Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na rybach 2020.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 10 maja 2020 - 16:39

Korzystając z poluzowania zakazów, wybrałem się na ryby nad Odrę, w okolicy Raciborza. Poziom wody w rzece mniej więcej normalny, z lekką tendencją do obniżania się. A, że nie bardzo chciało mi się chodzić, znalazłem sobie główkę i na przepływankę próbowałem łowić ryby. W tym celu dokonałem zakupu bolonki Mikado Ultraviolet II. 7.00 m. Łowisko porządnie zanęciłem i rozpocząłem łowienie. Złowiłem kilka krąpi, kilka kleni po ok. 30 cm i parę uklejek, płoci. Jadąc na ryby przebiegł mi drogę nie całkiem czarny kot! :mellow: Przy którymś rzucie złamała się szczytówka!  :o  I po zawodach! :wacko: Koty to jednak dranie!  :angry: Połowiłem jeszcze trochę drugą wędkom, i wróciłem przed wcześnie do domu!

odra-22-04-20.jpgodra-22-04-20.jpgodra-2020-05-08-klen.jpgodra-22-04-20-ploc.jpg


Użytkownik longin edytował ten post 10 maja 2020 - 16:41

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#2 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 05 lipca 2020 - 15:58

Witam!

Dzisiejszy wypad nową łodzią! Sandacz 90 cm!  :)  :) I potrzebna Szwecja?  :lol:  ;)  :1_miejsce: sandacz-90-cm.jpgsandacz-90-cm.jpgDo tego jeszcze 4 szczupaki. Te niestety tylko po 50 cm!


Użytkownik longin edytował ten post 05 lipca 2020 - 16:01

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#3 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 05 lipca 2020 - 18:35

Witam!
Dzisiejszy wypad nową łodzią! Sandacz 90 cm! :) :) I potrzebna Szwecja? :lol: ;) :1_miejsce: sandacz-90-cm.jpgsandacz-90-cm.jpgDo tego jeszcze 4 szczupaki. Te niestety tylko po 50 cm!


  • piter74 lubi to

#4 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 05 lipca 2020 - 18:36

Ale kark. Gratulacje.

#5 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 05 lipca 2020 - 18:50

Cudna rybka gratulacje !!



#6 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 05 lipca 2020 - 20:00

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek takiego złowię! :o

Dzięki!


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#7 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 07 lipca 2020 - 21:11

no i ja spieszę pogratulować! :beer:

takie rybki nie trafiają się często niestety...

Napisz coś więcej na co wzięla, o jakiej porze itp itd

Pozdrówka Jędruś, :1_miejsce:


Zorro za dużo gada...


#8 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 10 lipca 2020 - 16:12

Witam.

Łowiłem od świtu na zaporówce w pobliżu mnie. Jezioro utworzono około 10 lat. Chyba nie więcej. Trudne. Z brzegu czasem coś brało. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem łodzi.Przez kilka dni pływałem z echosondą próbując wytypować miejsca w którym mogą stać ryby. I odkryłem, ze jezioro w najgłębszym miejscu ma ponad 21 metrów głębokości. Średnio gdzieś  8 - 10. Pełne wypłyceń i głęboczków. Łowiliśmy z kolegą od świtu. Była to nasza pierwsza wyprawa wędkarska nową łodzią. :)  Przez pierwsze dwie godziny bez kontaktu z rybą. Mimo,że na ekranie echosondy były bogate zapisy. Kolejna zmiana miejsca. Tym razem, dół sięgający do głębokości ok 10 metrów. Przy dnie piaszczystym, trochę roślinności, dlatego owset i czeburaszka o wadze 20 gr. Guma 15 cm. Rzucam, czekam, aż opadnie do dna. Podrywam, zaczep.Tylko, że zaczep popłynął ku środkowi jeziora. W pierwszej chwili myślałem, że duży szczupak, bo miejsce raczej wydawało się być szczupakowe, nie sandaczowe. Potem, że sum. Bo też są w tej wodzie. A na końcu okazało się, że sandacz. Było trochę emocji, żeby go podebrać. Bo za nic nie chciał wejść do podbieraka.Hol trwał dobrych kilka minut. Szybkie mierzenie -  miarka pokazuje ok 90 cm. Przy bardziej starannym pomiarze wyszło 92 cm. Moja życiówka. :1_miejsce: Kilka zdjęć i do wody. Niech robi następne pokolenie. Jak emocje opadły. złowiliśmy każdy po dwa szczupaki. Te z kolei wszystkie jednakowego wymiaru 50 cm. Kolo 10.00 rano daliśmy sobie spokój z łowieniem, bo upał lał się z nieba okropny. Ale i tak emocji było w brud! :lol:

Na takie ustrojstwo się połakomil! :)

zdjecie.jpg


Użytkownik longin edytował ten post 10 lipca 2020 - 16:14

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 26 lipca 2020 - 13:32

Może jeszcze na gnieździe był?


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 08 sierpnia 2020 - 13:48

Właśnie wróciłem z nad polskiego morza. Byłem dwanaście dni w Rowach. Pogoda taka sobie. Na łowienie z plaży nie było szans. Duży wiatr,a co za tym idzie duża fala. Ale właściwie nie miałem parcia, ani na łowienie, ani na jeżdżenie na rowerze, po Słowiński Parku Narodowym. Miałem lenia.

Tłumy ludzi, głownie bez maseczek. Wieczorem suweren mocno dawał w palnik! :alk:Nikt nie przejmuje się wirusem. :o  A chyba jednak trzeba. :mellow: 


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych