Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skora i osci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 21 lutego 2018 - 13:59

https://www.portalmo....pl/rybolowstwo dorsza się nam kończy w Bałtyku .

#2 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 lutego 2018 - 14:11

To skutek rabunkowych połowów w Bałtyku. Wszystkie państwa nad bałtyckie to robią. Jeszcze trochę i Bałtyk będzie pustynią. Nie mogę wyjść z podziwu dla głupoty i pazerstwa ludzi. Dorsza prawie nie ma, szprota wyłowią na paszę,\a wszystko zwalą na foki i kormorany! A jeszcze nie tak dano z kutrów łowiłem dorsze po 10 - 15 kg. I to nie robiło na nikim wrażenia! Żeby ocalić Bałtyk należałoby od zaraz wstrzymać wszystkie połowy na kila może kilkanaście lat. Bo stanie się to, co stało się łowiskiem dorsza u wybrzeży Labradoru tzw Georges Bank. Przełowione i trudno je odtworzyć!


Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#3 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 22 lutego 2018 - 14:42

 Bo stanie się to, co stało się łowiskiem dorsza u wybrzeży Labradoru tzw Georges Bank. Przełowione i trudno je odtworzyć!

Nie wiem jak tam z dorszem ale był okres że doszło do zatrzymania kilku portugalskich trawlerów przez służby kanadyjskie. Nawet były przypadki prób ucieczki ale ostrzelanie przed dziobem trawlera spowodowało jego zatrzymanie  :P . Chodziło o to że halibut błękitny (a nie ten na którego polujemy w Norwegii) ma tam wymiar 30cm a Portugalczycy łowili wszystko jak leci. I pewnie też oni wybrali bacalhau  :( .



#4 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 lutego 2018 - 15:20

Andrzej kormorany spokojnie łykają 10kg dorsze ;)


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#5 morrum

morrum

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • MIejscowośćInowrocław

Napisano 22 lutego 2018 - 17:45

No pewnie, że łykają, tak samo jak ciemny lud, który to kupił i zwala brak ryb na mazurskich i nie tylko jeziorach na kormorany właśnie. Dlaczego w Bałtyku kormorany nie mogłyby wybić szprota i śledzia, oraz dorsza... Foki to akurat arystokracja i żywiĄ siĘ łososiĘ ;)

#6 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 22 lutego 2018 - 17:56

Duńczycy łowia na Bałtyku szprota i śledzia , u siebie w ciesninach już wylowili , akurat niedawno rozmawiałem z starym duńskim rybakiem odnośnie cieśniny kattegat , i mówił że kiedyś było dorsza od groma ale jak przelowili śledzia i inne ryby które szły na pasze to dorsze wyginęły , i teraz nawet nie wiedzą gdzie go szukać , to samo będzie z naszym Bałtykiem i dorszem jak nie przestaną paszowce łowić drobnicy to dorsza zdechnie i wyginie z głodu ,, smutne niestety ,,

Użytkownik duńczyk edytował ten post 22 lutego 2018 - 17:57


#7 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 22 lutego 2018 - 18:32

Ja również stawiam na paszowce oraz zasolenie Bałtyku. 


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#8 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 22 lutego 2018 - 18:58

Paszowce i za dużo słodkiej wody wpada do Bałtyku ,rybacy alarmuja a w ministerstwie i jacyś doradcy twierdzą że nie jest tak źle , po prostu mają to gdzieś ale za trzy cztery lata obudzą się z ręką w nocniku i będą narzekać na nadmierne odlowy przez polskich rybaków , a Bałtyk będzie pustynią .

Użytkownik duńczyk edytował ten post 22 lutego 2018 - 19:00

  • easyrider lubi to

#9 longin

longin

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 430 postów
  • MIejscowośćBędzin

Napisano 22 lutego 2018 - 21:28

Rabują wszyscy nie tylko Polacy. My może najmniej.Choć z całą pewnością i tak za dużo! Tu artykuł warty przeczytania! Myślę, że katastrofa już trwa!

 

https://www.portalmo...ity MIR-PIB.pdf


  • easyrider lubi to

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką! :tylek: .

Oraz w animalnej części narodu!

 


#10 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 22 lutego 2018 - 21:54

to wszystko dzieje się na naszych oczach tu i teraz.

Jaki spadek zostawimy naszym dzieciom i wnukom?

smutno mi :(


Zorro za dużo gada...


#11 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 23 lutego 2018 - 07:28

Tak tak smutno i przykro się robi , i jak pomyślę że będzie trzeba zmienić się z wedkarza morskiego na łowienie bacikiem to jest mi przykro , i ten Duńczyk też powiedział że mu jest szkoda dorsza bo dawniej pływał też prywatna łódka i lubił łowić na wędkę , a teraz ma wnuki i chciał by spędzić z nimi czas na wedkowaniu ale w jego okolicy nie ma sensu bo woda jest pusta , i powiedział że po części to też jego wina , masakra i nas też to czeka ???

Użytkownik duńczyk edytował ten post 23 lutego 2018 - 07:39


#12 cezol

cezol

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
  • MIejscowośćolsztyn

Napisano 23 lutego 2018 - 14:07

zostaje norwegia, nie kazdego stac na to ,to tez przykre....



#13 Dinet

Dinet

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • MIejscowośćSzczecin

Napisano 23 lutego 2018 - 14:30

Przywożenie (kilka lat temu) z rejsu wędkarskiego 20-30kg dorsza też nie pozostaje bez znaczenia.


  • Sacha i grocik lubią to

#14 Sacha

Sacha

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 452 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 23 lutego 2018 - 17:53

Przywożenie (kilka lat temu) z rejsu wędkarskiego 20-30kg dorsza też nie pozostaje bez znaczenia.

Chyba zaczynałem w 97 albo 8 na Bałtyku i przyznaję ........... bywało więcej niż 20-30kg. Kilkanaście dorszy między 5 a 10kg na 2-3 dni pływania + kilkanaście takich między 2 a 5. Poniżej 2kg to się nie brało bo nie warto filetować maluchów. Tyle że do przemieszczania się służyła łódka 21ft z motorkiem 150KM więc jak nie brały gdzieś koło Ustki to szybciutko pod Łebę albo na 40km od brzegu.



#15 duńczyk

duńczyk

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • MIejscowośćleszno

Napisano 23 lutego 2018 - 19:00

Ja tez zaczynałem z morzem gdzieś około 98-99 i pamiętam te super czasy , i dorsza powyżej trzech kilo się brało i nikt nie myślał że dwadzieścia lat później zlowienie 50 cm dorszyka to już fajna ryba i robi jako największą ryba zawodów ,przykre ale prawdziwe .

#16 cezol

cezol

    Turbot

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
  • MIejscowośćolsztyn

Napisano 24 lutego 2018 - 13:59

tez zaczyalem  89-90ri baltyk byl rajem,do raju w N gdzie ryb dostatek odstraszala mnie cena i dluga podroz,wybralem ,zamiast 10 wypraw na B raz w roku Norwegia na 12 dni,cena ta sama a mozliwoscici.....nie jestem barankiem gdzie wsiadam na lajbe i czekam na gwizdek do wrzucenia ,,pilkera,, lowie  kiedy chce,ile chce,ile lowie,jedyny minus to brak rywalizacji,odwagi koledzy,pozdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych