Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon 2014 otwarty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 29 marca 2014 - 18:44

26 marca na  pokładzie Admirała II wypływamy z Władka o 6.00. Po 2h25 min pierwszy dryf i ku

mojemu zaskoczeniu łowimy dorszyki jeden za drugim. Głębokość ok. 65 m, dryf niewielki, pilkery

od 180g do 200g. Pogoda jest słoneczna, temmperatura - kilka stopni Celsjusza w plusie.Idylla trwa 2 h. 

Póżniej ryby jakby zniknęły.Po 3 godzinach sprawdzania głębokości Bałtyku znowu ujawniły się wątłusze.

Łowimy skutecznie aż do końca rejsu.Okazy mają po 1,3 kg. Rejs jednak jest bardzo udany.

Kontroli, wbrew pojawiającym się pogłoską nie było.Przed samym portem byliśny za to świadkami ćwiczebej acji ratowniczej,

Pozdrawiam.



#22 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 09 kwietnia 2014 - 10:42

08,04,2014 - godz. 3,30 wypływamy z portu we Władku - 7,30 dopływamy na łowiska - z pierwszego napłynięcia wychodzi na pokład 1 dorsz, zmiana miejsca i się zaczęło i tak do samego końca. Powrót do portu, a tam inspektorzy trzepią, nam się udało, "paskuda" zwolnił przed portem i nas ta przyjemność ominęła...

Ci co pływali na Morganie i Maszoperii nie mieli wesołych min jak ich mijaliśmy na parkingu.



#23 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 13 kwietnia 2014 - 18:01

08,04,2014 - godz. 3,30 wypływamy z portu we Władku - 7,30 dopływamy na łowiska - z pierwszego napłynięcia wychodzi na pokład 1 dorsz, zmiana miejsca i się zaczęło i tak do samego końca. Powrót do portu, a tam inspektorzy trzepią, nam się udało, "paskuda" zwolnił przed portem i nas ta przyjemność ominęła...

Ci co pływali na Morganie i Maszoperii nie mieli wesołych min jak ich mijaliśmy na parkingu.

 Przy przekroczonym limicie złowionych dorszy jakie kary nakładają inspektorzy?



#24 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 30 kwietnia 2014 - 10:19

Władysławowo 29.04 Marinero II

Mimo porażki całej niemal floty w dniu poprzednim i odwołaniu przez większość jednostek rejsów z w.w. powodu, my postanowiliśmy popłynąć.

Szyprowie nie mieli optymistycznych nastrojów i uprzedzali nas o możliwości klapy, no ale jak wiadomo najgorszy dzień spędzony na wodzie jest lepszy o tego przed telewizorem i idąc tropem powiedzenia "machaj wędą ryby będą"- jednym słowem nie było opcji żeby nas zatrzymać na lądzie B)
Popłynęliśmy kawał drogi od portu- pogoda wiosenna, słonecznie, flauta - do południa totalne bezrybie.

Potem jednak fortuna zaczęła nam sprzyjać, znaleźliśmy rybki i zaczęło się to co Wilki lubią najbardziej :) Ilościowo wszyscy byli zadowoleni, a i rozmiar rybki mile zaskoczył-  było dużo ryb kilowych i półtorówek. Na wodzie nie było "wilczego stada" co dało nam możliwość spokojnego rozjeżdżania kolejnych zapisów i wpłynęło na dobry ogólny wynik( jak by było więcej jednostek na pewno nie było by tak słodko)

Zdecydowanie najlepszy mój rejs w tym roku- szczególnie cieszy rozmiar dorszy!

 

Pozdrowienia dla uczestników-w szczególności dla Marka Lego, którego wyśmienita 'zupa' smakuje mi niezmiennie :D


Użytkownik giaur27 edytował ten post 30 kwietnia 2014 - 10:35


#25 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 03 maja 2014 - 19:00

2 maja  Maszoperia.

 

Pierwszy z wielu zaklepanych rejsów na tej jednostce doszedł do skutku. Wszystkie dobre opinie o w.w. się potwierdziły- szyper i załoga naprawdę  świetni.  Informacje podawane ze sterówki o rybach ich położeniu w toni itp. były przy każdym napływie podawane przez niezmordowanego szypra! Rybki nie były łatwe do namierzenia- jednak się udało i każdy- nawet Ci co byli pierwszy raz (prawie połowa składu :) ) połowili- choć z różnym skutkiem B) . Ryba taka jak na poprzednim rejsie tj. we wtorek- mało maluchów (ilość mocno zadowalająca  :) ) . Największa ryba rejsu to sztuka 3kg, którą wyciągnął Darek @essewissa .

Podziękowania dla wszystkich uczestników rejsu w szczególności dla dwóch Darków- @easy-ego i "tego od okazu" :)

Kolejny bardzo przyjemny rejs- polecam jednostkę!

Pogoda miała być nieciekawa, ale prognozy okazały się nietrafione i mieliśmy piękną wiosnę na morzu z niewielkim dryfem.

 

P.S. Pływaliśmy od 4tej do 23ciej :)


  • kaz i Slodziaksos lubią to

#26 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 538 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 03 maja 2014 - 22:50

Siema! ja tylko chciałbym dodać, że podziękowania należą się też Mariuszowi, który zorganizował to całe zbiegowisko.

Szyper Andrzej to naprawdę ktoś kto kocha i zna morze. Nie liczy czasu ( może liczy ten co musi spędzić na lądzie) ale jak wróci to jego życie.

Morze jak zwykle piękne - najpierw trochę zmarszczone martwicą ale potem coraz łagodniejsze a co najważniejsze to cały czas było żywe i chętne do współpracy.

nie było opcji, żeby się nudzić.

Jakościowo całkiem fajnie. chociaż nie było potforów to czapeczka esse z tą na oko trójeczką+ była miłym akcentem.

Ok spadam i do zobaczenia 4all

bye


  • Slodziaksos lubi to

Zorro za dużo gada...


#27 LeSo

LeSo

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 138 postów
  • MIejscowośćLębork

Napisano 04 maja 2014 - 06:46

Witam.  Wczoraj zaliczyłem swój pierwszy rejs na dorsze w tym roku.Przerwa była bardzo długa bo aż od września. Powód BRAK CZASU !. Jednostka "Jurny" port Łeba. Wychodzimy o 5 rano. Przelot na miejsce jakieś 1.5 h. Zaczynamy dłubanie. Pojawiają się pierwsze dorszyki. Pogoda bajka. Nawet za spokojnie bo dryf zdechł prawie do zera. Na kolację i śniadanie nałowiłem. Rozmiar dorszy chyba taki jak wszedzie, na kolana nie powala.  Najlepiej połowił mój kolega Kazik ,łowił po "niemiecku"    Rejs udany , pyski opalone. No i troszkę odsapnołem od pracy ! A już za dwa tygodnie prawdziwe łowy  , na Nordkappie !



#28 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 06 maja 2014 - 13:47

2 maja - jednostka Stenia - na łajbie o 2 w nocy, wypływamy o 5 - po wyjściu z portu zaczęło się "karmienie-zanęcanie" dorszy i co tam jeszcze w morzu żyje. Ok 7,30 pierwsze napłynięcie - wyjąłem 1sztukę, potem na głebszej wodzie było lepiej ale bez rewelacji - ręce nie bolały. Ryba ogólnie w naszym wypadku była na ok 70m. Szału ilosciowo-jakosciowego nie było, choć w moim przypadku nie m iałem mniejszej ryby jak 1 kg



#29 Ptaku

Ptaku

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • MIejscowośćSłupsk

Napisano 13 maja 2014 - 08:10

Ja pływam ostatnio z Łeby na motorówce Zbyszko B, naprawdę polecam jeśli się nie boicie prędkości i macie twardy kręgosłup to tylko ta motorówka. Zbyszek zawsze znajdzie rybkę


  • Slodziaksos lubi to

#30 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 28 maja 2014 - 11:30

Witam

25 maja na Admirale III wyplywamy z Władysławowa o godz. 6.00.

Jest gęsta mgła. Temperatura powietrza ok. 11C , stan morza 1 do 2.

Po 1,5 godz. zaczynamy łowić Pierwsze dryfy nie napawaja optymizmem..

Wyciągamy pojedyncze dorsze. Mgła powoli opada, robi się przyjemniej ale 

wątłusze się nie ujawniają. Pojedyńcze dryfy dają trochę satysfakcji.

Szyper stara się coś znależć ale ryba jest rozproszona.Do południa mamy zaledwie

po kilka sztuk. Po południu wiaterek jakby się wzmógł 3/4B i nareszcie udaję się znalezć

liczniejsze ławice. Dorsze biorą przeważnie na przywieszki. Kilka dubletów wyrażnie poprawia humor.

Większych dorszy jednak nie ma ale te złowione wyglądają nieżle /max do 1.5 kg/.

Kończymy o 16.00 w pięknej słonecznej pogodzie.



#31 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 03 września 2014 - 19:18

29.08 - Władysławowo - Nautic I - było super



#32 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 04 września 2014 - 04:42

Jeżeli to nie kłopot napisz kilka słów więcej.

Jakie metry, kolory i wielkość rybek :)

Wybieram sie za dwa tygodnie i jestem głodny informacji.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję 

Tadzio



#33 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 05 września 2014 - 08:46

Łowiliśmy cały czas na głębokości ok 50m, pilker dobijak (tak chyba nazywa się ten model) 180gr w kolorze srebrno niebieskim, na przywieszkach twisterki czarny korpus z czerwonym ogonkiem uwiązane na 3 gr haku jigowym. Co do wielkości ryb to szału w większości nie było, choć kilka takich 3-4 kg było i największy którego wyjęła dziewczyna coś ok 6kg, no i do powierzchni na pilkerem wyszedł piękny łosoś, niestety nie zdecydował się łyknąć przynęty.

29,09,2014 kolejny wyjazd



#34 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 15 września 2014 - 17:32

Witam
Koledzy jeżeli ktoś ostatnio odbył rejs wędkarski we Władku,
proszę o kilka zdań na jego temat/ wybieram się 20.IX./.
Pozdrawiam

#35 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 15 września 2014 - 19:55

To może przybijemy piątkę w porcie ;) . Też się wybieram w sobotę pobujać na władkowych wodach.

 

Pozdrawiam i połamania życzę 

Tadzio



#36 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 16 września 2014 - 10:23

Dzięki i wzajemnie.

Będziemy na Admirale II.



#37 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 16 września 2014 - 15:40

Ja gonię na Marinero



#38 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 16 września 2014 - 21:36

Witam, ja "pobujam" się w czwartek 18.09



#39 Tleilax

Tleilax

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 623 postów
  • MIejscowośćMazowsze

Napisano 16 września 2014 - 21:47

To daj znaka jak głęboko i jakie kolorki ;)



#40 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 20 września 2014 - 11:04

18,09,2014 - 7 rano ruszamy Maximussem - pierwsze łowisko o 7,25 - głębokość 13m - pierwsze rybki na pokładzie, potem łowiliśmy na ok 25 m przez cały dzień. Ryby waliły we wszystko. Na koniec prąd był tak silny, że pilki 350 gr nie trzymały się dna nawet przez chwilę. Z wielkością ryb szału nie było - wszystko między 40-60cm Kolejny wyjazd 29,09






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych