Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 02 marca 2017 - 00:44

 

Mariusz, ja też bym poszedł do lasu, gdybym zył w tamtych czasach. Ale co z tego?


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#42 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 05 marca 2017 - 09:20

Mariusz, ja też bym poszedł do lasu, gdybym zył w tamtych czasach. Ale co z tego?

 ... to już każdy powinien samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale myślę, że przynajmniej powinniśmy okazać szacunek za walkę o niepodległość.

 

 

Odpowiednia metodologia nauczania z włączoną w nią pedagogiką wstydu zbiera żniwa do dziś...nikt raczej nie neguje walki z Niemcami, no ale jeśli Ci sami ludzie z AK i NSZ stawiali opór kolejnej okupacji tym razem przez Stalina (na bagatela 50lat) , tu już jest wielki problem  z ocenom ich motywacji- szkoła nie poszła w las.

Nie?- a może jednak tak ... zobaczcie na posty w tym temacie- nie trzeba nic więcej.

 

 

 

 

...a tutaj o człowieku, którego książki zaraziły mnie dawno, dawno temu Historią Polski...polecam

https://www.youtube.com/watch?v=2QFKinwOlK0



#43 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 05 marca 2017 - 09:21



#44 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 01 marca 2018 - 08:38

CHWAŁA BOHATEROM !!!

 

 

 

 

Załączone pliki



#45 kafas

kafas

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 01 marca 2018 - 09:47

Kat Mokotowa - wykonał wyrok na rtm. Pileckim.

Uciekł (najprawdopodobniej do Izraela) i słuch po nim zaginął :angry:



#46 kafas

kafas

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 01 marca 2018 - 09:48

Kat Mokotowa - wykonał wyrok na rtm. Pileckim.

Uciekł (najprawdopodobniej do Izraela) i słuch po nim zaginął :angry:Załączony plik  Śmietański.jpg   38,41 KB   0 Ilość pobrań



#47 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 01 marca 2018 - 09:57



#48 Stanley

Stanley

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 01 marca 2018 - 11:12

Każdy powinien sam zachować rozsądek - umieć odróżnić bohaterów od pospolitych bandytów. Nie ma co się zachłystywać. Nie ma co się obrażać .

Użytkownik Stanley edytował ten post 01 marca 2018 - 11:27

  • deepex i goss lubią to

#49 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 01 marca 2018 - 11:51

Każdy powinien sam zachować rozsądek - umieć odróżnić bohaterów od pospolitych bandytów. Nie ma co się zachłystywać. Nie ma co się obrażać .

 

To jest wątek o bohaterach walczących z kolejną tym razem sowiecką okupacją- o zbrodniarzach z NKWD, UB, KBW i pospolitych bandytach można zawsze założyć inny...


Użytkownik giaur27 edytował ten post 01 marca 2018 - 11:52


#50 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 01 marca 2018 - 21:31

To jest wątek o bohaterach walczących z kolejną tym razem sowiecką okupacją- o zbrodniarzach z NKWD, UB, KBW i pospolitych bandytach można zawsze założyć inny...

Tyle że dla jednych "Żelazny" , "Jastrząb", "Ogień" . "Łupaszka" , "Bury" to żołnierze wyklęci a dla innych już nie, raczej innego określenia używają.

Jakoś nie widzę woli postawienia pomników "Żelaznemu" , "Jastrzębowi" czy "Buremu" tam gdzie mordowali cywili. "Ogniowi" postawili ale coś tubylcy co jakiś czas go brudzą i niszczą, może nie doceniają osiągnięć. "Łupaszka" też ma swoje na sumieniu i chyba pomnika nie ma.



#51 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 01 marca 2018 - 21:48

To wobec powyższego jak można stawiać w jednym szeregu rotmistrza Pileckiego, czy  majora Piwnika "Ponurego", z kolaborantami z Brygady Świętokrzyskiej NSZ? Czy z całą Armią Krajową? Atak w samym końcu wojny  Brygady na obóz koncetracyjny dla kobiet 5 maja 1945 w Holiszowie  na terenie Czech, daje im moralne prawo do odgrywania roli bojowników o Wolną Polskę? A przez resztę okresu swojego istnienia, mniej czy bardziej jawną współpracą z Niemcami i Gestapo. To nic nie znaczący epizod? Bo była nastawiona antykomunistycznie i kilka razy zaatakowała oddziały partyzantów rosyjskich, czy oddziały AL i BCH! Jakby nie patrzyć na to, to były walki bratobójcze.Mówię tu o potyczkach z oddziałami BCH i AL-u. Ktoś chyba pomylił pojęcie Patriotyzmu! Wyłączając oczywiście "Prawdziwych Polaków" i Kiboli! Moje spojrzenie na Polskę jej historię jest inne! Wobec czego jestem "drugim sortem" i "zdradziecką mordą".
 


Użytkownik longin edytował ten post 01 marca 2018 - 21:51

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#52 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 01 marca 2018 - 23:29



#53 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 02 marca 2018 - 15:03

https://oko.press/bu...erzy-wykletych/


  • Tom_S i longin lubią to

#54 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 02 marca 2018 - 18:39

https://oko.press/bu...erzy-wykletych/


To czym ta banda różniła się od oddziałów SS, i UPA na Wołyniu? Jak można upamiętniać tego rzezimieszka Burego marszami w Hajnówce? Skandaliczne zachowania ONR-u! Niebawem zaczną gloryfikować Hitlera bo walczył z komuną! A mamy pretensje do Ukraińców o Banderę! Moralność Kalego!
  • Sacha lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#55 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 02 marca 2018 - 19:40

https://oko.press/bu...erzy-wykletych/


Tu jeszcz o Burym. Nie ja , IPN;
1 października 1949 Romuald Rajs został skazany przez sąd na karę śmierci za zbrodnie popełnione na ludności cywilnej. W trakcie procesu „Bury” próbował przekonać sąd, że furmanów rozstrzelał samowolnie dowódca drużyny o pseudonimie „Modrzew”, a on sam nie wydał nigdy takiego rozkazu. Jerzy Kułak twierdzi jednak, że taka samowola w oddziale nie była możliwa, a „Bury” kłamał, próbując uniknąć odpowiedzialności[2]. W III Rzeczypospolitej 15 września 1995 wydany na „Burego” wyrok śmierci został unieważniony przez Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na podstawie przepisów Ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego. 30 czerwca 2005 Instytut Pamięci Narodowej umorzył śledztwo w sprawie Rajsa „wobec prawomocnego zakończenia postępowania o te same czyny przeciwko sprawcy kierowniczemu oraz śmierci bezpośrednich sprawców i niewykrycia części z nich”[1]. W orzeczeniu napisano m.in.[1]:

Quote-alpha.png Zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu i lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wręcz przeciwnie akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich" (...) Działania pacyfikacyjne przeprowadzone przez „Burego” w żadnym wypadku nie sprzyjały poprawnie stosunków narodowych polsko-białoruskich i zrozumienia walki polskiego podziemia o niepodległość Polski. Przeciwnie tworzyły często nieprzejednanych wrogów lub też rodziły zwolenników dążeń oderwania Białostocczyzny od Polski. Żadna zatem okoliczność nie pozwala na uznanie tego co się stało za słuszne[1].
Upamiętnienie Edytuj

Użytkownik longin edytował ten post 02 marca 2018 - 19:42

  • kaz lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#56 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 02 marca 2018 - 19:59

Jak można upamiętniać tego rzezimieszka Burego marszami w Hajnówce

Można bo "Bury" był dobrym Polakiem-katolikiem. Nie wiem czy zarejestrowałeś że mordował w zdecydowanej większości prawosławnych a jeśli katolika to przez przypadek. "Bury" strzela a pan Bóg kule nosi. Przed wojną Białorusini (prawosławie) biedniejsi od Polaków (katolików). Białorusini mogli być co najwyżej parobkami albo jako małorolni robić u polskiego szlachcica albo bogatego chłopa. Nasi dawali im popalić bo przecież ciut wcześniej to byli zaborcy a kto by się zastanawiał Ukrainiec, Białorusin czy Rusek, wsjo rawno. Ale łączyło ich jedno - nienawiść do Żydów. Kopiuję z Wiki :

W 1921 Siemiatycze liczyły 5694 mieszkańców (6816 os. w 1931). Orientacyjny skład społeczeństwa był następujący: 65% żydzi, 25,7% katolicy, 9% prawosławni. Za Polaków uważało się 33%, do narodowości żydowskiej przynależność deklarowało ok. 61% i białoruskiej ok. 5%. Orientacyjnie w mieście mieszkało ok. 26% Polaków, 65% Żydów, 8% Białorusinów. Gminę siemiatycką zamieszkiwało 10 676 osób, 54% prawosławnych, 45% katolików, Polacy stanowili połowę ludności, druga połowa to Białorusini. 

Na dobrą sprawę to największe prawa do Siemiatycz powinien mieć ............. Izrael :P. Dlaczego o tym ? Bo nasi po wkroczeniu Niemców zrobili Żydom to co w Jedwabnym ale na mniejszą skalę. Żądamy od Ukraińców przyznania się do Wołynia a sami tematów takich jak ten unikamy jak ognia. 


  • kaz lubi to

#57 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 538 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 02 marca 2018 - 20:23

Nie znoszę historii bo zawsze jest przez kogoś manipulowana. Rozdrapujemy stare,  zagojone już prawie rany, żeby jeszcze bardziej się podzielić? Komu takie podziały są na rękę? Pamiętam kiedyś pojechałem na wywiadówkę do syna (ogólniak) . Wychowawczyni śpiewa tekst:

"... Oni są tak za sobą i wszyscy się tak wspierają, że nie ma możliwości w sumie poprawnie ich wychować. Nie ma do nich dostępu..."

Myślę sobie - pojebało babę czy co? Ale ona tak serio całkiem.... No ale podzielony lud łatwiej trzymać za mordę. Taka jest prawda. I ona o tym wiedziała, chociaż nie mogła się z tym pogodzić.


  • kaz i Sacha lubią to

Zorro za dużo gada...


#58 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 02 marca 2018 - 21:01

Nie znoszę historii bo zawsze jest przez kogoś manipulowana. Rozdrapujemy stare,  zagojone już prawie rany, żeby jeszcze bardziej się podzielić? Komu takie podziały są na rękę?  No ale podzielony lud łatwiej trzymać za mordę. Taka jest prawda. I ona o tym wiedziała, chociaż nie mogła się z tym pogodzić.

Uwielbiam historię. Tyle że trzeba brać pod uwagę nie tylko to co piszą w podręcznikach. W tej chwili podziały są potrzebna rządowi żeby trzymał nas za mordę a myślę że przed wyborami jeszcze te podziały uda się pogłębić.


  • easyrider i longin lubią to

#59 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 02 marca 2018 - 21:45

Uwielbiam historię. Tyle że trzeba brać pod uwagę nie tylko to co piszą w podręcznikach. W tej chwili podziały są potrzebna rządowi żeby trzymał nas za mordę a myślę że przed wyborami jeszcze te podziały uda się pogłębić.


Ja również kocham historię. Ale nie taka zmanipulowaną, na potrzeby jednej partii. Najciekawsza jest ta, której nie ma w oficjalnych podręcznikach, pisanych dość często na zamówienie jakiejś opcji politycznej. Historia to fakty, zdarzenia, postaci,i daty. Wszystko to można dowolnie interpretować. Dlatego, o ile to możliwe staram się poznawać fakty z kilku stron. Dlatego patrząc np na Żołnierzy Wyklętych, nie można dać się ponieść bezkrytycznie obowiązującym trendom. Nic nigdy nie jest ani białe, ani czarne. Czasem bywa szare. I to też trzeba zaakceptować. Polacy i Polska nie jest ani gorsza, ani lepsza niż inne nacje. I mie ma co udawać, albo udowadniać, że jesteśmy bez skazy. Bo to przynosi więcej szkody niż pożytku w ogólnym rozrachunku.
A budzenie uśpionych demonów typu oszalały nacjonalizm, może nam się bokiem odbić!

Użytkownik longin edytował ten post 02 marca 2018 - 21:54

  • Tom_S, Sacha i Konektor lubią to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#60 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 04 marca 2018 - 09:56

"... złe to ptaki, co własne gniazda kalają"

 

Dziesiątki tysięcy tych, którzy walczyli o niepodległość ojczyzny najpierw z Niemcami, potem z Sowietami w grobie się przewraca.

 

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych