Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plecionka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 15 lutego 2017 - 19:54

Motyla noga, nie mam Was jeszcze wyczutych i nie wiem Szczepku czy żartujesz - jak Tom z tym Bornholmem - czy poważnie piszesz - nie o Bornholmie...  :huh:



#22 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 lutego 2017 - 20:26

Ja używam Daiwy 0.16 275m.
Na lekko 0.08 podobnej długości.

#23 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 15 lutego 2017 - 21:27

U mnie w sumie 300m, tylko po kiego aż taki nawój? Trudno mi sobie wyobrazić, by w użyciu było choćby ponad 100m na raz :(



#24 grzegorz88

grzegorz88

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 15 lutego 2017 - 21:51

Masz 200m, n a 100m lapiesz zaczep i pod szczytówką zrywasz. Zostaje niewiele.

Wysłane z Tapatalka

#25 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 15 lutego 2017 - 22:05

Niby racja, choć do tej pory wszystkie zaczepy jakie zjadły mi pilki były mniej łapczywe w kwestii linki. Tylko że idąc tym tropem, łowiąc w zaczepiastych miejscach ... jeden zaczep... drugi ... i w końcu i kilometr linki będzie za mało :mellow:



#26 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 15 lutego 2017 - 22:23

Tak pewnie będzie, i to nie są żarty  :) . Może nie  od razu, ale...

Bornholm ma głębokie łowiska, czyli wypuszczasz więcej linki= więcej linki niszczysz. To, że nie zrywasz, nie znaczy, że sie pletka się nie niszczy (sół, przecieranie, ocieranie itp.). Linka jest słaba, uszkodzona i ZONK- zrywa się przy przelotce górnej- nagle i niespodziewanie :) .

To nie jest kwestia czy 10 lB wytrzyma, bo wytrzyma (jak pisałem) tylko- jak długo. :) .



#27 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 15 lutego 2017 - 22:46

To ja może sprecyzuję :) chodzi mi tylko i wyłącznie nasze łowiska. Na Władek i silny dryf mam cięższy zestaw z krótszym kijem, a ten lżejszy, o plecionkę do którego pytam, ma być na Łebę, Ustkę, może Zatokę - gdziekolwiek mnie z kumplem wywieje.

Z Bornholmem to chodziło o to tylko i wyłącznie, żeby plecionka wytrzymywała spokojnie rzuty pilkerem do 120g, żeby w razie spóźnienia puszczenia palucha czy nieotwarcia kabłąka (zdarza się i najlepszym no nie :rolleyes: ) nie zrobiło się głośne trzask a pilker z dajmy na to okolic Kołobrzegu do Bornholmu bez oporów linki doleciał... Tak więc chodzi mnie Pany o łowienie na wodzie powiedzmy do 50m., a zwykle pewnie płycej, koło 100g.



P.S. Jestem tu od niedawna, a siedzę po robocie ile mogę, czytam i chłonę. Oj jakże to inne wędkarstwo od tego co na naszych kutrach miałem "przyjemność" oglądać, gdzie ryba ma być za wszelką cenę a część "wędkarzy" nie wie nawet jak się nazywa...
Cieszę się, że tu trafiłem - o tak się podliżę ;) I chociaż wiem, że finansowo i rodzinnie nie dam rady w tym sezonie, to kombinuję kiedy, gdzie i jak się wkręcić w jakieś wspólne spotkanie :)


Użytkownik morrum edytował ten post 15 lutego 2017 - 22:57


#28 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 15 lutego 2017 - 22:59

To 0.12 wysraczy a ile metrów to zależy już od Ciebie.

#29 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 lutego 2017 - 23:25

Władkowe łowiska z szybkich motorówek wystarczy plecionka 15-20lb. Ja używam chinską 20lb. Pilki 100-160max. Nie łowię na cięzsze, bo po co? :) Plecionka tylko kolorowa, ale też trzeba wiedzieć po co :) Młynek zmieścił jakieś 280m, to tyle jest.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#30 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 16 lutego 2017 - 09:43

Myślę, że warto co jakiś czas kontrolować stan plecionki, w razie kłopotów wymieniać !! Lepiej częściej założyć tańszą- nową niż ryzykować z super drogą a starą i przetartą.

A na spotkania zapraszamy :wedkarz2:  :beer:  - będzie co najmniej jedna "oficjalna" integracja rocznie- najbliższą jesienią tego roku (osobny wątek) i częściej "nieoficjalne"- najbliższa 11.03. w Ustce :) .



#31 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 16 lutego 2017 - 10:09

Ostatnio dużo łowie na Ławicy Słupskiej ,/rejsy z Ustki/, na której łowi się na głębokosciach od 15 m do 25 m.

Ja używam tradycyjnej plecionki ProPower yellow fi 0,15 mm, która  się sprawdza. Tak więc Twoja plecionka na pewno

się sprawdzi. Na tym łowisku jest jednak dużo zaczepów. Łowi się bardzo lekko, ale przeważnie wykonując długie rzuty.

Zaczepy niejednokrotnie puszczają, ale nasze szanse rosną wtedy, gdy plecionka jest grubsza. Tak więc nie ma jednej recepty na plecionkę,

tak jak nie ma jednego przepisu na sukces w łowieniu. Najważniejsze to łowić z "głową'. Powodzenia.

Pozdrawiam,



#32 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 16 lutego 2017 - 18:05

Wychodzi na to, że wspomniana plecionka sprawdzi się, choć nieco cieńsza też może być (i chyba jednak w taką będę celować, żeby była bardziej cienka od używanej 18tki i kolorowa - żeby wiedzieć na jakiej głębokości jesteśmy i łowić tam gdzie chcemy ;) ) ale póki co zostanę chyba jeszcze przy tej 18tce a PP będę mieć zapakowaną w torbie na wszelki wypadek.

Na spotkanie chętnie bym się pisał ale chyba nie w tym roku. Wiosnę mam już zaplanowaną (2 wypady w kwietniu) i jeśli wyjdą, to na więcej mnie nie stać a późne lato i jesień z przyczyn rodzinnych zmuszony jestem wyczyścić z wędkarskich planów ;)


  • Tleilax lubi to

#33 Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
  • MIejscowośćNowa Ruda / Wrocław

Napisano 01 lipca 2017 - 22:27

Używa ktoś pletki  Berkley Whisplash?

Kupiłem niedawno 0,28mm pod trolling sumowy ale z tego co widzę to jest mocno przegrubiona.

Fakt, że jest piekielnie mocna i dlatego pomyślałem, że kupię ją pod dorsza i teraz pytanie: czy 0,10mm [14kg na węźle] nie będzie za słaba?


Użytkownik Fly^Fishing edytował ten post 01 lipca 2017 - 22:28

Z wędkarskim pozdrowieniem,

~Fly^Fishing


#34 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 01 lipca 2017 - 22:36

Cześć.
Powinna być ok. na Bałtyk.
  • Fly^Fishing lubi to

#35 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 02 lipca 2017 - 07:49

Będzie dobra ale skoro podają taką wytrzymałość to jest grubsza niż 0,10


  • Tleilax i Fly^Fishing lubią to

#36 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 30 listopada 2018 - 19:56

Czy ktoś używa plecionki SPIDERWIRE STEALTH 8 SMOOTH ? Myślę nad zakupem nowej pletki i nie mogę się zdecydować. Na myśli mam SPIDERWIRE STEALTH 8 SMOOTH lub MIKADO NIHONTO OCTA BRAID. Szukam opinii o obu tych pletkach.

#37 jarwal

jarwal

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • MIejscowośćBydgoszcz

Napisano 01 grudnia 2018 - 21:57

Adam, ja w tym roku ćwiczyłem tego pająka i nie narzekam. To moja ulubiona firma. Sprawdza się w solance i słodkiej wodzie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych