Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw do połowu z brzegui.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Liam

Liam

    Sardynka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
  • MIejscowośćWrocław

Napisano 10 grudnia 2017 - 13:33

Witam wszystkich

Mieszkam w Norwegii. Do momentu wyjazdu z Polski , moje morskie doświadczenie  sprowadzało się do jednorazowej wizyty na kutrze na dorszach. Będąc tu , rzadko się zdarza sposobność by popływać łodzią, więc częściej wędkuję z brzegu, bo plażą tego nazwać nie mogę. I tu pojawiają się problemy. Jak ma wyglądać zestaw na miejscowe potwory? Najczęściej z brzegu stosuje się ponoć krewetki, które to ledwo się mieszczą na hakach , jakie są zazwyczaj wiązane na gotowych zestawach surfcastingowych. 

Sprzęt:

Wędzisko Okuma Distance Salt Surf 14' 100-200g x2

Kołowrotki  Okuma Distance Surf 60 , 

Z uwagi na dosyć silne pływy stosuję ciężarek 175-200g.

 

Czy w takiej konfiguracji lepiej plecionka czy żyłka.

I pytanie zasadnicze , jak ma wyglądać zestaw końcowy.

Ile haków, czy jakieś dodatkowe akcesoria w postaci "wieszaków" na haczyki itp. Czy są dostępne gotowe zestawy na grubszego zwierza, jeśli tak to jakiej firmy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

 

#2 padonis

padonis

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 474 postów
  • MIejscowośćWarszawa

Napisano 17 grudnia 2017 - 00:22

Nie łowiłem z brzegu w Norge ale w Polsce owszem. Nie wiem jakie są tam przepisy co do ilości haków w zestawie. Jeśli chodzi o żyłkę czy plecionkę, wszystko zależy jak daleko rzucasz, w Polsce te rzuty są ponad 100m, ja używam plecionki, lepiej widać brania, zwolennicy żyłki stawiają na dalsze rzuty bo mniejsze tarcie. Wielkość haka trzeba dostosować do ryb jakie się łowi, w przypadku fląder wielkość nie gra takiej roli, haki 1/0 czy 2/0 Gamakatsu, pazerne rybi. Przynętę na haku owijam taśmą PVA, bo rzucić trzeba mocno u nas. Gotowe zestawy oczywiście są, na flądry zazwyczaj, najczęściej 2 haki w zestawie.
Zapewne dokładniejsze dane uzyskasz na tym forum https://www.surfcasting.pl/forum.html . Są tam działy o zestawach, kijach, plecionkach itp.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych