Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 frantic

frantic

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
  • MIejscowośćBYDGOSZCZ

Napisano 15 maja 2014 - 20:16

Chciałbym się Was zapytać czy ubezpieczacie Swoje łodzie? Gdzie warto ubezpieczyć, jaki jest zakres ochrony, na co zwrócić uwagę? Pytam, bo stoję przed decyzją ubezpieczenia i nie wiem jakie warianty wybrać. Oczywiście ubezpieczenie ma dotyczyć poważnych następstw zdarzeń, które mogą na morzu wystąpić lub w czasie transportu.

Jakby ktoś był tak miły i podzielił się swoim doświadczeniem w tym zakresie byłbym zobowiązany.



#2 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 15 maja 2014 - 22:28

Też jestem zainteresowany tematem - polskich ubezpieczycieli już obszedłem - porażka.

Może ma ktoś doświadczenie z nimi: https://www.pantaeni...motorowych.html



#3 frantic

frantic

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
  • MIejscowośćBYDGOSZCZ

Napisano 16 maja 2014 - 06:20

Ja bym chyba nie ryzykował z tą firmą "Pantaenius". Niech się coś stanie i gadaj z nimi po niemiecku czy angielsku o zawiłej materii...

Pytałem się w WARTA i tam ubezpieczenie łódki OC. Casco i NNW to koszt ok. 470zł pod warunkiem trzymania łodzi w miejscu dozorowanym. Jeśli zimowanie w hangarze, to o stówke taniej. Przy założeniu, że wartość całości to ok. 30.000 PLN.



#4 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 16 maja 2014 - 08:16

Nie wierzę w te 470 zł. Sprawdź dokładnie w OWU co obejmuje ubezpieczenie. Podstawowe obejmuje jednostkę rozwijającą do 17 węzłów - powyżej dopłata. Jeśli silnik zaburtowy to podstawowe ubezp. nie obejmuje kradzieży - dopłata 1,5% wartości silnika (uwaga franczyza redukcyjna 20%).... Pewnie jeszcze coś znajdziesz 



#5 frantic

frantic

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
  • MIejscowośćBYDGOSZCZ

Napisano 20 maja 2014 - 07:59

No rzeczywiście - składka za łódkę z silnikiem doczepnym full opcja to niecałe 800zł z zastrzeżeniem, że łódka stacjonuje w miejscu strzeżonym... No to nie wiem - chyba lepiej zainwestować w dobrą, strzeżona marinę niż becalować dla zasady. Innym rozwiązaniem jest przesiedlić się w miejsca bardziej cywilizowane (czyt. dzikie), gdzie do głowy nikomu nie przyjdzie coś ukraść...

To niemieckie towarzystwo jest dla mnie nie do przyjęcia. W polskich ofertę ma WARTA i PZU i tu chyba poszperam.



#6 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 20 maja 2014 - 13:38

Dostałem wycenę z Panteaniusa - oferta ciekawa zakresem lecz zabójcza cenowo - wyszło ok 1500pln. Napisz proszę jak "poszperasz" jak Ci poszło. 



#7 czeburaszka710

czeburaszka710

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • MIejscowośćBrójce

Napisano 20 maja 2014 - 21:03

Dostałem wycenę z Panteaniusa - oferta ciekawa zakresem lecz zabójcza cenowo - wyszło ok 1500pln. Napisz proszę jak "poszperasz" jak Ci poszło. 

To jedyna sensowna firma która realnie wypłaci i nie zrobi wielkich problemów , zajmuję się typowo marinistyką , przy czym na całym swiecie . Przerabiałem ten temat dwa lata temu , PZW i reszta krajowych to taka ściema , warto poczytać warunki zanim podpiszecie co kolwiek . W sumie łódkę trzymam w garażu dla tego nie zdycedowałem się . Ale z tego co naryłem w necie i sprawdzając co dostaję za swoją kasę to warta i pzw to byli kpiny .



#8 rstour

rstour

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 21 maja 2014 - 19:37

Zapodaj proszę coś konkretniej - wartość łodzi, wysokość składki i zakres odpowiedzialności



#9 frantic

frantic

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
  • MIejscowośćBYDGOSZCZ

Napisano 26 czerwca 2014 - 19:06

No i ubezpieczyliśmy łódkę w WARTA. Przy wartości całości ok. 30 tys. składka wyszła niecałe 600zł, w tym OC, casco. Oczywiście nie wchodzi w grę kradzież silnika zaburtowego... Warunek jest też taki, że łódka musi być zimowana lub stać w miejscu strzeżonym. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych