Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - mozliwe, że to jest ostateczny projekt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 04 marca 2015 - 16:54

wędkarz- osoba, która zamiast siedzieć w robocie albo w markecie bezczelnie poddaje się rekreacji- kara ma być surowa :D B)


Użytkownik giaur27 edytował ten post 04 marca 2015 - 16:55

  • czeburaszka710, †† Rysiek †† i Lasol lubią to

#22 Slodziaksos

Slodziaksos

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • MIejscowośćDal w pobliżu Oslo

Napisano 04 marca 2015 - 17:24

Luksus musi kosztować.



#23 zdrowaczekolada

zdrowaczekolada

    megavega

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 658 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 04 marca 2015 - 20:55

Oczywiście, że tak jest, zgadzam się Jasiu w 100% z tym, jaka jest rola każdego rządu, nie tylko w Pl zresztą. Problem polega na tym, ze jak się źle zarządza, robi nieprzemyślane, głupie i złe reformy, trwoni publiczne pieniądze na idiotyzmy to w końcu pieniędzy zabraknie. A jak zabraknie- to trzeba jej poszukać gdzie indziej. I tak się ludzi doi. Bo cytrynę można wycisnąć tak, by było trochę soku, a można do cna i na koniec jeszcze zetrzeć skórę...

Wiem co mówię, bo szaleństwom w budżetówce przyglądam się od wielu lat i przeżyłem niejeden rząd.

Ale zbaczamy z tematu chyba :).

 

Margaret Thatcher: Nie ma czegoś takiego jak "publiczne pieniądze". Jeżeli rząd mówi, że komuś coś "da" - to znaczy, że zabierze Tobie, bowiem rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.


  • czeburaszka710 lubi to

"Tylko wytrwałość jest wszechmocna" - http://megavega.pl


#24 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 06 marca 2015 - 08:47

 
Zaczerpnięte z PPW
"Szanowni Państwo
W dniu wczorajszym na stronach www.inspektoratów w tym również Gdyńskiego pojawiły się informacje dot. nowych opłat min. określających zryczałtowane stawki wg nowej ustawy rybackiej która weszła w życie w dniu wczorajszym, jednocześnie wraz z wejściem ustawy powinny być przekazane przez Minrol do informacji publicznej jak i Inspektoratów rozporządzenia regulacje wysokość opłat wraz z odwołaniem starych regulacji.
Wg informacji posiadanych w chwili obecnej nie ma nowych obowiązujących rozporządzeń stosownych do obecnego stanu .
Wobec faktu umieszczenie w Państwa biuletynie jak i interpretowanie wysokości nowych opłat wg Nowej Ustawy Rybackiej z dnia 4/03/2015
wg ust 95.1 tej ustawy która wyraźnie wskazuje że rozporządzenia zostaną wydane osobno przez i tu wyraźnie zaznaczam przez ustawodawce .
W tym przypadku sprawą oczywistą jest że w przypadku braku nowych rozporządzeń obowiązują stare regulacje i nieodwołane rozporządzenia dot. opłat za uzyskanie licencji.
Jednocześnie zwracam uwagę na rażące różnice wysokości opłat pomiędzy inspektoratami Szczecin, Słupsk i Gdynia .
Nasuwa się w tym przypadku wniosek że z Państwa strony doszło do nadinterpretacji ustawy co wyraźnie mogę wskazać nie leży w gestii Inspektoratów."
Norbert Żukowski
Wychodzi na to że za bardzo się pospieszyli - nadgorliwi.
 
 

Użytkownik okno edytował ten post 06 marca 2015 - 08:52

  • Tleilax lubi to

#25 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 06 marca 2015 - 10:16

PPW to bardzo fajny portal Pomorski Przewodnik Wędkarski


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#26 wiwaldi

wiwaldi

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • MIejscowośćCharzykowy

Napisano 24 listopada 2016 - 20:07


Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 listopada 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i warunków wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego.

Nowe zmiany w rozporządzeniu uderzają w wedkujących na wodach morskich wewnętrznych i granicach portów. Metoda spiningowa całkowicie wyemilinowana od 15.09 do końca lutego każdego roku.
Jest jeszce co nieco o połowach z kutra. Zapraszam do lektury.

https://www.dziennik.../du/2016/1855/1

#27 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 24 listopada 2016 - 21:57

Dobra zmiana....  czyli znów coś spierniczyli....


  • Tleilax lubi to

#28 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 25 listopada 2016 - 08:51

Wydaje mi się, ze zakaz nie dotyczy wędkowania z plaży w wyznaczonym terminie bo morskie wody wewnętrzne to nie plaże naszego wybrzeża a wody których zasięg reguluje ustawa o obszarach morskich RP.



#29 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 25 listopada 2016 - 10:29

Może sie mylę ale to rozporządzenie dotyczy obszaru portów. Szkoda uczciwie łowiących ale rzeź jak tam się w zimę odbywała miała mało wspólnego z wędkarstwem. Szkoda  że nie pomyśleli rówinież o ochronie kanałów i innych tego typu miesc bo np. kanał Jamneński ma już "sławę" ;)


Użytkownik Tleilax edytował ten post 25 listopada 2016 - 10:29

  • giaur27 lubi to

#30 wiwaldi

wiwaldi

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • MIejscowośćCharzykowy

Napisano 25 listopada 2016 - 12:50

Czas pokaże jak zmiany interpretować będą urzednicy morscy i inne organy kontrolne. Pewnie będą mieć do zmian wytyczne. :(

#31 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 25 listopada 2016 - 22:44

Wydaje mi się, ze zakaz nie dotyczy wędkowania z plaży w wyznaczonym terminie bo morskie wody wewnętrzne to nie plaże naszego wybrzeża a wody których zasięg reguluje ustawa o obszarach morskich RP.

 

Jak zwykle w tych durnych ustawach decyduje jakiś przecinek.

Jeśli dotyczy to portów to pół biedy ale w podanym terminie dla spinningistów odpadają porty , Martwa Wisła i Motława na odcinkach morskich.
Jeśli dotyczy całych Morskich Wód wewnętrznych to  jeszcze Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany , cała zatoka Pucka i część Gdańskiej



#32 Trebron

Trebron

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów
  • MIejscowośćRumia

Napisano 28 listopada 2016 - 12:39

Jak zwykle w tych durnych ustawach decyduje jakiś przecinek.

Jeśli dotyczy to portów to pół biedy ale w podanym terminie dla spinningistów odpadają porty , Martwa Wisła i Motława na odcinkach morskich.
Jeśli dotyczy całych Morskich Wód wewnętrznych to  jeszcze Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany , cała zatoka Pucka i część Gdańskiej

 

Własnie wszystko jest w tym przecinku ;)



#33 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 29 listopada 2016 - 11:26

...przecinki przecinkami, ale "wieje zgrozą" na zbiornikach coraz bardziej...

 


  • easyrider lubi to

#34 goss

goss

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów
  • MIejscowośćSochaczew

Napisano 30 listopada 2016 - 09:23

Zawieje jak odłamkiem wedkarze oberwą od tumanów stanowiąccych nowe prawo https://www.patrykzb...chtowej-polsce/ amatorskiego połowu ryb też to dotyczy.

#35 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 01 grudnia 2016 - 10:30

https://www.tawernas...est-bliski/5572



#36 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 01 grudnia 2016 - 10:39

No niestety kolejna zjebana ustawa. Te dojna zmiana chyba nic dobrego jeszcze nie zrobiła i nie zrobi, chyba , ze odda władzę.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#37 Steron

Steron

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • MIejscowośćKońskie

Napisano 05 lutego 2017 - 18:11

Witam! Nigdy nie łowiłem na morzu i jestem zielony. Zamierzam wybrać się w tym roku pierwszy raz nad morze ze spinningiem na trocie i belony. Wyczytałem że potrzebny mi będzie dowód osobisty i dowód wpłaty do okręgowego inspektoratu rybołówstwa morskiego. Żadnych innych pozwoleń. I teraz mam mętlik w głowie czy ma znaczenie w którym okręgowym inspektoracie dokonam wpłaty Gdańsk, Słupsk, Szczecin itd.? Wszędzie na swoich stronach podają swoje konto do wpłaty. I tera mam wątpliwości czy pozwolenie jest na całe morze czy tylko w tych okręgach w których dokonamy wpłaty? Wydaje mi się że niema to żadnego znaczenia gdzie dokonam wpłaty, ale chcę mieć pewność że jak podejdzie do mnie kontroler to nie powie że panu tu nie wolno łowić i dowali karę. Druga sprawa czy jak będę chciał wybrać się na kuter na dorsze to wtedy korzystam z pozwolenia kapitana i nie potrzebuję wtedy żadnych dowodów wpłaty zgadza się? Bardzo proszę o odpowiedź osób które łowią w Bałtyku i się orientują w temacie. Proszę też jeżeli jest lepsze miejsce na tego posta o przeniesienie go w odpowiednie miejsce dla innych nowych -nie zorientowanych.



#38 Grześ

Grześ

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów
  • MIejscowośćŚwiecie

Napisano 05 lutego 2017 - 21:32

https://oirm.gdynia....iki/Page568.htm
Ja robiłem przelew do orim w Gdyni i pani z którą rozmawiałem w tym urzędzie powiedziała że zezwolenie (przelew) jest ważny na całych wodach morskich .Na kutrze nie potrzebne Ci żadne pozwolenie, chyba że płyniesz z np.kolegą który nie jest armatorem a jest amatorem i ma motorówkę i potrzebuje takie samo pozwolenie jak ty.

#39 Steron

Steron

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • MIejscowośćKońskie

Napisano 05 lutego 2017 - 21:56

Aha czyli nie jest ważne gdzie opłacę, byle by było opłacone. Wielkie dzięki!



#40 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 30 października 2017 - 10:35

Nowe okresy ochronne!

Zmiana w okresach ochronnych suma, szczupaka i węgorza
Aktualności | 2017-09-07 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Informujemy że Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydał w dniu 24 lipca rozporządzenie zmieniające rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U. z dn.8.08.2017 r., poz.1510).
W myśl zawartych w tym rozporządzeniu zapisów, zmianie ulegają okresy ochronne dla następujących gatunków ryb poławianych w powierzchniowych wodach śródlądowych:

1. Sum (Silurus glanis L.) – od 1 stycznia do dnia 31 maja;
2. Szczupak (Esox lucius L.) – od 1 stycznia do dnia 30 kwietnia;
3. Węgorz (Anguilla anguilla L.) – od 1 grudnia do dnia 31 marca.

W związku z tym Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego podjął w dniu 26 sierpnia br. uchwałę o zmianie w obowiązujących zapisach Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW w punktach dotyczących okresów ochronnych suma i węgorza. W przypadku szczupaka zapisy RAPR nie ulegają zmianie, gdyż są tożsame z wydanym rozporządzeniem. Oznacza to, że wydłużony okres ochronny dla szczupaka obowiązuje teraz na wszystkich śródlądowych wodach powierzchniowych w kraju, a nie jak dotychczas tylko tych użytkowanych przez PZW.

Pamiętać jednak należy, że zgodnie z Rozdz. VI pkt. 11. RAPR okręgi PZW w uzasadnionych przypadkach mają prawo do wydłużenia okresu ochronnego poszczególnych gatunków ryb.

[MM]

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych