Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za te oczka czerwone czerwone oddam świat.... czyli lin

lin

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 30 lipca 2018 - 20:54

Ach te zielone złoto... magiczne....

Do tego roku udało mi się złowić jeno 2 szt raczej z przypadku. Tym razem jest to ryba celowana i

będąca obiektem marzeń. Nie trafił mi się jeszcze super okaz ale bardzo cieszy mnie to, że jednak można

ustawiać się  na określony gatunek. 

gallery_30_138_5957631.jpg


Zorro za dużo gada...


#2 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 31 lipca 2018 - 10:11

Fajna ryba. Swego czasu, ze 20 lat temu, specjalnie nastawiałem się na liny. Łowiłem je na... spinning. Na Noteci. Celowo. Największy jakiego złowiłem miał ponad 2 kilo- zgłosiłem go do WW i nawet wystąpiłem w tabeli rekordów :) . Muszę odszukać i zeskanować fotki :) .


  • easyrider lubi to

#3 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 31 lipca 2018 - 12:02

Ja kiedyś próbowałem z marszu i tylko raz mi się udało na jez. Okonin k. Golubia-Dobrznia. A i tak w zasadzie nie miał prawa wziąć bo łaziłem po pomoście, stukałem, mieszałem zanętę i miałem łowić leszcze bo na końcu pomostu ponoć pod wieczór brały. Ustawiałem sobie grunt na ok. 7m z przelotowym spławikiem, zarzucałem, wyciągałem , regulowałem i za którymś razem spławik się utopił co mnie zdziwiło bo wydawało mi się że jest idealnie wyważony. Jak zacząłem zwijać żeby poprawić okazało się że na drugim końcu coś wisi. Wisiało 66 cm lina którego musiałem po pomoście doholować do brzegu bo jeszcze nie zabrałem podbieraka z auta. 

Ale ze świadomego łowienia linów to ub. rekord 51cm w prywatnym starorzeczu nad Bugiem. 2-3 dni wrzucania grochu i idzie się jak po swoje  B) . Miesiąc temu dwa po 33-34 cm i jeden 45 ale uznałem że na kolację pójdą dwa mniejsze i to było dobre rozwiązanie bo trzeciego na bank byśmy we dwójkę nie dali rady. 



#4 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 31 lipca 2018 - 20:35

Ja jednego zeżarłem bo zassał tak głęboko, że nie dotrwał do rana. ale reszta natychmiast wróciła do wody.

Jak złowię coś powyżej 40cm to zamelduję.


Zorro za dużo gada...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych