Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rejsy z Ustki 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 25 kwietnia 2018 - 19:56

Rejs z Ustki Amelią Max 20.04.18. Rejs rozpoczął się o godzinie 3,30. Po dopłynięciu do Ławicy Słupskiej o godzinie 7 z minutami

zaczeliśmy łowienie. Pogoda była wymarzona ale raczej na rekreację a nie łowienie dorszy. Morze praktycznie bez fali, ciepło ,wiaterek

minimalny. Byliśmy zmuszeni zająć miejsca, które zostały. 12 miejsc na dziobie i rufie były już zajęte.Przytuliłem się jak najbliżej dziobu i to bł właściwy wybór.

Łowiliśmy na 20 m do 30 m. Inne jednostki podobnie. Okazało się, że dorsze brały i to najwięcej na przywieszki. Dryf był wystarczający. Szyper

korygował tylko kurs. Z różnych żródeł wiedzialem, ze jeszcze 2 tygodnie w tył dorsza na Ławicy nie było. Spotkała nas miła niespodzianka.

Wielkościowo to były dorsze do 40 cm, trochę niewymiarów, ale na razie inaczej nie bedzie, Widzieliśmy rownież 3 foki. O 14. 30 skończyliśmy.

Opaleni i zmęczeni mogliśmy wracać. Wyniki to od 17 szt. do moich 85 szt.Średnio kto potrafił i chciał to złowił okolo 50 szt.

Załączam kilka fotek.

Załączone pliki



#2 Tom_S

Tom_S

    Halibut

  • Moderator
  • 1 217 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 26 kwietnia 2018 - 06:51

Zobaczymy, co fabryka da 18.05. :)



#3 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 27 kwietnia 2018 - 08:54

Jeżeli pogoda pozwoli, to napiszę relację z rejsu przed Waszym terminem.

Myślę, że będzie optymistyczna. :D  :D  :D



#4 Konektor

Konektor

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów
  • MIejscowośćKraków

Napisano 27 kwietnia 2018 - 09:04

A kiedy się wybierasz? Ja niestety obudziłem się z rękaw nocniku ... wolne dostałem dopiero wczoraj :( może uda mi się jeszcze znaleźć coś ciekawego na długi weekend.

#5 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 27 kwietnia 2018 - 11:49

Wybieram się 3.05.18 Amelią Max.



#6 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 14 maja 2018 - 17:54

Rejs na Amelii Max 13.05.18. Wypłynięcie po 3.15 na Ławicę Słupską.

Pogoda dopisała. Lekki wiaterek 3B, słonecznie. Od rana dorsze słabo żerowały.

Póżniej było coraz lepiej. Miła dłubanina na głębokości od 15 m do 25 m. Dorsze brały na pilkery jak i przywieszki. Szyper korygował tylko

napłynięcia. Ławice dorszy nie były duże. Miałem bardzo dużo spadów - przez cały rejs 15 szt,  Dorsze wymiarowo do 50 cm. Trafiały się również maluchy.

Ogólnie rejs udany, można było połowić.Wyniki od 15 szt do moich 56 szt. W porcie byliśmy o 18.30.


  • Tom_S, Słowik i kafas lubią to

#7 kaz

kaz

    Administrator

  • Administrators
  • 603 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 21 maja 2018 - 07:56

Rejs 19.05 Amelia Max

Pogoda fajna wiaterek akuratny żeby dryf był dobry, słoneczko cały dzień więc nawet dość ciepło trochę martwej fali (takiej  0,8-1m) z NNE. Byliśmy na Ławicy. Dorsze nawet współpracowały, gryzły głownie na przywieszki ale i na pilkerki się trafiały. Było trochę maluchów (tak z 5-7) mieliśmy 2 dziewczyny na kutrze :D Wyniki od 7szt do 70, ja wziąłem 42 tata mój 23. Większość miała w przedziale 20-30szt Rejs udany



#8 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 10 listopada 2018 - 17:17

Rejs 9.11.18 na Amelii Max, Wypływamy o 3.00 na Ławicę Słupską a konkretnie Kominy. Po 4 godzinach zaczynamy łowić.

Jest jeszcze ciemnawo i mglisto, Pada drobna mżawka. Wyciągamy pierwsze drobne dorsze. Głębokość ok. 10 m.

Wokół łowią wędkarze na 6,7 jednostkach. Szyper co chwile koryguje kurs a my łowimy po kilka dorszy na dryf, którego 

praktycznie nie ma. Cały czas jest totalna flauta. Tak dzieje się do końca całego rejsu. Przy lepszych napłynięciach 

trafiają się dublety. Najgłębiej łowimy na 20 m.Około południa towarzyszyły nam przez godzinę 2 foki. Na szczęście nie zasmakowały w naszych dorszach.                           Pomuchle brały zarówno na przywieszki jak i pilkery. Wielkościowo szału nie było, ale pod względem ilościowym wszyscy byli zadowoleni.Największe ważyły                      do 2 kg,najmniejszy to 12 cm okaz.Wyniki: od 30 szt do moich 75 szt.Większość złowiła 40 szt. do 50 szt.Rejs zaliczamy do udanych.

W załączeniu kilka fotek:

Załączone pliki



#9 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 18 grudnia 2018 - 14:37

Rejs na Amelii Max 16.12.18 . O godzinie 8.00 docieramy na ŁS. Morze jest wzburzone, wiatr 5B i pada drobniutki snieg.

Zaczynamy wędkować. Początkowo  trafiają się boleczki. Szyper próbuje coś zmienić i szuka głębszych miejsc.

Dopiero  po upływie około jednej godziny coś zaczyna się dziać. Dorsze trafiają się już większe i wyciągamy również dublety.

Wszyscy są zadowoleni. Dorsze biorą zarówno na pilkery jak i przywieszki. Wśród nich królują twistery czerwone całe lb z czarnymi ogonami.

Wiatr chwilami spada do 4B ale opady są nieustanne. Niektórzy mają kłopoty żołądkowe. Brania robią się zmienne. Raz są bardziej intensywne

raz mniej. W południe jemy pyszny kapuśniak. O 14.30 kończymy. Średnia na kutrze to 30 szt. , mój kolega złowił 61 szt. a ja 78 szt. Byliśmy na rufie.

Wracamy zadowoleni. Pogoda nadal bujana.

PS. Życzę zdrowych i wesołych świąt BN wszystkim WM.

        Zbyszek

.

Załączone pliki



#10 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 18 grudnia 2018 - 17:48

No zobaczymy, jak Neptun pozwoli, to w czwartek zawitam na Amelię Max.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#11 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 19 grudnia 2018 - 06:22

Przy takich warunkach pogodowych jak prognozują na czwartek, nasz rejs niedzielny się odbył.



#12 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 19 grudnia 2018 - 09:47

Przy takich warunkach pogodowych jak prognozują na czwartek, nasz rejs niedzielny się odbył.

 

Czyli lekko nie będzie. Wiatr co prawda z południa, ale ławica jest daleko od lądu.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#13 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 grudnia 2018 - 00:59

20.12.2018r., Ustka, Amelia Bis.
Warunki trudne, rano spory wiatr, męczyłem się. Pogoda lipna, pochmurno i deszcz, deszcz ze śniegiem. Dorsza cienko. Coś tam człowiek na Wigilię złowił, ale bez szału.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#14 Grześ

Grześ

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów
  • MIejscowośćŚwiecie

Napisano 22 grudnia 2018 - 09:26

Pewnie foki większość zżarły.

Użytkownik Grześ edytował ten post 22 grudnia 2018 - 09:26


#15 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 grudnia 2018 - 22:56

Pewnie foki większość zżarły.

 

Takie ich prawo. To my jesteśmy w niewłaściwym miejscu, a nie one.


  • Tom_S, easyrider i Słowik lubią to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#16 lyha

lyha

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 08 stycznia 2019 - 12:33

Witajcie!

Zakupiłem kija St. Croix AVS86HF2 pod cięższe przynęty i licze po cichu aby użyć go na dorsza na lekko. Realnie obsłuży do 90g . 100g to max ale bardzo ostrożnie. Czy myślicie że z Ameli będę miał szansę nim połowić na Ławicy Słupskiej?



#17 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 08 stycznia 2019 - 13:14

Zależy od warunków na morzu. Musisz mieć coś mocniejszego  w rezerwie.


  • Tleilax lubi to

#18 lyha

lyha

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 09 stycznia 2019 - 14:26

Drodzy koledzy czym się różnią te 2 jednostki ? Amelia Maxx i Amelia Bis? Pływają na innych łowiskach?

#19 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 010 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 09 stycznia 2019 - 14:52

Witajcie!

Zakupiłem kija St. Croix AVS86HF2 pod cięższe przynęty i licze po cichu aby użyć go na dorsza na lekko. Realnie obsłuży do 90g . 100g to max ale bardzo ostrożnie. Czy myślicie że z Ameli będę miał szansę nim połowić na Ławicy Słupskiej?

 

Raczej tak, tam przy spokojnych warunkach łowi się na 60-90g pilki

Amelia Max jest duża, przestronna, ma kajuty z kojami. Amelia Bis jest dużo mniejsza. Są co prawda miejsca do leżenia, ale wszyscy razem w strefie dziobowej i środkowej, Każdy oczywiście na swojej koi.
Pływają na te same łowiska.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#20 zbynio

zbynio

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 09 stycznia 2019 - 17:18

Dodam do wypowiedzi Cpt. Lego, że obie jednostki mają tego samego właściciela. Amelia Max została dostosowana 

do rejsów wędkarskich w 2013 roku. W mojej ocenie zrobiono to dobrze. Dodatkową zaletą obu jest możliwość nocowania na nich przed rejsem.

Max jest flagowcem armatora i z tego powodu szyper może pozwolić sobie na nieco więcej np. może wypłynąć dalej na północ niż Bis.

Odbyłem na niej kilkanaście rejsów i uważam, że ma bardzo dobrego szypra. Dało się to zauważyć gdy w ubiegłym roku na jednym z rejsów

p. Kazika zastąpił inny szyper, to napływał tam gdzie już byli inni. Efekty były mizerne. Generalnie obie można polecić.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych