Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lowrance - bezpłatne mapy w systemie SocialMaps

lowrance nawigacja bezpłatne free mapy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 easyrider

easyrider

    Halibut

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 postów
  • MIejscowośćLegionowo

Napisano 27 października 2017 - 21:08

Być może wszyscy już o tym wiedzą i tylko ja zostałem w tyle jednak nie widziałem nigdzie podpowiedzi czy instrukcji jak nie wydać tysiaka na mapy a cieszyć się legalnymi mapami naszych łowisk. O co tak naprawdę chodzi?

stronka zbiera logi z sonaru od userów i na tej bazie buduje mapy, które inni userzy mogą pobrać za free.

Jak się zagłębiłem w temat to z interesujących mnie rzeczy znalazłem naprawdę sporo.

Cały zalew Zegrzyński od zapory w Dębe do mostu w Wierzbicy wraz ze sporym kawałkiem Bugu (daleko daleko poza wyspy w ujściu),

Narew od mostu w Wierzbicy daleko aż za Pułtusk.

Wisła w Wa-wie i ujście Narwi do Wisły.

Sam miód. Wiadomo - rzeka szybko się zmienia ale i aktualizacje są całkiem świeże.

Dla przykładu popatrzcie na Zalew Zegrzyński:

gallery_30_138_1304823.png

 

a tu ciekawy wycinek rzeki:

 

gallery_30_138_3063373.png

 

Na tych mapach batymetria jest w stopach a nie w metrach. Potem na nawi można to sobie zmienić.

 

Ja ćwiczyłem to na gps/plotter Mark-4 Lowranca.

Pierwsze co to musimy zalogować lub zarejestrować nasz sprzęt i siebie TU.

Można też tworzyć własne mapy swojego łowiska na podstawie uploadowanych zlogowanych z sonaru danych.

Jeśli naszego łowiska nie znajdziemy to musimy poświęcić dzień czy dwa, pologować dane z sonaru i wysłać po czym dostajemy naszą prywatną mapę lub jeśli się zdecydujemy to możemy ją opublikować i będzie uwzględniona w social maps.

Mam nadzieję, że komuś jeszcze się przyda.

Pozdrawiam,

easy

 

 


  • kaz, giaur27 i Tleilax lubią to

Zorro za dużo gada...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lowrance, nawigacja, bezpłatne, free, mapy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych