulturowych i religijnych. Dlaczego? nie wiem. Mają u siebie ludzi z płd-wsch Azji a Arabów z innych krajów ie chcą.



#39 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 23 kwietnia 2017 - 06:48

Bo tam pewnie nie ma socjalu i musieli by zapierniczać, żeby przeżyć. A w Europie wszystko dostają bez wysiłku. Są biednymi imigrantami. To się należy! Z tego samego powodu nie chcą do Polski. Jak nie zgadzam się z PiS-m, to w jednym maja rację. Żadnych ciapanych.

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#40 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 23 kwietnia 2017 - 09:00

Bo tam pewnie nie ma socjalu i musieli by zapierniczać, żeby przeżyć. A w Europie wszystko dostają bez wysiłku. Są biednymi imigrantami. To się należy! Z tego samego powodu nie chcą do Polski. Jak nie zgadzam się z PiS-m, to w jednym maja rację. Żadnych ciapanych.

Oczywiście że nie ma socjalu. Socjal dostają ale tylko obywatele danego emiratu czy Arabii. W ostatnim się z Tobą nie zgadzam. Po pierwsze żaden z nich a przynajmniej jakieś 95% wcale nie chce być w Polsce, jesteśmy przystankiem przed wyjazdem gdziekolwiek za Odrę. W okresie listopad 2015 - styczeń 2017 Kanada przyjęła ponad 40tys i będzie dalej przyjmowała zwiększając te liczby, Słyszałeś gdzieś o zamachu terrorystycznym w Kanadzie ? No, chyba był jakiś epizod ale nie pamiętam szczegółów. Tyle że sito jest bardzo szczelne :faja: i biorą tylko rodziny i musi to być udokumentowane. Rozumiem że w Europie się tak nie da bo nie dzieli Atlantyk ale możliwości weryfikacji Europa też ma, czemu tego nie stosuje ? Nie mam pojęcia :rolleyes: .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych