Skocz do zawartości


Zdjęcie

Owoce morza z Polinezji

owoce morza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 18 maja 2014 - 12:28

Niedawno moja praca zagonil mnie na poliinezyjskie wyspy czyli sam srodek tropikalnego pacyfiku. Tam na kazdym kroku robi sie na wszelkie sposoby owoce morza i ryby. Podaje naajsmaczniejszy z nich. Oczywiscie trzeba miec wszelkiego rodzaju skorupiaki i duzo owocow cytrusowych. Zaczynamy odbananow trzeba je pokroic w plasterki i na oliwie ppodssmazycpierwsze musza byc banany bo w trakcie dalszej roboty sie rozgotuja i lekko zageszcza sos. Do podsmazonych bananow dodajemy pora papryki czerwonej i zielonej kawalki ananasa i mandarynki. Kilka kropel octu winnego i lyzka miodu palmowego moze byc normalny po krotkim smazeniu podlewamy woda jesli sos jest wodnisty to mozemy go zagescic maczzka kukurrydziana. Dolewamy troche sosu pomidorowego lekko solimy i pieprzymy. Ma wyjsc cos w rodzaju sosu slodkokwasnego. Do tego sosu doslownie na chwile dodac wszelkie owoce morza. Dobrze je wczesniej skropic sokiem z limonki i gotowe smacznego.
  • Slodziaksos, Rapala i †† Rysiek †† lubią to

#2 †† Rysiek ††

†† Rysiek ††

    Śledź

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • MIejscowośćJastrzębie-Zdrój

Napisano 18 maja 2014 - 18:59

Martynik. Na poprzednim forum podawałeś przepis na zupę rybną, który dostałeś od jakiejś kobiety na (chyba targowisku?) Było tam dożo przypraw i na koniec dawało się filety. Zrobiłem ją wg przepisu i była znakomita. Zniknęła w momencie. Każdy brał obowiązkowo repetę. Przepis gdzieś zapodziałem, a mam ochotę na powtórkę, bo rodzinka się dopomina.

Mam prośbę, jak masz ten przepis, to podaj go jeszcze raz.



#3 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 18 maja 2014 - 20:07

kUcze Rysiu bardzo duzo po swiecie sie szwedam i na biezaco poznaje rozne przepisy gdyz jestem smakoszem nowych smakow i starsze jak nie uzywam to zapominam a nie chce teraz improwizowac ale juz niedlugo jest virgin w puerto i z pewnoscia na ulicy beda miejscowi gotowac wiec bede pamietal.

#4 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 18 maja 2014 - 21:55

Dla smakoszy moge podac haslo dla googli gdzie mozna pozyskac kilka dobrych przepisow na potrawy z owocow morza trzeba wpisac cocina canaria mariscos i otwierac strony w opcji przetlumacz strone. Kanaryjczycy sa dobrzy w te klocki warto tez poszukac blogow w tym temacie a dla podroznikow zachecam aby odwiedzali podczas pobytu nie tylko kurort ale przedewszystki wiejskie fiesty na polnocy wyspy teneryfa. Na przyklad w los realejos jest ich 87 w roku. La orotava lub icod de los vinosalbo tacoronte stolica wina na kanarach naprawde fajna sprawa. Malo reklamy maja te fiesty bo sa to lokalne imprezy lecz mozna je namierzy c wpisujac w googlach fiestas canarias z wpisaniem konkretnych miejscowosci. Mozna takze namierzyc je wpisujac ayntamientoi nazwe miejscowosci a na stronie szukac podstrony fiestas. Ayuntamiento to na polski gmina. Jest to kopalnia dla ludzi lubiacych poznawac inne kultury nie tylko baseny w kompleksach i loropark a swietne sa na tych fiestach wszedobylskie patasy ktore mozna bez problemow zrobic w domu. Nie napisze przepisu bo to nie z ryb.
  • Slodziaksos i †† Rysiek †† lubią to

#5 †† Rysiek ††

†† Rysiek ††

    Śledź

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • MIejscowośćJastrzębie-Zdrój

Napisano 19 maja 2014 - 11:03

Dzięki Martynik. Znalazłem, jest tego sporo i można działać. Na podstawie tylu przepisów można zacząć nawet samemu pokombinować.



#6 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 19 maja 2014 - 22:25

To fajnie . W tym tygodniu ruszaja romeria w los realejos. Tydzien imprez duzo domow robi takie platwormy na ktorych robia potrawy i maja swoje wina idzie taki pochod platrform i z nich czestuja ludzi jedzeniem i winami cos jak promocja rodzinnych winnic jak cos bedzie ciekawego i mozliwosc podejzenia to sie podziele z tym ze potraw z ryb na tej imprezie jak na lekarstwo ale moze cos znajde. Na virgin w puerto pewniejsze bo to swieto ludzi morza i trwa dwa tygodnie

#7 †† Rysiek ††

†† Rysiek ††

    Śledź

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • MIejscowośćJastrzębie-Zdrój

Napisano 22 maja 2014 - 22:22

Impreza za imprezą ze znakomitym żarciem. Co ja jeszcze tutaj robię?



#8 martynik

martynik

    Turbot

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPip
  • 87 postów
  • MIejscowośćPuerto De La Cruz

Napisano 23 maja 2014 - 17:41

No to pakuj manele i samolot a bilet ww jedna strone a klucz wywal przez okno tylko przed startem hehe




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych