Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znalezione w sieci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
360 odpowiedzi w tym temacie

#321 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 15 stycznia 2019 - 18:07

Tak, ten wiersz jest dziś jak najbardziej aktualny. Spadkobiercy tamtych faszyzujących prawicowców dziś wieszają na szubienicach portrety i palą kukły, za chwilę ci "patrioci" będą mordować nas - Polaków!


  • longin i Lasol lubią to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#322 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 15 stycznia 2019 - 19:43

Tak, ten wiersz jest dziś jak najbardziej aktualny. Spadkobiercy tamtych faszyzujących prawicowców dziś wieszają na szubienicach portrety i palą kukły, za chwilę ci "patrioci" będą mordować nas - Polaków!

Nie można tego wykluczyć, czytając wpisy na różnych prawicowych Forach. Obudzony został nacjonalizm i szowinizm w swoim najgorszym wydaniu. Obudzili go niektórzy politycy swoimi nieprzemyślanymi i nieodpowiedzianymi wypowiedziami. Każdy kto myśli inaczej, albo chciałby, żeby polska była w Europie i była europejską, jest wrogiem.


  • Lasol lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#323 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 15 stycznia 2019 - 20:56

Chrześcijanie.

#324 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 16 stycznia 2019 - 07:22

Jak słyszałem, lata temu, odwołania i zachwyty prawicy nad II RP to już mi to nakazywało zachowanie czujności. Wspomniany tu Tuwim  świetnie zwracał na to uwagę. Polecam jego biografię i choćby na to Broniewskiego...



#325 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 stycznia 2019 - 08:59

Po katastrofie smoleńskiej pewni politycy wymagali, żeby cały naród wił się w boleści po stracie wielkiego prezydenta! I tak się prawie stało. A wczoraj!? Celowe spóźnienie , aby nie uczestniczyć w chwil zadumy nad bezsensowną śmiercią. Jacyż oni są mali! Brak zwykłej ludzkiej empatii.


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#326 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 stycznia 2019 - 09:07

U nas niby zima! :)  A są kraje, że zima to zima. I coś można z pod lodu złowić! :lol: :o

 


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#327 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 27 marca 2019 - 09:06

Kolejna notatka o Bałtyku. Tylko co to zmienia! Nikogo z decydentów mie interesuje ! Tym razem Fakt.

Wędkarze: łowimy karły, a nie ryby!

Wędkarze: łowimy karły, a nie ryby!
3ZOBACZ ZDJĘCIAPrzemysław Gryń / newspix.pl
Dorsze, niegdyś chluba Bałtyku, marnieją w oczach. – Panie, teraz 2-kilowy dorsz to już sensacja! A kiedyś? Wyciągało się nawet sztuki dochodzące do 20 kilogramów – opowiada z rozrzewnieniem Waldemar Giżanowski (60 l.) z Kołobrzegu (Zachodniopomorskie).
Na właścicieli kutrów, którzy żyją z organizowania wędkarskich wycieczek, padł blady strach. Dorodne dawniej dorsze, niestety, od kilku lat stają się coraz bardziej wątłe. I jest go coraz mniej. Sytuacja jest na tyle poważna, że wyjaśnieniem tej zagadki zajęli się naukowcy z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Uczeni uznali, że rybę pożera rosnąca populacja fok. Dorszom szkodzi też zanieczyszczenie morza i wyławianie gatunków ryb, które są ich pokarmem.
– Nawet całkowite zamknięcie Bałtyku na 10 lat nie spowoduje odrodzenia się stad dorszy – załamuje ręce pan Waldemar. Wygląda więc na to, że liczącą około 100 jednostek flotę kutrów łowiących na Bałtyku czeka niebawem bankructwo.
– W zeszłym roku z naszych usług skorzystało około 40 procent mniej wędkarzy niż w roku poprzednim – mówi Giżanowski. Według szacunkowych obliczeń może chodzić o kilkadziesiąt tysięcy amatorów dorszy. Martwią się też organizacje rybackie, które postulowały nawet, aby Unia Europejska ogłosiła Bałtyk terenem klęski ekologicznej, zakazała połowów, a rybakom wypłaciła odszkodowania! Jak na razie, nic z tego nie zrobiono, a dorsze coraz lichsze.

Użytkownik longin edytował ten post 27 marca 2019 - 09:07

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#328 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 27 marca 2019 - 10:59

No to mamy tak:

Mamy 100 kutrów wędkarskich, chociaż myślę, że jest więcej łącznie z motorówkami. Każdy kuter zabiera 15 wędkarzy. W roku wykonują 100 rejsów, max 150. Każdy wędkarz łowi 20kg dorsza.

100 x 15 x 100 x 20 = 3000000 kg = 3000 ton

Nasza kwota połowowa dorsza, to jakieś 10 -12 tys. ton. 

Czy wędkarze, przyczyniają się do obecnego stanu? Ależ oczywiście!!!

Jedynym ratunkiem jest moratorium państw bałtyckich na całkowity zakaz połowu dorsza, łącznie z wędkarzami. Powiedzmy na 10 lat. Połów innych gatunków również należy ograniczyć.
 


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#329 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 27 marca 2019 - 11:34

Lego, to jest oczywista oczywistość. Tylko każdy przekłamuje ją sobie i szuka winnych dookoła. Dziwię się wędkarzom, że jeszcze pakują w kasty te resztki ryb.


  • longin lubi to

#330 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 27 marca 2019 - 20:32

Lego, to jest oczywista oczywistość. Tylko każdy przekłamuje ją sobie i szuka winnych dookoła. Dziwię się wędkarzom, że jeszcze pakują w kasty te resztki ryb.

Ja nad polski Bałtyk, o ile pojadę, to tylko z wędką z plaży! Na kuter w żadnym wypadku. Pewnie nie wiele to pomoże, ale zawsze kilka dorszy zostanie w wodzie.

Myślę, że żeby Bałtyk ocalić, to współpracować muszą wszystkie państwa bałtyckie.Trzeba obowiązkowo zabronić wszelkiej działalności rybackiej na morzu. I obojętnie czy to będą kurty rybackie, czy te z wędkarzami na pokładach. Innej rady nie ma! Mam nadzieję, że otrzeźwienie nie przyjdzie za późno! Jak czytam, że winne tej sytuacji są foki i kormorany, to nie wiem czy płakać, czy śmiać się!


  • Pikur lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#331 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 27 marca 2019 - 20:53

Ja nad polski Bałtyk, o ile pojadę, to tylko z wędką z plaży! Na kuter w żadnym wypadku. Pewnie nie wiele to pomoże, ale zawsze kilka dorszy zostanie w wodzie.

Myślę, że żeby Bałtyk ocalić, to współpracować muszą wszystkie państwa bałtyckie.Trzeba obowiązkowo zabronić wszelkiej działalności rybackiej na morzu. I obojętnie czy to będą kurty rybackie, czy te z wędkarzami na pokładach. Innej rady nie ma! Mam nadzieję, że otrzeźwienie nie przyjdzie za późno! Jak czytam, że winne tej sytuacji są foki i kormorany, to nie wiem czy płakać, czy śmiać się!

 

Tym bardziej, że foki, czy inne ptactwo było dużo wcześniej i jakoś krzywdy rybom nie zrobiło.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#332 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 13 stycznia 2020 - 16:41

O w mordę!!!!!! Jak źle smakowalem wódeczkę!!
https://www.fakt.pl/...c-wodke/1z0vx13

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#333 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 18 stycznia 2020 - 02:12

O w mordę!!!!!! Jak źle smakowalem wódeczkę!!
https://www.fakt.pl/...c-wodke/1z0vx13

Nic to, zawsze można to i owo poprawić i nadrobić stracony czas :D


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 18 stycznia 2020 - 02:12

  • longin lubi to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#334 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 19 stycznia 2020 - 15:05

Nic to, zawsze można to i owo poprawić i nadrobić stracony czas :D

Jako, że na Bałtyk nie można i nie ma po co, to trzeba by się spotkać gdzieś na śródlądziu i potrenować właściwy sposób!


  • Tom_S lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#335 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 stycznia 2020 - 13:18

Jak najbardziej, fajne jezioro i rzeczka, przyjemna baza. Miejsce dowolne. Mogą być nawet góry :) Jestem za.


  • Tom_S lubi to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#336 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 stycznia 2020 - 20:45

Może gdzieś na pojezierzu np. drawskim. Borne - Sulinowo, czy coś podobnego. Nie musi być od razu 100 uczestników. Może, można bardziej kameralnie. Kilku czy kilkunastu.


  • Tom_S i Pikur lubią to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#337 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 23 stycznia 2020 - 09:43

Jestem za, a nawet przeciw!! :alk: :impra: :wedkarz2:

 

Można też pomyśleć np. o belonie z brzegu, co czas jakiś za mną chodzi :) . Jak będą konkrety- przeniesiemy do nowego wątku ;) .



#338 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 23 stycznia 2020 - 10:43

Jestem za !!


  • Tom_S lubi to

#339 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 24 stycznia 2020 - 10:04

Byłem kilka razy na plaży w Jastrzebiej-Gorze. Szukaliśmy troci. Od czasu do czasu coś padło. Można się pokusić znowu. Mam nawet miejsce na ulicy Klifowej, w Jastrzebiej. Jeden mankament ze brzeg wysoki i trzeba po schodach schodzić . Ale równie dobrze może być na półwyspie od strony zatoki czy morza. Jastarnia czy coś podobnego.
  • jarwal lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#340 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 31 stycznia 2020 - 18:42

Raczej chyba od strony morza. Jeżeli masz namiar na fajny motelik blisko morza, to ja jadę.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych