Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejsy z Ustki 2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbynio

zbynio

Łosoś

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:56

Rejs z Ustki Amelią Max 20.04.18. Rejs rozpoczął się o godzinie 3,30. Po dopłynięciu do Ławicy Słupskiej o godzinie 7 z minutami

zaczeliśmy łowienie. Pogoda była wymarzona ale raczej na rekreację a nie łowienie dorszy. Morze praktycznie bez fali, ciepło ,wiaterek

minimalny. Byliśmy zmuszeni zająć miejsca, które zostały. 12 miejsc na dziobie i rufie były już zajęte.Przytuliłem się jak najbliżej dziobu i to bł właściwy wybór.

Łowiliśmy na 20 m do 30 m. Inne jednostki podobnie. Okazało się, że dorsze brały i to najwięcej na przywieszki. Dryf był wystarczający. Szyper

korygował tylko kurs. Z różnych żródeł wiedzialem, ze jeszcze 2 tygodnie w tył dorsza na Ławicy nie było. Spotkała nas miła niespodzianka.

Wielkościowo to były dorsze do 40 cm, trochę niewymiarów, ale na razie inaczej nie bedzie, Widzieliśmy rownież 3 foki. O 14. 30 skończyliśmy.

Opaleni i zmęczeni mogliśmy wracać. Wyniki to od 17 szt. do moich 85 szt.Średnio kto potrafił i chciał to złowił okolo 50 szt.

Załączam kilka fotek.

Załączone pliki

#2 Tom_S

Tom_S

Halibut

• Moderator
  • 943 postów
  • MIejscowośćPiła

Napisano 26 kwiecień 2018 - 06:51

Zobaczymy, co fabryka da 18.05. :)

#3 zbynio

zbynio

Łosoś

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:54

Jeżeli pogoda pozwoli, to napiszę relację z rejsu przed Waszym terminem.

Myślę, że będzie optymistyczna. :D  :D  :D

#4 Konektor

Konektor

Dorsz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • MIejscowośćKraków

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:04

A kiedy się wybierasz? Ja niestety obudziłem się z rękaw nocniku ... wolne dostałem dopiero wczoraj :( może uda mi się jeszcze znaleźć coś ciekawego na długi weekend.

#5 zbynio

zbynio

Łosoś

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:49

Wybieram się 3.05.18 Amelią Max.

#6 zbynio

zbynio

Łosoś

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • MIejscowośćWłocławek

Napisano 14 maj 2018 - 17:54

Rejs na Amelii Max 13.05.18. Wypłynięcie po 3.15 na Ławicę Słupską.

Pogoda dopisała. Lekki wiaterek 3B, słonecznie. Od rana dorsze słabo żerowały.

Póżniej było coraz lepiej. Miła dłubanina na głębokości od 15 m do 25 m. Dorsze brały na pilkery jak i przywieszki. Szyper korygował tylko

napłynięcia. Ławice dorszy nie były duże. Miałem bardzo dużo spadów - przez cały rejs 15 szt,  Dorsze wymiarowo do 50 cm. Trafiały się również maluchy.

Ogólnie rejs udany, można było połowić.Wyniki od 15 szt do moich 56 szt. W porcie byliśmy o 18.30.

• Tom_S, Słowik i kafas lubią to

#7 kaz

kaz

Administrator

• Administrators
  • 433 postów
  • MIejscowośćKielce

Napisano 21 maj 2018 - 07:56

Rejs 19.05 Amelia Max

Pogoda fajna wiaterek akuratny żeby dryf był dobry, słoneczko cały dzień więc nawet dość ciepło trochę martwej fali (takiej  0,8-1m) z NNE. Byliśmy na Ławicy. Dorsze nawet współpracowały, gryzły głownie na przywieszki ale i na pilkerki się trafiały. Było trochę maluchów (tak z 5-7) mieliśmy 2 dziewczyny na kutrze :D Wyniki od 7szt do 70, ja wziąłem 42 tata mój 23. Większość miała w przedziale 20-30szt Rejs udany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych