Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prom do Nynashamn Polferries wysokość auta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marioo

Marioo

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 maja 2014 - 14:52

Witam,

 

niebawem wyruszamy na kolejną wyprawę, tym razem na kołach.

 

Jedziemy autem dostawczym VW T5 podwyższony o wysokości całkowitej 2,45-2,50m, i tu pojawia się problem nie całych 30cm.

 

Bilety są w miarę normalnych cenach do wysokości poj. 2,20m a powyżej robi się kosmos, dopłata do wysokości w obydwie strony to ponad 2400zł.

 

Jak jest z wjazdem na prom, czy obsługa skrupulatnie zwraca uwagę na wysokość pojazdów, i czy jest szansa na wjazd autem wyższym o te 30cm od zadeklarowanej wysokości przy zakupie biletów.

 

Ewentualnie jakieś sensowne konstruktywne  pomysły lub sugestie jak zredukować koszt przeprawy promowej autem o wysokości 2,5m.



#2 tamMarek

tamMarek

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów
  • MIejscowośćMalbork

Napisano 21 maja 2014 - 16:23

Witam,

 

niebawem wyruszamy na kolejną wyprawę, tym razem na kołach.

 

Jedziemy autem dostawczym VW T5 podwyższony o wysokości całkowitej 2,45-2,50m, i tu pojawia się problem nie całych 30cm.

 

Bilety są w miarę normalnych cenach do wysokości poj. 2,20m a powyżej robi się kosmos, dopłata do wysokości w obydwie strony to ponad 2400zł.

 

Jak jest z wjazdem na prom, czy obsługa skrupulatnie zwraca uwagę na wysokość pojazdów, i czy jest szansa na wjazd autem wyższym o te 30cm od zadeklarowanej wysokości przy zakupie biletów.

 

Ewentualnie jakieś sensowne konstruktywne  pomysły lub sugestie jak zredukować koszt przeprawy promowej autem o wysokości 2,5m.

Na tel linii promowej Gdańsk -Nynashamn nie ma takiej możliwości. Po prostu pokłady są tak ustawione, że fizycznie nie wjedziesz. Ostatnio wjeżdżaliśmy Fordem Transitem o całkowitej wysokości 223 i mieliśmy problem. Na zakręcie przytarliśmy dachem. Natomiast do zjeżdżania musieli nas odwrócić abyśmy nie oberwali dachu. Tył jest zakończony prostopadle a przód ze skosem. Jedynym rozwiązaniem jest Gdynia - Karlskrona. Tam pokłady są wyżej i nie ma takiej różnicy w cenie.

Sprawdź ceny w biurach podróży, oni mają najlepszy przegląd sytuacji promowej. Pozdrawiam-Marek



#3 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 21 maja 2014 - 16:25

Jechalem kiedys z bagaznikiem na dachu babsztyl sie przyczepil i zrobila problem wiec dlugo nie myslac bagaznik hop na lajbe przyczepa z lodzia byla wyzszza od auta ale wtedy bylo ok bez sensu. Przy rampie poslali mnie z tirami

Użytkownik martynik edytował ten post 21 maja 2014 - 16:30


#4 Marioo

Marioo

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 maja 2014 - 21:36

Dzięki za info,

jedyna sensowna opcja to zmiana auta, standard wysokość, Vito 8 osobowe sporo luzu będzie bo jedziemy w czwórkę.



#5 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 21 maja 2014 - 21:54

Pomyś o tej Karlskonie jeszcze. Czasowo wychodzi to lepiej a i koszty jak nie mniejsze to takie same.

#6 Marioo

Marioo

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • MIejscowośćToruń

Napisano 21 maja 2014 - 22:06

Problem polega na tym że bilety zabukowane a w poniedziałek opłacone, nie wiedzieliśmy dokładnie jakim autem pojedziemy i kupiliśmy bilety na poj. o standardowej wysokości. Raczej się nie da tego już odkręcić.



#7 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 22 maja 2014 - 12:27

No to Mariuszu jesteś w kropce a w zasadzie w innym aucie :lol:



#8 Słowik

Słowik

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • MIejscowośćOleśnica

Napisano 15 maja 2019 - 11:39

Panowie,płynął już ktoś nowym promem Nova Star?

Jaka jest faktyczna wysokość pokładu samochodowego(osobowego) na tym promie?Na bilecie mam napisane że wys do .2.5m i dł. 6m

Pani nie potrafi mi nic powiedzieć przez tel. na ten temat,a chcemy zabrać box na dach.

Teoretycznie nie przekroczymy 2,5m wys,ale nie chcę potem kombinować z dopłatą przed wjazdem na prom.



#9 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 15 maja 2019 - 16:38

Miałem kiedyś przygodę na trasie Tallin - Helsinki. Jechałem z boxem na dachu. Opłata że tak powiem standardowa. W tamtą stronę bez problemu. W drodze powrotnej babsztyl się uparł i w Helsinekach musiałem dopłacić 35 €. Bo niby samochód za wysoki. Może możesz, w taki sposób.

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych