Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frovåg Havfiske


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 psnorge

psnorge

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • MIejscowośćSkreia

Napisano 05 stycznia 2018 - 13:23

Witam
Chciałem spytać czy ktoś łapał w okolicach południowej części wyspy Senja . Wybieramy się z kolegami do Frovåg Havfiske w lipcu tego roku . Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

#2 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 05 stycznia 2018 - 14:48

byłem tam dwa razy i wrażenia nie mam za bardzo pozytywne , ryby nie powalające wielkosciowo , daleko musielismy wyplywac a i tak wyniki takie sobie , najlepsze wyniki kolo "burdeli" ale jakie to łapanie i jaki gatunek miesa :( , a druga sprawa to ryby niesamowicie zarobaczone , takiej ilości roba nie widziałem nigdy przed ani nigdy po a bywam w Norege ponad 25 lat na rybach

dwa razy i w dwoch roznych miejscach na poludniowej Senjii wyleczyl mnie z tej wyspy , moze inne jej regiony sa lepsze byc moze tak trafilem ze rok po rok tak było nie wiem , ale nie odwiedze jej juz

a wyspa jest naprawde duza i moze ta czesc badziej srodkowo polnocna jest lepsza bo takie tez otrzymalem informacje ze ludzie byli bardziej zadowoleni niz na czesci bardziej poludniowej

jak znajde gdzies nazwy osrodkow to dopisze tutaj  



#3 Słowik

Słowik

    Łosoś

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • MIejscowośćOleśnica

Napisano 05 stycznia 2018 - 15:50

Byłem raz na Senji dość dawno,ale łowienie ryb odbywało się głównie przy fermach łososi tzw.(burdelach)

Ryby na otwartej wodzie ledwo na otarcie łez,łowiliśmy dość głęboko bo w okolicach 100m.

Nazwy ośrodka nie pamiętam,ale mam gdzieś fotkę ;)


Użytkownik Słowik edytował ten post 05 stycznia 2018 - 15:57

  • jazgarz lubi to

#4 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 06 stycznia 2018 - 15:56

czyli podobne wrażenia jak u mnie , Senja mnie na pewno nie powaliła choc widoki sa tam imponujace

raz bylem w Flakkstadag a drugi raz Skrollsvik w jednym osrodku byly inne gorsze o niebo lodzie niz to co miało byc ale na moje ostre sprzeciwy niestety właściciel rozkładał rece ze ma nagle awarie na dwóch pozostałych i zmuszeni bylismy plywac mniejszymi jednostkami

tak czy siak wiecej tam nie zawiatm chyba ze bedzie to wizyta strkte radiowa :)



#5 psnorge

psnorge

    Szprot

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • MIejscowośćSkreia

Napisano 06 stycznia 2018 - 16:37

Nic , miejsce zaklepane więc spróbujemy powalczyć w lipcu . Może będziemy mieć farta ;)
Byłem też w lipcu w środkowej części wyspy i trafiliśmy dobrą pogodę i dobre brania . Było dużo dużej ryby praktycznie przez cały pobyt , wszystkie ekipy łapały co chciały . Kolega przyjechał po 7 dniach od naszego wyjazdu , przez tydzień mieli tyle ryb co my przez jeden dzień . Trochę farta tez trzeba mieć
Zobaczymy co nam się trafi

#6 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 06 stycznia 2018 - 22:53

Czyli w norweskich bazach można dostać złą łódkę, być przewalonym na paliwie itp. Nie wszystko złoto co się świeci.


Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#7 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 07 stycznia 2018 - 10:19

to była baza Niemiecka i rezydentem tez był Niemiec , bylem wtedy jeszcze zbyt malo doświadczony aby ostro sie temu przeciwstawić i wykorzystał to , dzis by mu to u mnie nie przeszło :) ale wtedy myslalem ze jakoś to bedzie i ze tak ma byc :) 



#8 stefan

stefan

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów
  • MIejscowośćGarwolin

Napisano 09 stycznia 2018 - 12:13

być przewalonym na paliwie itp.

Wyszło na to, że nasze łodzie w Polarcirkelen Fiskecamp paliły więcej niż kosmiczne jachty wyścigowe..... ;) Dlatego wolę sam kupować paliwo.


  • Waldix i Słowik lubią to

#9 Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 011 postów
  • MIejscowośćKwidzyn

Napisano 09 stycznia 2018 - 17:10

To, że paliwo droższe w bazie, czy na danej wyspie, to normalne. Dowieźć je ktoś musi, ale wmawianie, że człowiek spalił mega ilości to już nie jest fajne. Dlatego takich spraw trzeba pilnować, liczyć, podpisywać.
No i niestety czasami, nadmierne spalanie jest winą skippera. Jak się kładzie manetkę na blat, to łódka idzie szybciej o 2 knoty, na łowisko dopływasz 5 min szybciej, a spalanie rośnie o 100-200%. Takie są fakty. 


  • stefan lubi to

Son of Vikings

gallery_9_133_133259.jpg


#10 Waldix

Waldix

    Łosoś

  • W Krainie Wiecznych Łowów
  • PipPipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • MIejscowośćstaszow

Napisano 09 stycznia 2018 - 17:40

No i niestety czasami, nadmierne spalanie jest winą skippera. Jak się kładzie manetkę na blat, to łódka idzie szybciej o 2 knoty, na łowisko dopływasz 5 min szybciej, a spalanie rośnie o 100-200%. Takie są fakty. 

 Mailem takie szpecą od tego :) powiedziałem mu ze rozminął sie z powołaniem bo powinien zostać marynarzem :) wręcz kochał pływanie a jego ulubionym zwrotem było kręcenie sie w kółko i ostre zwroty :) szkoda że nie akcji :) akurat nie robił tego jak ja byłem na łodzi ale wiem ze jak plywal z chlopakami po moja nieobecnośc to serwował im takie podróże z zakrętami po morzu :)  i nie było ważne ze trafili na ryby na ławice bo zawsze miał dyżurne stwierdzenie ze tam gdzieś indziej może być lepiej :) przepływał jak kot z macherem w te i w tamtą :)

no trafi sie czasem nawiedzony :)


  • poltom lubi to

#11 poltom

poltom

    Dorsz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • MIejscowośćstaszów

Napisano 11 stycznia 2018 - 17:20

Skąd ja to znam


  • Waldix lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych