Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pranie kombinezonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hero

Hero

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów
  • MIejscowośćOslo

Napisano 11 czerwca 2015 - 12:52

Witam.  jak pierzecie swoje kombinezony ?  wrzucacie do pralki czy raczej czyscicie recznie ?  jakie nastawienia jak w pralce ?  czy pranie w pralce moze wplynac negatywnie na wlasciwosci kombinezonu ??    



#2 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 11 czerwca 2015 - 13:18

ja daję bardzo mało żelu do prania, bez płynu do płukania, syntetyk, koniecznie bez wirowania

po wyschnięciu impregnat

kombi ma ok. 7 lat i jest ok



#3 chichot

chichot

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • MIejscowośćÅs

Napisano 11 czerwca 2015 - 14:40

Z tego co slyszalem najlepiej recznie i pod prysznicem :D ,moze to zabrzmi smiesznie ,ale dobrze ubrac sie w kombinezon i najlepiej osoba trzecia niech szoruje.Nie przesadzac z srodkami do prania



#4 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 11 czerwca 2015 - 16:04

Można kupić specjalne środki do prania goretexu i myślę, że do kombi powinny być ok. No i pranie ręczne.



#5 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 11 czerwca 2015 - 18:49

Jak zbroja była nowa to w ogrodzie ją ubierałem, namydlałem NIKWAXEM (zstaw ok. 50 zł) , potem szlauch i jechałem z koksem :) .

Teraz mam już trupa, nie chce mi się zbytnio zatem zatem pralka- ponownie NIKWAX- płyn + impregnat. Mam specjalny program do outdorów, ale jak wcześniej Marek pisał- grunt nie wirować i prać w niskiej temp.  ;) .



#6 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 11 czerwca 2015 - 19:33

Te rzeczy można prać mechanicznie w najniższych nastawach temperatury, ze specjalnym środkiem pioracym i impregnujacym i wyjmować z wody bez wirowania lub po spuszczeniu wody - zależnie jaki program ma pralka.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#7 halibut66.5

halibut66.5

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów
  • MIejscowośćlubliniec

Napisano 15 czerwca 2015 - 20:10

Moj pralka i niska temp. Jak do tej pory jest ok



#8 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 17 lipca 2015 - 15:14

Od tego sezonu mam "nie pływającego" IMAX-a. A to dlatego, że zacząłem pływać w kamizelce samopompującej.

Trzeba, więc pływam!

Niesamowite, ale nie czuję jej obecności.

No i najważniejsze mogę ten kombinezon wreszcie prać bez stresu, że coś nieopatrznie zniszczę.

Poza tym ten nowy model kombi jest dopasowany, lekki i miękki.

Cieplutki i miły wokół syi i rękawów! Nie przemaka i super oddycha. W piątek 3 lipca byliśmy 5 godzin na wodzie i cały czas padało!

Tutaj test termiki kombinezonu. 

Same plusy!


"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#9 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 18 lipca 2015 - 10:36

Od tego sezonu mam "nie pływającego" IMAX-a. A to dlatego, że zacząłem pływać w kamizelce samopompującej.

Trzeba, więc pływam!


Same plusy!

Dobry kombinezon pływający ma za zadanie utrzymywać na wodzie całe ciało i chronić od hipotermii . Jesteś pewien że uchroni od hipotermii nie pływający imax ? To że będziesz we wodzie w nim razem z kamizelką pływać jak dobrze dociążony spławik  jest pewne , a reszta wielka nie wiadoma , ten  handlowiec promujący wyrób biega godzinę po lodzie no to argument o kąt wiesz czego bo jemu akurat nie zimno , bo do pływających kombi istnieję tablica ile minut wytrzymasz w wodzie o różnych temperaturach ( dla kombi ratunkowych ten parametr jeszcze bardziej rozbudowany ) nie wspomnę nawet o normie SOLAC  . Kombinezony pływające po to i zbudowane żeby uratować życie we wodzie  w trudnych warunkach klimatycznych . Ten twój nie pływający imax ma inne zadanie tak samo jak kombi narciarskie , wysokogórskie , do polowań .... . Przecież nie jedziesz  mercedesem klasy GL   broną przeorać pole tylko  traktorem bo po to zbudowany , z kombi podobnie . Ale wolny kraj i każdy może robić jak uważa , nawet majtki na głowie nosić zamiast czapki , tylko to nie znaczy że i wszyscy muszą tak robić . 


Użytkownik czeburaszka710 edytował ten post 18 lipca 2015 - 10:38

  • zdrowaczekolada lubi to

#10 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 18 lipca 2015 - 15:19

Niemcy w Gjesvaer mieli kombi pływające, wypadli za burtę i wychłodzili się....na śmierć!

Płynęli po alkoholu........

Hipotermia wynika z czasu przebywania w wodzie!

Najważniejsze to najszybciej jak tylko się da, podjąć delikwenta do łajby i rozgrzać go, np. kocem ratunkowym....wrócić do portu, jeśli można.

Tak przynajmniej szkolili mnie na żeglarza :)

Chyba, że się pływa samemu na łodzi......

Masz rację, to jeszcze wolny kraj i majtki na głowie mogą np. komunikować w jakim jestem nastroju ;)

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego co robię, z szacunkiem przepraszam i...pozdrawiam z uśmiechem.

P.S. Ostatnio uwielbiam łowić z "czeburaszkami" 230-gromowymi :)

Załączony plik  wegorz1.JPG   347,21 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  wegorz2.JPG   405,44 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  wegorz3.JPG   406,83 KB   2 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik zdrowaczekolada edytował ten post 18 lipca 2015 - 15:24

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych