Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon 2014 otwarty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 20 lutego 2014 - 19:46

Wczoraj tj. 19.02 udało mi się wyskoczyć pierwszy raz w tym roku na dorszyki. Dzięki Markowi Lego załapałem się na "Marinero" i mogłem odwiedzić poczciwą Zatokę. Wypad był bardzo udany ponieważ pogoda dopisała, a rybki wyrażały chęć do współpracy. Rejsik bardzo udany i oby takich więcej. Dobry szyper, szybka łódka, fajne towarzystwo i rybki to jest to co cenię i lubię - życzę wszystkim samych tak udanych wypraw :)



#2 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 22 lutego 2014 - 10:34

Tak jak pisze Jarek rejs na duży plus. Rybki gryzły  nienagannie :)

Dzień dość ponury, więc wskazane były żywsze kolorki -  świeżo ukręcone muszki z jaskrawych piórek mocno podobały się drapieżnikom ;)

Oby jak najwięcej tak pozytywnych rejsów.



#3 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 23 lutego 2014 - 14:33

Cześć 22 luty otwarcie sezonu 2014 na zatoce jednostka Iwan. Rybki gryzły do południa, jak dryf ustał zaczęła się dłubanina, wynik jak na zatokę dobry. Wyprawa udana, towarzystwo doborowe. Pozdrawiam wszystkich. :P



#4 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 27 lutego 2014 - 20:31

Witam, 26 luty - IWAN - pogoda bajka, rybki dopisywaly do ok 13, potem wiatr zelzal, dryf praktycznie zerowy I zaczelo sie macanie, 5 marca kolejna przygoda o ile pogoda pozwoli

#5 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 27 lutego 2014 - 20:47

Hmmmmm...... czy w tym roku staje się standardem łowienie ryb w zatoce tylko do południa :huh: Obserwuje wpisy chłopaków tam łowiących i prawie zawsze to samo. Nic to.... byle by brały i rozmiarówka się poprawiła ;)



#6 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 04 marca 2014 - 12:25

Kolejny tym razem w awaryjnym zastępstwie Władkowa rejs na Zatoce.

Motorówka Marinero i za sterem Gufi. Pogoda niezbyt wiosenna, rybki raczej "pojedyńczo paczkowane" . Rozmiar za to wiosenno-promocyjny, chociaż kilka większych się trafiło- w tym Szczepka 3kg, które zgarnęła czapkę z rejsu. Ilości jak na zatokę mocno zadowalające- dzień wcześniej było prawdziwe eldorado. Kolory zarówno żarówiaste jak i stonowane ala wesz morska czy śledź- czyli pełna paleta barw B)

Mam nadzieję że proporcje ilość-jakość odwrócą się na korzyść tej drugiej opcji już w następnym rejsie :)



#7 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 04 marca 2014 - 13:24

pogoda potwierdzona, jutro 6rano wypływamy kolejny raz IWANEM z Górek Zachodnich, relacja po powrocie



#8 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 05 marca 2014 - 21:24

5 marzec, 5,45 na IWANIE - od samego początku dryf zerowy, ale rybki mimo to dopisały - dzień pozytywnie spędzony na łódce...



#9 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 05 marca 2014 - 21:47

Jakie rozmiary ??



#10 foxy77

foxy77

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • MIejscowośćNowe

Napisano 05 marca 2014 - 21:51

"największe" - ok 1,5kg, szału w wielkościach nie było, ale była dobra zabawa... - już myślę o następnej wyprawie, może za tydzień...



#11 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 06 marca 2014 - 13:35

Jakie rozmiary ??

eeej no...

 

... kobiet nie pytamy o wiek, a mężczyzn o rozmiary- szczególnie wiosną jak woda zimna :D :D B)



#12 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 09 marca 2014 - 22:48

Witam

 

Sezon rozpoczałem sezon 19.02.14 na Admirale III we Władku. Rybki daleko od brzegu. 2.30 h płyneliśmy do pierwszych łowisk.

Do południa było macanie. Od 13.00 większy dryf i doskonale brały z 66 m. Każdy praktycznie zadowolony.

Niestety największy miał 1.5 kg.



#13 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 23 marca 2014 - 13:18

22 marzec Władkowo kuter Nautic.

Ryba daleko - ok 3h płynięcia na łowisko. Początek do rewelacji nie należał- po tak długiej przerwie "wilcze stado" musiało ją najpierw namierzyć B)  no i tak też się stało :) 

Ryba gryzła w zasadzie na wszystko- jaskrawe kolory- fluo, japońska czerwień, ale i kolory naturalne. Pilker kusił rybki trochę rzadziej niż przywieszka. Gramatura wszyscy raczej do 200gr- osobiście większość dnia łowiłem na "Tadziowe Bory"  140-160gr.

Rejs zakończony małymi atrakcjami- podobno w porcie były kontrole dotyczące wymiaru i ilości zabranych ryb- po naszym powrocie już wszystko było OK- chociaż oczywiście nie mieliśmy się czego obawiać, bo mieliśmy przepisowo po limicie wymiarowych dorszy :) :)

 

Pozdrowienia dla towarzyszy podróży, którzy płynęli jednak na innej jednostce Tadzia i Andrzeja- następny rejs już za tydzień , więc nadrobimy :D



#14 Artur

Artur

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 23 marca 2014 - 14:54

A co się działo przed waszym powrotem ? Trzepali?



#15 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 23 marca 2014 - 15:48

Podobno tak- podchodzili do jednostek i jak zauważyli że ktoś ma większą torbę z rybami to kazali pokazywać. Taką informację dostał nasz szyper przez telefon.



#16 Martin77

Martin77

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 23 marca 2014 - 16:15

Hm...ciekawe...o czymś takim jeszcze nie słyszałem...poczekajmy na inne informacje.

 

Może ktoś jeszcze podzieli się informacjami z wody po tym weekendzie(?) ;)



#17 Artur

Artur

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 23 marca 2014 - 16:33

Czyli dalej niezdrowa atmosfera - jakoś mnie nie bawi przemykanie opłotkami do domu , badź wędkowanie z duszą na ramieniu i z obawami, że a nóż widelec wejdą na pokład i trzeba będzie wyrzucać rybkę . Do dupy z czymś takim. :angry:



#18 giaur27

giaur27

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 postów
  • MIejscowośćŁódź

Napisano 23 marca 2014 - 17:29

Podobno idzie nadzieja na lepsze- w czerwcu mają zmienić przepis i limit będzie wynosił 30 wymiarowych dorszy (takie kuluarowe informacje zasłyszane od załogi)- i oby tak się stało!



#19 Martin77

Martin77

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 23 marca 2014 - 18:16

Podobno idzie nadzieja na lepsze- w czerwcu mają zmienić przepis i limit będzie wynosił 30 wymiarowych dorszy (takie kuluarowe informacje zasłyszane od załogi)- i oby tak się stało!

:o  Nie może być...!?



#20 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 23 marca 2014 - 18:48

Sobota 22 marca Lukas o 3 na pokładzie o 6 szyper wchodzi na pokład i, i łódź nie odpala na szybko mamy załatwione zastępstwo na jednostce Zosiak. Wypływamy zdesperowani, jodu dużo wycieczka po morzu bardzo fajna zupka na pokładzie smaczna, i mesa bardzo wygodna. Żałuję, że nie spędziłem w niej całego rejsu. Rybki bardzo dobrze, o kontrolę nie musiałem się martwić 5 sztuk to bardzo dobry wynik. Większość na pokładzie połowiła podobnie lub trochę więcej, najlepsi do 14 sztuk jak na tą porę roku w Władysławowie wynik chyba bardzo dobry. Nie polecam tej jednostki nikomu, i odradzam pływanie, no chyba że ktoś lubi wycieczki morskie i zasadę  NO KILL. Gdyby nie dobre towarzystwo to weekend uważał bym za zmarnowany :P .


Użytkownik Szczepek edytował ten post 23 marca 2014 - 19:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych