Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wędkarstwo.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 17 września 2021 - 15:39

Witajcie!!!
Niektórym posłom i posłankom odbija. Nijaka pani Spurek wymyśliła, żeby zabronić wędkarstwa w całej Europie!
Zastanawia mnie co ona bierze od rana. Chce zaistnieć za wszelką cenę.
Większej idiotki w życiu nie widziałem! Kto coś takiego wpuścił do sejmu? Jest tyle ważnych rzeczy do załatwienia, to ona akurat wędkarstwo! Czemu nie np. myślistwo? Albo hodowlę gołębi? :angry:

To nie tylko jej jeden pomysł. Chce zakazu spożywania mięsa i picia mleka! :o 

W głowie nie ma nawet nitki! Uszy się trzymają siłą woli!

Nie ma się co dziwić, że w Europie postrzegają nas jako dziwolongi?


  • easyrider lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#2 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 17 września 2021 - 16:18

Ta pani jest weganką i w zasadzie to wystarczy za komentarz. 

Jednak dziwi mnie że wszelkiej maści dziwolągi próbują innym narzucać swoje racje, zwyczaje itp 


  • kafas lubi to

#3 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 18 września 2021 - 07:49

1. Pani Spurek nie zasiada w sejmie.
2. Co złego w byciu weganinem ?

#4 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 18 września 2021 - 12:20

2. Co złego w byciu weganinem ?

 

 

Teoretycznie nic . W praktyce wszyscy weganie, których znm lub z którymi miałem jakiś kontakt zachowują się jak księża katoliccy - na siłe próbują mi wcisnąć swoje poglądy i uważają je za jedynie słuszne. Próbuja mi obrzydzić jedzenie mięsa, ryb, nabiału itp i nie dociera do nich żadna argumentacja - mają zawsze rację i ciężko z nimi dyskutować. Tylko że większość z nich to hipokryci bo jak się odwrócisz to korzystają z różnych rzeczy powstających ze zwierząt. 


  • easyrider i longin lubią to

#5 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 18 września 2021 - 14:22

Widocznie masz pecha, ja mam inne doświadczenia :-)
Jeśli chodzi o Sylwię Spurek- celowo przejaskrawione przez nią tezy i postulaty by zwrócić uwagę na szerszy problem. Warto patrzeć na konteksty. To coś jak z paradami równości...

#6 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 18 września 2021 - 15:25

2. Co złego w byciu weganinem ?

 

 

Teoretycznie nic . W praktyce wszyscy weganie, których znm lub z którymi miałem jakiś kontakt zachowują się jak księża katoliccy - na siłe próbują mi wcisnąć swoje poglądy i uważają je za jedynie słuszne. Próbują mi obrzydzić jedzenie mięsa, ryb, nabiału itp i nie dociera do nich żadna argumentacja - mają zawsze rację i ciężko z nimi dyskutować. Tylko że większość z nich to hipokryci bo jak się odwrócisz to korzystają z różnych rzeczy powstających ze zwierząt. 

W pełni zgadzam się z Jackiem. Mam w rodzinie od nie dawna wegankę i chce na siłę wszystkich uszczęśliwić. Chce wpierniczać siano to jej sprawa. Ale nie może tego żądać od innych.

Co do pani Spurek. Jest obojętne w jakim sejmie czy parlamencie zasiada. Jej pomysły graniczą z absurdem, i o jakim głębszym kontekście można tu mówić! Chce ograniczać ilość dwutlenku węgla w atmosferze to niech się tym zajmie. Ale mam wątpliwości czy o takim problemie słyszała, i czy w ogóle o nim wie!


  • okonhel i easyrider lubią to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#7 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 18 września 2021 - 15:40

Gdyby w postulatach mówiła o ograniczeniu wydobycia węgla nikogo by to nie zainteresowało. Jeśli do tego dołoży zakaz wędkowania odezwą się tysiące. Jedni pukną się w czoło, inni wyzwą ją od terrorystek, wreszcie inni zastanowią się o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. A chodzi o to, że człowiek zdewastował tą planetę, robi to nadal i wkrótce sam się (na szczęście) unicestwi...

#8 Szczepek

Szczepek

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 725 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 19 września 2021 - 10:58

W końcu to jakiś sposób na polityczną promocję.
  • okonhel i hobby lubią to

#9 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 19 września 2021 - 12:48

W końcu to jakiś sposób na polityczną promocję.

Racja - do tej pory o tej pani niewielu słyszało, jedynie ludzie bardzo interesujący się polityką. 



#10 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 19 września 2021 - 19:30

Na Sylwię Spurek osobiście głosowałem. To mądra kobieta, wiele razy widziałem ją w debatach politycznych. To prawniczka, z doktoratem. Jest praktykującym i podobno dobrym prawnikiem. Przy okazji- jest osobą walcząca o prawa zwierząt. A prawa zwierząt nie są w tym kraju przestrzegane. Do czego przyczyniamy się my- wędkarze...



#11 hobby

hobby

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów
  • MIejscowośćwielkopolska

Napisano 19 września 2021 - 19:46

" A chodzi o to, że człowiek zdewastował tą planetę, robi to nadal i wkrótce sam się (na szczęście) unicestwi..."

 

Masz wybór

 

możesz temu "szczęściu" pomóc. Przyśpieszysz proces.



#12 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 20 września 2021 - 06:40

Nie bardzo rozumiem ?

#13 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 20 września 2021 - 15:25

Na Sylwię Spurek osobiście głosowałem. To mądra kobieta, wiele razy widziałem ją w debatach politycznych. To prawniczka, z doktoratem. Jest praktykującym i podobno dobrym prawnikiem. Przy okazji- jest osobą walcząca o prawa zwierząt. A prawa zwierząt nie są w tym kraju przestrzegane. Do czego przyczyniamy się my- wędkarze...

Dlaczego akurat wędkarstwo? Jest tyle innych miejsc, w których cierpią o wiele  bardziej zwierzęta! Na ten przykład wszelkie odmiany hodowli zwierząt, na mięso, na jaja itd. Skoro głosowałeś na nią, i ją popierasz, to daj pierwszy przykład i spal swoje wędki! A jeśli nie, to pozbaw je przynajmniej haczyka!

P.S.

W starych poradnikach wędkarskich, jest opisywany sposób łowienia węgorzy na wędkę pozbawioną haczyka! :lol:


Użytkownik longin edytował ten post 20 września 2021 - 15:29

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#14 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 20 września 2021 - 16:59

Dlaczego akurat wędkarstwo? Jest tyle innych miejsc, w których cierpią o wiele  bardziej zwierzęta! Na ten przykład wszelkie odmiany hodowli zwierząt, na mięso, na jaja itd. Skoro głosowałeś na nią, i ją popierasz, to daj pierwszy przykład i spal swoje wędki! A jeśli nie, to pozbaw je przynajmniej haczyka!

P.S.

W starych poradnikach wędkarskich, jest opisywany sposób łowienia węgorzy na wędkę pozbawioną haczyka! :lol:

Dobrze, zatem postaram się jeszcze prościej: nie głosowałem na nią by popierać pomysły z czapy jak zakaz wędkarstwa. Głosowałem na nią bo zależało mi, by ludzie Biedronia weszli do Europarlamentu. Jest mi z nią po drodze, jeśli chodzi o poglądy w sprawie łamania praw mniejszości, praw kobiet, praw zwierząt, ekologię itp. Nie mam wpływu na to, jak zmienią swoje poglądy ludzie,szczególnie politycy. Nie skreślam tez ludzi i nie wyzywam od idiotów i debili tylko dlatego, ze w jakimś aspekcie się z nimi nie zgadzam i nie histeryzuję gdy ktoś myśli inaczej niż ja. I o ile zakaz wędkarstwa uważam za idiotyczny i nierealny, zakaz chowu przemysłowego za mało prawdopodobny (na tu i teraz), o tyle uważam, że realny i potrzebny jest zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz niektórych eksperymentów na zwierzętach, występy ich w cyrkach, bezsensowne odstrzały dla zabawy dzików, rzeź drzew w puszczach itp. Nie patrzę zero- jedynkowo i nie zmuszam innych by myśleli tak jak ja...



#15 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 26 września 2021 - 13:32

Widocznie masz pecha, ja mam inne doświadczenia :-)
Jeśli chodzi o Sylwię Spurek- celowo przejaskrawione przez nią tezy i postulaty by zwrócić uwagę na szerszy problem. Warto patrzeć na konteksty. To coś jak z paradami równości...

Ciekawa teza :D
Lewak, to lewak w 1945 i później podobnie opowiadali o trochę innych sprawach.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#16 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 27 września 2021 - 07:18

Moim zdaniem nie. Lewak z 1945 to nie lewak z 2021. Tak jak narodowy socjalizm z lat 30 XX wieku to nie narodowy socjalizm reprezentowany przez obecną władzę. Wszystko przez wspomniane konteksty.

#17 okonhel

okonhel

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • MIejscowośćJuż nie Hel

Napisano 28 września 2021 - 12:14

Na Sylwię Spurek osobiście głosowałem. To mądra kobieta...

Po lekturze tego artykułu mam odmienne zdanie:

https://www.se.pl/wi...Dz-y83x0tCWf6mc



#18 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 28 września 2021 - 13:33

No i fajnie. Każdy ma prawo do swojej oceny.

#19 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 29 września 2021 - 22:07

Po lekturze tego artykułu mam odmienne zdanie:

https://www.se.pl/wi...Dz-y83x0tCWf6mc

Akurat ten szmatławiec jest pisowski i pisze o gównach.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#20 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 01 października 2021 - 20:43

A ja "jajakobyły" uważam, że proponowałbym zakazać gadki o polityce.

To nie to miejsce i nie te tematy.

Zluzujcie gumy w majtach i jedźcie na ryby


Użytkownik easyrider edytował ten post 01 października 2021 - 20:44

  • Cpt. Lego, longin i Słowik lubią to

Zorro za dużo gada...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych