Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon 2014 otwarty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 21 września 2014 - 11:30

20.09.14 O 7.00 wypływamy Admirałem II z Władka. Po ok. 1 godzinie zaczynamy łowić na
głębokości 30 m. Jest ciepło i mgła. Dryf niewielki. Dorszy nie ma. Dłubiemy pojedyńcze sztuki.
Po 3 godzinach przepływamy na łowiska o głębokości ok. 70m. Dryf wyrażnie się zwiększył.
Pogoda jest cudowna ale rybki niestety słabo współpracuja. Z radia dowiadujemy się, że na
innych jednostkach jest podobnie. Kolega wyciąga największego dorsza 2,4 kg a ja ilościowo mam
najlepszy wynik na kutrze- limit x 2 z kawałkiem.Po drodze z grzeczności ustępujemy miejsca promowi STENA LINE. Do końca rejsu nic się nie zmienia.
Jak na koniec lata to był udany rejs a wędkarsko powalczymy następnym razem.
Załączam kilka fotek.

Załączone pliki



#42 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 04 października 2014 - 22:47

Witam
W piątek po długiej nie obecności we Władysławowie melduje się z samego rana w porcie z chęciami popłynięcia na dorszyka. Pierwszą czynnością jest oczywiście zaklepanie miejsca. Czasu do wypłynięcia mam jeszcze sporo więc udaje się na spacer z ciekawością kto wypływa. Pogodę zapowiadali wręcz bajeczną więc ludzi i jednostek szykujących się do wypłynięcia sporo rzekł bym że chyba co pływa za dorszykiem wypłynęło,
 

DSCF8241.jpg


DSCF8242.jpg


DSCF8245.jpg


DSCF8246.jpg


DSCF8253.jpg


DSCF8257.jpg


DSCF8258.jpg

 

dosłownie las sterczących kiji powtykanych w uchwyty.

Wypływamy o 7 gdy słoneczko nie śmiało przebija się przez chmurki,
 

DSCF8259.jpg

 

i kierujemy się na zachód na płytkie wody 17 - 20 m gdzie zaczęliśmy wyciągać pierwsze dorszyki w asyście Comandora

 

DSCF8262.jpg

 

Wspomnę tu o taktyce jaką zastosowałem łowiąc na płytkiej wodzie. Napłyniecie na kupkę,pilkier w dół, dwa, trzy ruchy i dorszyk złowiony. Drugi rzut to odrzut jak najdalej od łódki i za zwyczaj łowił się drugi, i tak z kupki na kupkę. Metoda sprawdzona z zatoki jak nie udało się złowić przy burcie w pięciu ruchach to udało się z odrzutu.

Wielkością nie powalały, ot bolki sobie tam pływały więc kierujemy się na głębsze wody 45 - 60 m gdzie skupiona była większa część floty,
 

DSCF8263.jpg


DSCF8264.jpg

 

z nadzieją na większe okazy. Trochę tam połowiliśmy,

 

DSCF8267.jpg

 

Modnym kolorem okazał się czerwony zarówno pilkier jak i twister.

 

DSCF8268.jpg

 

a następnie przeskok na jeszcze głębiej tak na 72 -75 m. Tu już raczki bolały od wyciągania bo i też dorszyki wykazywały większe chęci do współpracy i raczej bolkami nie były.

Słoneczko chyliło się ku zachodowi,
 

DSCF8272.jpg

 

więc czas było wracać do portu zostawiając spienione fale za sobą.

 

DSCF8269.jpg

 

W porcie jesteśmy o 19, więc 12 godzin na morzu przy pięknej pogodzie, rybki dopisały, a ile ? - wystarczająca ilość i tu jest całe piękno łowienia na morzu.
Pozdrawiam
Jan


Ten post został wypromowany na artykuł

Użytkownik okno edytował ten post 04 października 2014 - 22:52

  • kaz, Slodziaksos i Artur lubią to

#43 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 13 października 2014 - 21:35

Witam
Koledzy jeżeli ktoś był ostatnio na rejsie we Władku
dajcie jakieś info. Planujemy rejs 17.10.14.

#44 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 14 października 2014 - 20:04

Cześć ogólnie płytko ja na Władek 30-40 m, większość rejsu sprawdzały się przywieszki w ciemnoszarym, brązowym, fioletowym i czerwonym kolorze, brania również na pilkera.

Pozdrawiam i powodzenia.



#45 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 15 października 2014 - 11:00

Dzięki za info. W tym sezonie już we Wladku łowiłem tak płytko.  Jak możesz to

powiedz czy dorsze intensywnie braly czy też sporadycznie . Podejrzewam, że skoro nie napisałeś

przeważały bolki.

Pozdrawiam



#46 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 października 2014 - 14:29

Cześć,

Żerowanie raczej słabe, dryf znikomy pilkery 120-160. Mi trafiły się tylko dwa dublety, przeważały bolki, ale trafiłem jedną 3 i jedna 4. Radzę od razu rozrzucać się na boki i łowić z opadu.

Pozdrawiam.



#47 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 17 października 2014 - 08:27

Cześć,

Ze względu na pogodę rejs odbyl sie 16.10.2014 na Admirale II. Probowaliśmy coś złowić na glebokości ok. 30m.

Mimo usilnych starań szypra dorsze nie żerowały. Nasze wędkowanie przypominalo  ciągłe dłubanie,którego efektem bylo złowienie np.

1 dorsza na kuter. Tylko pogoda poprawiała nam humory.Przeważaly bolki i trochę większe bolki.

Zadne metody i przynęty nie pomagaly. Wszystkie jednostki i wędkarze w tym dniu mieli ten sam problem: brak efektów.

Pozdrawiam i do następnego razu.



#48 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 11:00

No cóż czasami tak jest, i oby tych momentów było jak najmniej. Czego życzę wszystkim.

Pozdrawiam Andrzej  :D .



#49 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 20 października 2014 - 10:22

17.10 Kołobrzeg. Rejs 16 godz. na łowiska pod Bornholmem. Pierwsze 3 godziny, to praktycznie co rzut, to ryba (częste dublety) - trochę to męczące :D

Dużo ładnych rybek 1-2kg największa ok. 4kg. Na minus duża fala i dryf.



#50 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 20 października 2014 - 11:25

Jako ciekawostkę dodam, że złapałem w toni 2 Seje :)



#51 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 23 listopada 2014 - 18:13

Witam,
Rejs 21.11.14. Wypływamy o 6.00 Admirałem z Władysławowa. Jest pochmurno ale stosunkowo ciepło.
Po około 2 godzinach zaczynamy łowić na 40m. Jest spora falka i dość duży dryf.
Rybki słabo żerują. Płyniemy dalej na północny-zachód, docelowo ok. 30 mm od portu.
Głębokość tutaj wynosi ponad 60m. Szyper wchodzi w dryf i zaczynamy łowić dorszyki.
Wielkością nie powalają ale każdy rzut kończył się braniem. Dryf trwał około godziny i rączki trochę bolały.
Pogoda się psuje, zaczyna padać drobny deszcz, wiatr się wzmaga, dryf duży.
Dorsze teraz gorzej współpracują. Do końca rejsu kręcimy się w okolicach tego łowiska
i dłubiemy pojedyńcze bolki. Nikt nie złowił nawet 2 kg dorsza. Ilościowo szału nie było
ale ten kto potrafił się dostosować do warunków był zadowolony.
Pozdrawiam
  • kaz lubi to

#52 okno

okno

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów
  • MIejscowośćGdańsk

Napisano 04 grudnia 2014 - 23:48

Witam

Po dłuższej przerwie znowu jestem we Władysławowie i pakuje swoje bambetle do Marinero II.

A że jest jeszcze ciemno to dla przypomnienia jak wygląda jednostka wstawiam zdjęcie z innego okresu.

Załączony plik  01.jpg   497,69 KB   5 Ilość pobrań

 

Za sterem Grześ który czasem zabłąka się we Władku odbija od kei o 6.

1,5 godzinny przelot i jesteśmy na pierwszym łowisku - wraczku, takim nawet nie czepliwym.

Wraczek obdarzył nas całkiem ładnymi dorszykami, takimi wymiarowymi.

Załączony plik  DSCF8325.jpg   609,46 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  DSCF8327.jpg   554,53 KB   3 Ilość pobrań

 

Każdy z nas przy najmniej po dwie sztuki wyciągnął.

Po wraczku zaczęła się szukanina, to tu to tam i coś się czasem wymiarowego wydłubało,

Załączony plik  DSCF8334.jpg   273,71 KB   2 Ilość pobrań

 

ale Grzesiek nie byłby sobą aby nie znalazł dla nas dobrego łowiska. Dzień krótki a na wyciągane bolki nie mógł patrzeć więc zrobił długi przelot i znalazł na 74 metrach odpowiednie dla nas łowisko. Może nie dom starców ale całkiem ładne dorszyki o takie,

Załączony plik  DSCF8338.jpg   526,16 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  DSCF8337.jpg   553,3 KB   2 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCF8339.jpg   588,2 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  DSCF8329.jpg   537,91 KB   2 Ilość pobrań

 

Napływaliśmy raz po raz a one dawały się wyciągać, kolor był bez znaczenia pilkiera czy przywieszki,

Załączony plik  DSCF8341.jpg   543,3 KB   1 Ilość pobrań

 

Nie które większe nie które mniejsze ale normalnych wymiarów.

Załączony plik  DSCF8332.jpg   547,85 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  DSCF8331.jpg   650,6 KB   2 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCF8335.jpg   688,19 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  DSCF8336.jpg   666,73 KB   2 Ilość pobrań

 

Rączki niestety bolały, ale cóż tam jak rybki chciały współpracować, odpoczywały jak pilkier leciał w dół. Grześ w końcu powiedział dość i rączką należy się odpoczynek więc ruszył do portu bo też już było późno a nas jeszcze czekał 2,5 godz przelot do portu. W porcie jesteśmy około 17,wyładunek słusznych kilogramów ryb no i uzbrojenia na wysokie nabrzeże gdyż z Bałtyku ubyło chyba z dwa metry wody. Wspomnę jeszcze o wspaniałej grupie ludzi z wielkim humorem i życzliwością z jaką przyszło mi popłynąć, po prostu ludzie na poziomie.

No i na tym właściwie koniec bo cóż tu jeszcze o czym pisać.

Pozdrawiam

Jan


Użytkownik okno edytował ten post 05 grudnia 2014 - 00:03

  • kaz i Rapala lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych