Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kij interline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 07 lutego 2019 - 19:29

Zastanawiam się nad kupnem kija bez przelotek, ale w sumie mam wątpliwości, więc jeżeli macie jakieś doświadczenia to proszę o radę i ewentualnie propozycje na jaki kij można było by się skusić.

#2 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 08 lutego 2019 - 09:55

Dla mnie to rozwiązanie jest chybione. Każdy interline uszkadza plecionkę. Nie wspomnę o gromadzeniu się kryształków soli w środku, nawlekaniu linki. 

Do łowienia pilkerami się nie nadaje. Do innych metod - nie wypowiadam się


Użytkownik Dinet edytował ten post 08 lutego 2019 - 09:57


#3 cezol

cezol

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
  • MIejscowośćolsztyn

Napisano 08 lutego 2019 - 13:14

Dla mnie to rozwiązanie jest chybione. Każdy interline uszkadza plecionkę. Nie wspomnę o gromadzeniu się kryształków soli w środku, nawlekaniu linki. 

Do łowienia pilkerami się nie nadaje. Do innych metod - nie wypowiadam się

ja zawsze po kazdym loweniu w n plucze wedke  kolowrotki,zauwazylem ,ze nie wszyscy to robia ,zostawiaja sprzet na lodzach a wiadomo wtedy sol gryzie



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 08 lutego 2019 - 23:12

Pamiętaj, że interline nie ma w środku żadnych przelotek. Linka trze na całej powierzchni, szybko się mechaci. Tak jak Dinet pisze, przy zwijaniu wciągasz syf z linki i morską wodę do środka. Woda odparuje i zostanie sól. Sól także osadzi się na przelotkach, to normalne, ale tu mniejsza powierzchnia tarcia, a i szybciej idzie przelotki przemyć.

 

O ile wzrośnie tarcie to sam sobie oblicz stosując wypróbowany wzór ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 kudlaty

kudlaty

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • MIejscowośćklejnowo

Napisano 09 lutego 2019 - 06:29

Używam od wielu lat ideał do łowienia w pionie i do trolla

#6 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 09 lutego 2019 - 08:52

Zastanawia mnie jedno- skoro to niby dobre rozwiązanie- dlaczego nikt na świecie z tego nie korzysta??



#7 kudlaty

kudlaty

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • MIejscowośćklejnowo

Napisano 09 lutego 2019 - 10:35

Popatrz na wędki w łudkach trolingowych ja łowią czym lubię i czym mi wygodnie nie patrzę czym łowią na świecie bo po świecie nie jeżdżę tylko norge i szwecja

#8 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 09 lutego 2019 - 11:07

Właśnie patrzę i wyciągam wnioski... Nie zauważyłem, by był to rodzaj kija używany przez łowców poważnych ryb na świecie. Norwegia to nie wszystko.

I nie bierz proszę tego osobiście do siebie. Niech każdy łowi na co chce i czym mu wygodnie. Byle w zgodzie z przepisami  :) .



#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 09 lutego 2019 - 12:23

Do trollingu tak, i tam głównie jest wykorzystywany z uwagi na to, że nie ma przelotek i mniej ewentualnej plataniny. W trollingu używa się zazwyczaj żyłek.
Polacy, Rosjanie, Niemcy adaptowali kij do jiggingu i chyba tylko w Norwegii, bo ile bym fotek nie oglądał, to nigdy nie widziałem, żeby ktoś jiggował interlinem na świecie.

Każdy łowi czym mu wygodnie, to prawda i nikt tu nie narzuca jedynie słusznego rozwiązania.

 

 

EDIT:

 

Samo założenie, że praca wędki interline jest lepsza, w zasadzie wydaje się słuszna, ale...

Siły tu się rozkładają równomiernie. Tylko pozostaje problem tarcia i utrzymania wnętrza wędki w idealnej czystości.
Produkcja takich wędek jest tańsza w porównaniu z przelotkowymi, a kosztują podobnie, więc nie dziwi, że są mocno reklamowane :)


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 09 lutego 2019 - 12:32

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 kudlaty

kudlaty

    Śledź

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
  • MIejscowośćklejnowo

Napisano 09 lutego 2019 - 12:28

Pierwszego Inter kupiłem w 2003 roku mam to do dzisiaj nie jest ani pocięty przez linkę i nie zauwarzylem w tym ani w innych zęby jakoś bardziej niszczył plecionke

#11 cezol

cezol

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
  • MIejscowośćolsztyn

Napisano 09 lutego 2019 - 13:22

Pamiętaj, że interline nie ma w środku żadnych przelotek. Linka trze na całej powierzchni, szybko się mechaci. Tak jak Dinet pisze, przy zwijaniu wciągasz syf z linki i morską wodę do środka. Woda odparuje i zostanie sól. Sól także osadzi się na przelotkach, to normalne, ale tu mniejsza powierzchnia tarcia, a i szybciej idzie przelotki przemyć.

 

O ile wzrośnie tarcie to sam sobie oblicz stosując wypróbowany wzór ;)

o ile wiem kostrukcja przewiduje tarcie ,, glupki chinskie inzyniery... i srodek wedzska jest z takich samych jak przelotki tworzyw,,najwazniejsze plukac po kazdym wedowaniu technologie i doswiadczenia trza szukac na zagrancznych stronach,gdyby to inter bylo by do d ,, to rynek weryfikuje,nie znalazlem narzekajacych ale moze kolega l ma wieksza wedze,pozdr ps np przelotki z szafiru nie nszcza plecionk



#12 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 09 lutego 2019 - 15:27

Wędki interlinowe są lekkie, dlatego często wędkarze adoptują je do werticala. Idealne do łowienia np. sumów z łodzi , a zwłaszcza w nocy( nie plącze się linka na przelotce). Mam, używam i polecam. Zużycia wewnątrz nie stwierdziłam. Linki też nie strzępi.

#13 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 09 lutego 2019 - 15:29

Miało być : nie stwierdziłem.

#14 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 09 lutego 2019 - 17:37

To proszę jeszcze napiszcie za jakim kijem sie ewentualnie rozglądać, myślałem na jakimś z,, daiwa,,

Użytkownik duńczyk edytował ten post 09 lutego 2019 - 17:40


#15 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 09 lutego 2019 - 20:16

Temat był wałkowany, ale- napisz co chcesz chytać, gdzie, jakie przynęty (c.w.), z czego (łajba, kuter, brzeg), jaka długość (1, 2, wieloskład), jaka korba... Itp. Itd. jest tyle zmiennych, że masakra...

No i jaki budżet  :) .



#16 piter74

piter74

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 09 lutego 2019 - 22:21

Ja łowie na penna 50 lb.

#17 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 09 lutego 2019 - 22:36

W sumie do Norwegii kij by był używany pilker i większą guma tak do 350 gr, nie dłuższy jak 240cm no i kołowrotek że szpula stała,ale czytałem że te blanki są uniwersalne i że można podpiąć multika jak i że stała szpula.

Użytkownik duńczyk edytował ten post 09 lutego 2019 - 23:00


#18 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 10 lutego 2019 - 08:12

Nie znam się na kijach seryjnych, ale jeśli chcesz kija z pracowni to pytaj CPT  :) . Ja teraz będę testował kij na blanku XZ. Nigdy nie miałem a opinie są zachęcające. Z tańszych blanków na pewno godne polecenia są Batsony i Lamiglasy.



#19 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 10 lutego 2019 - 11:26

Pracownie nie robią interline, bynajmniej cpt., i z tego co mówił to żadna nie robi wedek tego typu

#20 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 10 lutego 2019 - 12:23

Wiem, że nie robią. Ale napisałeś jaki kij byśmy polecili niedoprecyzowując, że chodzi o inter  :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych